Jump to content
Българският форум за музиканти

дисторшън за бас


vurbito

Recommended Posts

За Pulling teeth подобни ще ти трябва екстремно звучащ драйв. От това което съм пробвал подходящ би бил Boss Bass Overdrive.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Pulling teeth подобни ще ти трябва екстремно звучащ драйв. От това което съм пробвал подходящ би бил Boss Bass Overdrive.

мерси

 

а имате ли идея от де мога да поръчам онлайн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регваш се в ПейПал и от ибей потърси, само че е втора ръка. Имаше една тема и във форума, някой продаваше много стомпчета на Босс. Май имаше и Овърдрайв. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а имате ли идея от де мога да поръчам онлайн?

 

Бих се учудил ако не го намериш в популярни европейски интернет магазини като Thomann, Musicstore.de, Musik Service, dv247 и подобни. Достатъчно евтин и популярен е за да нямаш трудности с намирането му.

Имай предвид, че при максимално или близко до максималното усилване на изкривяването има доста шум т.е. за тези пари не очаквай убийствено студийно качество :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно ползването на Big Muff с бас мога да кажа много и само добри неща. свиря с мъф правен по поръчка от Никифена, по схемата на Електро Хармоникс, Ники сподели, че има малки промени по схемата за повече ниски честоти. с този педал от баса ми тече мед и злато и откакто го имам не излиза от риг-а ми. има доста възможности - от съвсем леко оцветяване на звука до звук от реактивен самолет направо. благоприятното е, че не криви прекалено тона, което ми се е случвало като съм се опитвал да свиря през overdrive кутийки, в смисъл, че тона си остава 'верен' и 'на място' (малко ми е трудно да го обясня това, но имам предвид, че мъфа не маже, а само добавя към тона без да го 'разпилява' прекалено). най-често ползвам 'състейн'-а (което всъщност е кривоча) на 10 часа и става много приятно.

още много суперлативи мога да кажа за свиренето на бас през big muff, както и за изработката на Ники. определено най-добрата ми инвестиция от към ефекти за баса (а аз не ползвам много) толкова ми стана част от звука, че вече се замислям да поръчам още един за да настъпи тоталната гавра.

това накратко от мен, изборът на Клиф Бъртън е добър вариант според мен.

[offtopic] и преди съм пускал теми за това, но продължавам да търся да купя такъв еефект на Електро Хармоникс, повече от гъзария отколкото нещо друго [/offtopic] моето Наудио звучи малко по-добре от ЕН- борили сме ги с един приятел и Muffhoney-то (изработката на Фена) е 10 от 10, докато на ЕН педала малко издиша при повече състейн; отделно е по-удобен щото е по-компактен. след тая реклама мога да си прося отстъпки от Ники вече хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдения как се представя машинката с басите, но за китара Big Muff е жестоката работа ! :D Особено комбинацията от статокастър със сингъл койл адаптери е нещо уникално яко, типични примери за такъв саунд са целия албум "Siamese Dream" на Smashing Pumpkins (един от най-любимите ми албуми за всички времена), както и U2 - Bullet the Blue Sky.

 

Аз лично имам доста прилична симулация на този ефект в моя Zoom G9.2 и редовно я ползвам, макар че като надуя никой от колегите в групата не може да чува нищо друго :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

факт, за китара се е утепало, това беше и причината да го търся толкова време и в последствие да го поръчам на небезизвестните Naudio custom guitar electronics. оказа се, че се е утепало и за бас, за което има заслуга главно mod-a, който Ники е направил. иначе откъм китара го ползвам именно със страт с три единички в комбинация със Sonic Fuzz box, репликас на Univox Superfuzz. Mudhoney са главния виновник при мене, просто няма толкова ясно различим саунд.

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, а към Mudhoney определено можем да добавим и Sonic Youth, Dinosaur Jr, QOTSA и доста други банди, които правят чудеса с подобни фъз-боксове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

да ви кажа момчета,аз си взех дистошън за китарта с гръндж опция и anastesiata(pulling teeth) изключително прекрасно!тей че на пича ако още не си е взел мога да му шитна моя,щот за нашия стил с групичката ми е излишен!ае поздрави колеги :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop MXR D.I.+....ето това е ефекта....аз го ползвам и съм повече от доволен...и знам че Роб от Металика също го исползва..макар и да исползва и искривяването на С-амп-а но те са сходни драйвове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.