Jump to content
Българският форум за музиканти

Line-6 Gearbox Vst


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Ръчках сега насам-натам из мрежата и се натъкнах на Line6 GearBox v3.00 Installer Разбира се, нямам нито един от нужните продукти на Line-6 за да мога да го ползвам :) Мисълта ми е: дали някъде няма нещо като "patch" за него!?! :hysterical: Свирил съм Gearbox-a, по-точно с Toneport и останах доста доволен... :) Ако някой може да каже нещо по въпроса ще е добре... не само за мен предполагам :)

 

И всъщност изобщо възможно ли е без хардуера да тръгне това? Предполагам, че цялата информация е точно там, а този инсталър е само за връзка м/у пс-то и "уреда"... Не знам.....

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си го инсталираш и да го ползваш като plug-in с програми като CuBase SX3 например. Не съм сигурен до каква степен може да се ползват всички "екстри", защото реално имам Toneport и не ми се налага да ползвам plug-ina но знам че това работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами аз вече съм го инсталирал, но не се получава(както и предполагах :) ) Сигнала си минава но по никакъв начин не се влияе от софт-а :surprise: Ето какво "казва" когато го пусна

gearbox.jpg

 

Някой колега ако има опит нека да се обади. Всяко компетентно мнение е добре дошло :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че има начин защото преди известно време записвах китарни партии на компютъра на другия ни китарист, който няма Toneport, а само инсталирания софтуер като плъг-ин към CuBase SX3 и се получи. Ще го питам как точно ставаше, защото аз няма как да го пробвам на моята машина. Line6 ми е също и саунд-карта и ако го изключа няма как да чуя нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Положението е следното:

Ако имаш TONEPORT карта и инсталираш и GearBox плъгините, за да ги ползваш под какъвто и да е софтуер - Cubase, Sonar и многото други, което ти

дава удобството да променяш свободно саунда на всеки записан трак (re-amp) ... трябва да си купиш отделно лиценза - само за Plugins. Тогава те се отключват и повече няма да ти показва картинката, която виждаш в момента и вече ще се чува звук! :punk_guitar:

Ако нямаш никакъв LINE6 дивайс и искаш само GearBox - като plugins, има го в два варианта > GearBox Plugins, и като bundle върви с ТОВА.

Преди да се оборудвам с TonePort UX2 и аз много търсих, но уви, не намерих patch-ове за GearBox и изобщо на LINE6 софтуерите имат много защитен

механизъм за лицензия и явно е трудно.... :D И изобщо тия от Line6 са големи хиени - за всяка екстричка си плащаш...

 

P.S. Някой във форума предлагаше преди време GearBox Silver Bundle....

Редактирано от selarent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое е по изгодно?

да купя тонепорт2 и после плъгин версията или направо Силвър ГиърБоксаерс

 

 

TonePort UX2 (200 USD) + 200 USD GearBoxPlugins license = 400 USD*

Gear Box SILVER Bundle - 300 USD*

Gear Box GOLD Premium Bundle - 500 USD*

 

*Цени за USA - shipping от www.zzounds.com

 

Като отчетем и различните опции на хардуера - TonePort UX2 и Tone Direct джаджата, която идва с бънделите...

Всеки за себе си и според нуждите да си предцени :topicsux: Звуково - няма разлика между тези продукти.

 

;) Line6 RULEZZZ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.