Jump to content
Българският форум за музиканти

как да записвам?


Recommended Posts

здравейте, ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен. като си включа китарата с ефектите и като пусна да записвам после записа ми става само с акустична китара без дисторшън и т.н. пробвах с какви ли не програми, но все така става. как мога да го оправя??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре напиши подробно какво ползваш и как са навързани нещата (кое след кое). Продполагам ползваш софтуерни ефекти - напиши и за тях кое след кое е навързано и по какъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара явно имаш, но електричка ли е или кухарка? И как е вързана към компа?

А софт? Какво ползваш за хост, какво за плъгин? Малко повече инфо и ще се намери някой да помогне.

Освен това има ДОСТА такива проблеми отразени, а и разрешени, може да потърсиш из Форума. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара явно имаш, но електричка ли е или кухарка? И как е вързана към компа?

А софт? Какво ползваш за хост, какво за плъгин? Малко повече инфо и ще се намери някой да помогне.

Освен това има ДОСТА такива проблеми отразени, а и разрешени, може да потърсиш из Форума. Успех!

 

електрическа е. софтуера е guitar FX 3. вързал съм я през микрофона защото пък иначе не излизат въобще ефектите. и ползвам guitar pro 5 за бекинг траковете. докато си свириш няма проблем, звукът е добър, но като пуснеш да се записва и не става. пробвах за записа с cool edit pro но там както казах я записва като акустична без да ми излизат ефектите, въпреки че всичко е включено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държиш ли много на тоя софт? Защото е доста калпав. Ако имаш малко време опитай Amplitube и особено ReValver Mk II - страхотия са, в пъти по-реално звучащи и близки до китарен звук.

Колкото до записа - зависи дали ще ползваш хост + плъгин или standalone версията, както и каква е звуковата карта/драйверите. Принципно можеш да се справиш и при сегашните ти софтуери*, но все пак горещо препоръчвам ReValver-a!!! :)

 

* От драйверите на саунд картата избираш да записва What U Hear и пускаш КуулЕдит и действаш. Това със сигурност работи с Крейтив карти и оригиналните им драйвери, мисля че го има и по някои от вградените, но първо не знам кои и второ не съм съвсем сигурен...

 

П.П. А каква саунд карта имаш и с какви драйвери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звуковата карта ми е realtek ac97 audio, но това what u hear не го намерих никъде. пробвах revalver-а и наистина е много по-добра, но ми искарва звука с около секунда закъснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за тази саунд карта изтегли и инсталирай драйвера ASIO4ALL. той е безплатен и работи доста прилично. Специално да си пуснеш китарата с един софтец няма да имаш грижи. Аз лично с АСИО4АЛЛ, същата саунд карта и скромна машина подкарах китара и бас едновременно с две копия на ГитарРиг и вървешв ОК. РеВалвера мисля е малко по-ЦПУ-интенсив, но все пак опитай. Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.