Jump to content
Българският форум за музиканти

Iron Maiden-the Number Of The Beast


Recommended Posts

Целия този шум около идването на групата в БГ ме накара да се замисля за техните песни и дали някоя от тях може да се впише в моя скромен репертоар.И така -взех си табулатура за guitarPro и се оказа мн сполучлива-звучи то4но като оригинала.Само че възникна един въпрос за начина по който да свиря интрото.Ако не се лъжа започва с ре после до и отново ре и питането ми е дали да ползвам пръстовка еднаи съща за двата акорда или като свиря частта в ре да дрънкам по празната струна. Също така ако може някой да ми каже ударите с перцето в една посока ли стават или не 6те съм мн благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. аз лично използвам една и съща пръстовка (въпреки, че не съм сигурен как я свири Дейв), а за да докараш бързината - редувай ударите с перото. Когато свиря интрото използвам средния и малкия пръст за акорда, а показалеца за тоновете Е и F# иначе става ненужно бързо сменяне на пръсти (поне по таб-а, който аз чета), а дясната ръка използвам за приглушаване както е в оригинал. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам същата пръстовка, въпреки че си мисля, че не я свирят така (което не е важно - важното е да я изсвириш, пък ако щеш и на високите прагове на някоя седемструнка) и я свиря яко метъл - демек само надолу - downstroke™® :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D - 5 position

C - 3 position

oт 5-та струна

не съм го свирил отдавна - но доколкото си спомням

ударите на перото са предимно "даунстрок" - надолу

 

поздравления, че си се надъхал -

аз също за 2 дни научих - Iron Maiden & Prowler (на второто солата не - за тях ще имам нужда от повече време - макар че съм почнал)

и ако ентусиазма ме държи, съм си наумил да зауча целият първи албум

Ранинг фрий го знам, голяма част от Римембър томороу - също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздравления, че си се надъхал -

аз също за 2 дни научих - Iron Maiden & Prowler (на второто солата не - за тях ще имам нужда от повече време - макар че съм почнал)

и ако ентусиазма ме държи, съм си наумил да зауча целият първи албум

Ранинг фрий го знам, голяма част от Римембър томороу - също

 

хехе и аз така, без да съм кой знае какъв фен на Maiden още преди месец си свалих таблатури на почти всичкитe им албуми и почнах да разучавам най-известните парчета, най-вече от първите 2 албума с DiAnno, които за мен са най-добри, имат по-пънкарско и сурово звучене в сравнение с по-късните неща..... и ако се чудя кое как се свири просто си пускам някое от 15-ната DVD-та на Mаiden, които имам, за да видя кое точно на коя позиция е.... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.