Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно Флойда!


Recommended Posts

Оп пичове бе да попитам флойда ми е с ръчка на резба....да попитам бих ли могъл само "завинчето" (съществителното на завинтвам...) Онова в което си фкарвам ръчката да я завинтвам да го сменя.....и да имам от онея ръчки незавинтващи се...ми стоящи където им наредиш........ B)

Оти флойда поне сега не виждам смисъл да го сменям.....връща си точно...плагиатствам и търпи кучето.....та целия флойд само за ръчката да сменя немам намерение.....помагайте :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам усещането, че искаш нещо доста сложно. Ако видиш схема на разглобен флойд ще забележиш, че втулката, където се завинтва е различна от тази, която е на флойда, който се заключва. Като цяло според мен, защото не съм специалист, трябва да направиш доста сложно като ремонт дело. Предполагам, че лютиер, който има опит в това може да ти помогне, но не мисля, че самоделно можеш да го постигнеш, без да съсипеш флойда. Успех! Ще ти е нужен!

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях на същото дередже и все имаше гаден непоносим луфт.

Значи трябва ти нова ръчка и нова втулка която се завинтва на Флойда и в която ръчката се пъха и шайбата се завинтва.

Тука в РФ съм виждал само ръчки без втулки. Моята си я взех от чужбина.

Ръчки с втулки има на stewmac.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях на същото дередже и все имаше гаден непоносим луфт.

Значи трябва ти нова ръчка и нова втулка която се завинтва на Флойда и в която ръчката се пъха и шайбата се завинтва.

Тука в РФ съм виждал само ръчки без втулки. Моята си я взех от чужбина.

Ръчки с втулки има на stewmac.com

 

Демек поръчам си от нейде некфа "втулка" развинтвам моята фкарвам другата и готово.....толкова ли е просто?! :)

Щото тя мойта ръчка яко луфт има нооо кофти...и самата ми "Втулка" на моменти се е поразвивала и аз съм си я завинтвал после пак.....Ако е толкова просто....ще се справя B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях на същото дередже и все имаше гаден непоносим луфт.

Значи трябва ти нова ръчка и нова втулка която се завинтва на Флойда и в която ръчката се пъха и шайбата се завинтва.

Тука в РФ съм виждал само ръчки без втулки. Моята си я взех от чужбина.

Ръчки с втулки има на stewmac.com

 

Демек поръчам си от нейде некфа "втулка" развинтвам моята фкарвам другата и готово.....толкова ли е просто?! :)

Щото тя мойта ръчка яко луфт има нооо кофти...и самата ми "Втулка" на моменти се е поразвивала и аз съм си я завинтвал после пак.....Ако е толкова просто....ще се справя B)

 

Трябва ти съвсем нова ръчка, която не е с резба и втулката към нея, защото тези при тебе са съвсем различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://guitar.ru/articles/making_guitar/strat_tremolo/

Тука е обяснено как да преправиш фендерско тремоло на плаващо, но я има и смяната на ръчка с резба с нерезбована. Не изглежда толкова сложно, само да си намериш ръчката. В РФ нямат. Ако намериш , свирни, че и на мен ми трябва такава. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това ного полезно.....благодаря!!!

Остава сега некой пич да Обади от де се докопват тея ръчки и да Одим да си накупим групово B)

Ооо....не мое да нема никъде бе ....Особенно у София....Щом у РФ нема....у Фактор требе да има....се некъде требе да има :)

хм.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж казвам (пиша).

Освен ръчката ти трябва и втулката към нея. А такива никога не съм виждал у нас

Дори на руския пример е показана ръчка във втулка (виж Етап 3).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се съберем дружина можем ли изкупи ръчките со все втулките от стюмак точ ком? По 8 евра са, ако се навиете повечко народ, ще скатаем шипинга. Аз съм ин. Други?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Оп какво стана бре?!(Относно Ръчките)

До колкото помня щехме си поръчваме..... :(

Организирайте се пичове!!дайте който е най наясно да Обесни от де как и какво и да сбираме кинти и да действаме Оти свирене требе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Споко, неа се плашуниш! Виж на тоя пич колко му е хлабава... само как се мандахерца, НО....

 

...хлабава ръчка=здраво свирене....

 

:ok::greenball::greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се възползвам от темата :thumbs_up: Значи имам Ibanez-RG550 дърто куче е ;) Флойда му е Edge, ръчката е без резба на щрак-щрак принципа, но не се заключва :rocker: Сиреч, като я сложиш и си се мандахерца :bravo: Та питането ми е дали тези флойдове са си така по принцип или има нещо... ??? ;):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами решението е или по-дебели пръстени (които май няма къде да намериш тука) или да сложиш нешо във вдлъбнатините на ръчката под самите пръстени - изоолирбанд или пък лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.