Jump to content
Българският форум за музиканти

пот


Morbitus

Recommended Posts

Здравейте!От както съм почнал да свиря на китара имам един сериозен проблем-ръцете ми се потят постоянно и струните и всяка една метална част от китарата(най вече тремолото) ръждясват и се захабяват.Убеден съм че не съм единствения с такъв проблем и се надявам да ми дадете някакъв съвет за избягването му.Чувал съм за препарати с които се третирват струните и тремолото но ме интересува най вече(тъй като мисля да си купя нова китара за доста пари), дали съшествуват модели на Jackson чието тремоло да е изработено от неръждаем метал.Ще съм ви много благодарен ако ми дадете някакъв съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За струните - Fast fret, ако не се лъжа това е едно от приложенията му, преди много го хвалеха тук.

А за тремолото незнам. Пробвай да си слагаш накитник да не ти се стича потта надолу по ръката и след свирене избърсвай китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо то и аз съм с яко потни ръце....Обаче преди....по време и след свирене яко пребърсване му е майката :thumbs_up:

с едно парцалче яко фнимателно забърсваш струните....ако свириш примерно над 1-2 часа.....е добре периодично пак да си забърсваш....да не Остава потта по струните....и така като ги забършеш после по готино е да свириш...някак си самият допир е по приятен

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз го имам този проблем...затова винаги като свиря.... независимо на сцена или на репетиция... си държа едно парцалче в задния джоб на дънките...и през песен или две забърсвам китарката...друго ефикасно решение не ми е известно...но ще се радвам някой да сподели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора сме ве хора :rocker: потят ни се ръцете - даже да ви кажа имам една теория че човек щом е направен да се поти - трябва да се поти !!! и ако по някакъв начин това се "спира " или "третира" може да доведе до някакви вредни последици...

 

На мен много ми се потяха ръцете преди, но сега не - но незнам защо..

За сметка на това обаче дрехите ми "лепнат".

 

Мисля си че потенето на ръцете идва от притеснение,пробваите по-спокоино (не по-бавно)...

 

Между другото като свирте много бързо би трябало от "вятъра" да се изветря потта :thx: Майтапче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора сме ве хора :thx: потят ни се ръцете - даже да ви кажа имам една теория че човек щом е направен да се поти - трябва да се поти !!! и ако по някакъв начин това се "спира " или "третира" може да доведе до някакви вредни последици...

Като прегряване на тялото например. :rocker:

 

На мен струнника не ми разждясва ама пък струните ми стават на гъз.Както вече казаха - бърсане му е майката.

Аз препоръчвам и нещо друго - мий си ръцете със сапун преди свирене и добре се избърши след това.Така се измива потта,а сапуна исушава кожата.Това обаче е временно решение.След час пак ще се потиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора сме ве хора :thx: потят ни се ръцете - даже да ви кажа имам една теория че човек щом е направен да се поти - трябва да се поти !!! и ако по някакъв начин това се "спира " или "третира" може да доведе до някакви вредни последици...

Като прегряване на тялото например. :rocker:

 

На мен струнника не ми разждясва ама пък струните ми стават на гъз.Както вече казаха - бърсане му е майката.

Аз препоръчвам и нещо друго - мий си ръцете със сапун преди свирене и добре се избърши след това.Така се измива потта,а сапуна исушава кожата.Това обаче е временно решение.След час пак ще се потиш.

 

Аз имах предвид това че намазваики едни участъци на тялото да не се потят,други компенсират ...

Това несъмнено може също да доведе до аномалии, иначе за прегряването ясно.

Аве където човек е пипнал все не е за добро .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парцалче определено! Рядко ми се случва, но ми се е случвало веднъж-два пъти и с парцалче всичко става супер. На мене пък проблема ми е, че се потя много по лицето - лелеее умиргам - то има по-голяма опасност след 20 минути свирене на сцена да изтече вода от лицето ми върху китарата, вместо да свиря 5 часа и да ми се изпотят пръстите (от жегата). Въпреки че като се замисля, където съм свирил е един и същ осветител с едни много отвратителни мощни лампи наврени баш в лицето ми от има-няма метър :thx: - карат те да се чувстваш акто пиле на грил!

 

П.С. И аз подкрепям тезата, че де го чукаш, де се пука - демек по-добре е да не се подтиска потенето - не е само прегряване следствието, все пак доколкото съм запознат (не казвам, че е много) с потта човек изхвърля и няколко вида киселини или поне да не забравяме СОЛ! Задържането в организма все върху нещо влияе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами състава на потта е много приблизителен до състава на урината....както и да е.Та, яко бърсане определено.След всяко свирене забърсвам струните и тялото на китарата(още повече, че е черна и много си личат отпечатъците), а преди свирене обезателно се мия.Ако съм свирил 5-6 часа примерно, парцала става черен(btw съм забелязъл, че памучния плат най-върши работа).А за ръцете само дясната се е потяла и ми се е хлъзгало перцето, ама лявата не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз заради потта отдавна свиря с пухени ръкавици :greenangel::hysterical: .

 

Няма оправия - нормално е!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също препоръчвам Фаст Фрет - те препоръчват третиране с продукта преди и след свирене, но аз лично това с предварителното намазване не мога да го възприема като особено рентабилно. Затова действам само след свирене, обаче ВИНАГИ! Без мързелуване, защото инструмента си иска грижи. Само имам забележка към "вграденото" парцалче - много е измекярско. Добра работа като заместител вършат тези парцалки, които ги продават по 1 лев из оптиките.

 

Иначе скоро мисля да си закупя сходни продукти на Дънлоп, за да видя как е с тях работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измити ръце преди свирене му е майката.

Още - по моя опит, преди и след свирене има много полза да минете струните с кърпичка за очила от кожа - в моя случай "еленова" (така казаха в оптиката). Подсушава и отмазнява прилично добре.

Препарати не ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
.... с кърпичка за очила от кожа - в моя случай "еленова" (така казаха в оптиката). Подсушава и отмазнява прилично добре.

 

Отмазнява или омазнява?

 

Иначе, бях чел преди време, че чове6ката слиунка е с много приложения и избърсването, поддържането на струни е една от тях!

 

Т.е. парцалчЕ и хххрррр, пуу! :greenball: Трябва да ви кажа, че колкото и странно да звучи вър6и невероятно добра работа, пък и е безплатна!

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.