Jump to content
Българският форум за музиканти

Тремоло Zr


Recommended Posts

Да ви питам на някой друг направило ли му е Впечатление че при много екстремно ръчкане със ZR започват болки в ръцете?

Много е твърдо самото тремоло но поради странното му устроиство не ми идва идея как да стане по-меко, като нормален Флойд с три пружини примерно?

 

Ще съм благодарен ако някой помогне.

 

:|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

....сега вдях, че е по-странно...

опитай тук http://www.jemsite.com/forums/showthread.php?t=48897 и тук http://www.jemsite.com/news/edge2003/ за идеи

Редактирано от the_man_who
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъка,мъка няма инфо и на склада.... :( ... едната ми идея е по-меки пружини, но няма точно такива(нов е модела ) ,а другата е някое другарче от форума да обясни на чист Булгаристански как си е решило проблема... ще чакаме ... мдааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш да махнеш едната пружина отзад.Ако си с 3 пружини махни тази по средата,ако си с 5 махни 2ра и 4та... Попринцшп по лесно се ръчка така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Що не пробваш да махнеш едната пружина отзад.Ако си с 3 пружини махни тази по средата,ако си с 5 махни 2ра и 4та... Попринцшп по лесно се ръчка така...

 

ами само 4 sa..

2 в страни 2 в средата.

 

Но според мен не говорим за едно и също нещо.

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taм около лагерите смазвано ли е тремолото?

 

Като сменяш струните, пробвай да махнеш пружини, и да поотпуснеш струните, да видиш по- "на празен ход" как движи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taм около лагерите смазвано ли е тремолото?

 

Като сменяш струните, пробвай да махнеш пружини, и да поотпуснеш струните, да видиш по- "на празен ход" как движи.

 

На празно е пушка ,но твърди са пружинята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

търси за tension bar в страницата http://www.jemsite.com/news/edge2003/. на картинката има нещо, което би трябвало точно да е за това колко да е "стегнато" тремолото ( tension bar to adjust trem stiffness/resistance ). Опитай.

 

Поздрави

Редактирано от the_man_who
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търси за tension bar в страницата http://www.jemsite.com/news/edge2003/. на картинката има нещо, което би трябвало точно да е за това колко да е "стегнато" тремолото ( tension bar to adjust trem stiffness/resistance ). Опитай.

 

Поздрави

ами гледах го това но според теб това не е ли дали ти е прекалено щръкнало или прекалено ниско тремолото (демк за по-дебели/по-тънки струни)

или съм в грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами така са го написали. иначе може да се окаже, че е въпрос на пружини. т.е. да имат нужда да се поразработят малко, ако ти е нова още китарата или да се опиташ да си намериш някакви по-леки, но опитай дали с това чудо няма да стане работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами така са го написали. иначе може да се окаже, че е въпрос на пружини. т.е. да имат нужда да се поразработят малко, ако ти е нова още китарата или да се опиташ да си намериш някакви по-леки, но опитай дали с това чудо няма да стане работата.

 

Оказах се прав за мое съжаление .Не се постига желания ефект .

Поне паметта ми държи още :surprise: защото имах спомен че това регулира тънки/дебели струни(както ми беше и останало впечатление от четени преди неща.)

 

:(

 

Чакам някой друг да сподели имал ли е такива проблеми като мен..

 

Благодаря ви са съпричастността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни ЗР ефекта, т.е. двете пружини в средата и ти става като стандартно тремоло, сиреч по-меко!

 

Успех!

:)

 

Ok ,ам кат климне или щръкне флоъда как да го оправя като тази опция ще зачезне деифактически :)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aве чакайте малко хора. Я ми обяснете нещо моля ви, че съм доста зле с физиката по принцип, само от телефона ми още не ме е хващало ток. И аз бях писал такава тема, но за нормално тремоло и не си спомням кой ми отговори общо взето доста разумно.

Та относно физиката. Ако струните упражняват определено напрежения - да кажем 25 килограма (+/- 15 :) ), пружините са контра на това и и те са обтегнати, че да дават това напрежение в обратната посока (всъщност във същата де :) ) Та като махнеш едната пружина (от 3 примерно) и после като натегнеш другите две, за да направиш тремолото хоризонтално, ако не ме лъже простата математика и никаквите знания по физика, струните все още упражняват 25 (+/- 15 :hysterical: ) килограма и като натегенеш 2те пружини, пак ги натягаш до това противодействие. И съответно, силата, която трябва да упражниш, за да го свалиш или вдигнеш, пак трябва да си е същата, или бъркам?

И както ми написа човека в мойта тема - "ако махнеш пружините, само ще ги хабиш по-бързо"

 

и ми звучи логично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва логично това (като изключим +/- 15-те кг.) :thumbdown:

А ако не натегнеш останалите две пружини ще получиш ефекта "надлъжни прагчета", тъй като струнките ще залепнат на фретборда... :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.