Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ти има едни широколентови 12-инчови български говорители(50Вата 80-12500 честотен обхват),Лято шаси, твърдо окачване. Дали няма да е добре да се направи кубе с тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти има едни широколентови 12-инчови български говорители(50Вата 80-12500 честотен обхват),Лято шаси, твърдо окачване. Дали няма да е добре да се направи кубе с тях?

добре ще е да се направи, но силно се съмнявам, че ще звучи добре :-)

 

Не трафа е голям ми самото кубе си е мъничко :ph34r:

семпли нови нямам само тва е  :

http://store2.data.bg/metalhammer/001_Untitled%20(3).mp3

вярно, че тези ампове са с размера на зарче за табла ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти има едни широколентови 12-инчови български говорители(50Вата 80-12500 честотен обхват),Лято шаси, твърдо окачване. Дали няма да е добре да се направи кубе с тях?

И аз отдавна се изкушавам да си направя такъв cabinet с обикновени говорители...но не знам какъв ще е резултата (още повече за бас...)

Имаше такава фирма, произвеждаща мощни, компактни и добре звучащи(според притежателите им) cabinet-и за бас с такива говорители, вътре имаха някаква акустична с-ма... трябва да се поинтересувам :D

 

Edit: фирмата като че ли беше Schroeder, но може и да бъркам

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

По принцип из нета разни DIY спецове казват че няма проблем с обикновен говорител, стига да не е с гумено окачване, и да не е с алуминиева шпула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм връзвал един 12 инчов средночестотен говорител ( не помня марката) и звучеше ужасно. направо беше мазало :happy:

може би ще трябва кабинет симулатор след преампа и ще звукне....не знам ;)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (wolfgang @ Nov 22 2005, 09:56 PM)

добре ще е да се направи, но силно се съмнявам, че ще звучи добре :-)

 

 

 

защо?

 

 

Защото повечето китарни говорители имат изключително неравномерна честотна характеристика (напр. с ясно изразен пик около 2-4 килохерца, липсата на който се възприема като "глухо" звучене,), както и способност да кривят в определени честоти при по-голямо натоварване. Да не говорим за разликата в чувствителността и т.н.

 

pacman, Schroeder са доста "пробивни" в микс благодарение на подчертания си mid bass, не че това е зле - напротив. А за правенето - ако не ми мине котка път ще се изфукам в най-скоро време с 1-2 нови озв. тела за басче ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази характеристика и кривене дали не може да се имитира в предусилвателя?

Мисля, че с един Фурие анализ, и анализ на изкривяванията в зависимост от честотата, ще може да се моделира добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази характеристика и кривене дали не може да се имитира в предусилвателя?

Мисля, че с един Фурие анализ, и анализ на изкривяванията в зависимост от честотата, ще може да се моделира добре.

това и се опитват да направят line6 и всякакви други имитатори (имам предвид чрез моделиране). стават все по-добри, но все още разликата с оригиналите е осезаема.

 

защо не бих разчитал на БГ спийкъри или други неспециализирани? не защото нямам желание да експериментирам, а защото нямам време да го правя. по тази причина разчитам на селесчъни, защото динамиката и реакцията им е предсказуема и малкото време, което отделям за свирене ми носи наслада вместо безкрайно търсене на як саунд.

 

тъй де, ако някой събере каб с бг говорители с интерес бих чул как звучи, даже и сравнен с брандед китарни спийкъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pacman, Schroeder са доста "пробивни" в микс благодарение на подчертания си mid bass, не че това е зле - напротив. А за правенето - ако не ми мине котка път ще се изфукам в най-скоро време с 1-2 нови озв. тела за басче <_>

Супппер :) Успех !

А да те питам, знаеш ли как точно са разположени тези angled speakers, които всичките им cabinetи съдържат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази характеристика и кривене дали не може да се имитира в предусилвателя?

Мисля, че с един Фурие анализ, и анализ на изкривяванията в зависимост от честотата, ще може да се моделира добре.

 

Както каза и wolfgang - може, но звучи различно. Ако ставаше така всеки щеше да предпочете да си купи симулатор за 1000 лв. вместо напр. студиен микрофон Нойман за 10 000 лв.

 

 

 

За pacman:

Доколкото разбрах от хора надниквали вътре, колоните са басрефлексни. Разположението на говорителите дава по-добра дисперсия на звука - не е толкова "насочен", колкото при традиционните боксове. С такова разположение, впрочем, преди години се предлагаха озв. тела на Tech Sound System - немци, добри хора :cheers: , но не можаха да се наложат и уж фалираха. Наскоро гледах, че пак са изкарали някакви модели.

Schroeder използват говорители на Eminence (както и още поне 80% от производителите по света в момента :curse: ) и имат здраво напомпан регистър около 60-80-120 херца.

Въобще братята хамериканци колкото и да се превъзнасят как ги кефи "flat" звученето, всъщност (с малки изключения) се кефят на "напомпани" до полуда боксове и т.н. Чест прави на Schroeder, че не използват маркетингови тъпотии от сорта на "звучене като студиен монитор", "истинският звук на вашия бас" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

На тия снимки ми се видят 2хЕL84,освен ECC83,значи работата е сериозна :) И като се прибави и Vintage 30,просто довиждане на

всякакви cab simulators. Ех, тези лампи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия снимки ми се видят 2хЕL84,освен ECC83,значи работата е сериозна :) И като се прибави и Vintage 30,просто довиждане на

всякакви cab simulators. Ех, тези лампи :)

о, йе, но ще трябва и каб, понеже хамера е ъпгрейднал комбо с 8 инчов спийкър, а винтидж30 е 12-ка ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.