Jump to content
Българският форум за музиканти

Метъл Джем


BlueZone

Recommended Posts

Баш :thumbs_up:

 

В академията биха ми писали двойка за това произведение ;)

Редактирано от BlueZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз защо си мисля, че Академията живеят в друго измерение.

Те имат проблем като мен, гледам на нещата повече теоретично от това, дали ще звучи по-добре по някакъв си начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не си прав! ;)

Теорията произлиза от практиката - хората първо са открили, че дадени неща звучат добре и след това са създали правилата. Принципите в класиката са най-добро начало, за всеки музикант.

 

За да нарушаваш правилата трябва първо да ги знаеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук се сещам за един учител гледах из нета, който завърши някакъв урок с фразата.

Трябва да знаеш кое е правилно, за да можеш да свириш убедително грешно.

 

Което си е същото.

 

Иво за да си иновативен трябва да нарушаваш правилата. Тъй като тези правила едва ли не, те затварят.

И така ти си стоиш сам в стаята цял живот, защото майка ти, е забранила да излизаш. Та нали я е страх да не ти се случи нещо, в опасен свят живеем ;)

 

Но съм сигурен, че човек като теб го знае това, предвид слушайки твоите неща :)

 

НАЗДРАВЕ, нали довечера ще се празнува :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно за това казах "начало". ;)

 

Предлагам на лични, защото пишем в тема, в която би трябвало повече да свирим. :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да довърша започнатия офтопик, само ще спомена, че за да нарушаваш правилата е хубаво първо не само да ги знаеш, а също и да можеш да свириш в съгласие с тях. Иначе става като при пишман фри джаза, а именно свирим каквото ни идва отвътре, защото друго и без това не можем.

 

Това не го адресирам към никой, по скоро искам да изразя убеждението си, че преди да започнем смислено и осъзнато ( а не просто по интуиция, това води често до откровени глупости) да нарушаваме правилата, трябва първо да сме наистина добри в спазването им.

Разбира се, лично и неангажиращо мнение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо,

напълно те разбирам и съм на същото мнение като теб, нищо че съм далеч от това ниво за което говориш.

 

Все пак аз съм убедителен пример за твърдението ти ;)

 

Та човек се учи докато е жив, въпрос на случай кой, кога и как ще осмисли и приеме тези твърдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, друже

 

На тема учене всички сме на едно положение, има какво да учим цял живот и още отгоре, то това му е сладкото( стига да не примързява, за съжаление при мен често се случва :slap: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хич не съм фен на такива сола аз.

 

Някои попадения на euphoriaburn ме заинтересуваха, но трябва да се нарежат и аранжират след като са записани така импровизационно като че ли, предвид че постоянно се свири. :punk_guitar:

Инструменталът е категоричен. Свирене, запис, изродщина! Леко ми напомня за бандата Revocation и това ме кефи.

Редактирано от BaMnupa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1cksoN

 

Прекалено изпъква клавира в началото. Направи го да е по на заден план, мисля че така ще звучи по-добре.

 

 

:metalist: П.С. еее нас басистите за нищо ни нямате обаче. Що има бас тая песен а,а...

Отивам да се оплача и в секцията за ударни... то бива бива ама ритъм секцията за нищо я нямате. :bravo:

Редактирано от Coprophagus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що има бас тая песен а,а...

Щото е част от аранжимента. :thumbs_up:

Все едно китарист да пита, защо има ритъм-китари...

Винаги можеш да пробваш да свириш на по-тънките струни, ако ти се джеми :Piano:

 

Отивам да се оплача и в секцията за ударни...

Оплачи им се! Докато не почнат да ползват мажор и минор - джемовете за тях ще бъдат:

акцент - пауза, пауза, пауза

2 акцента - пауза, пауза

 

Сериозно, като се замислиш - да изсвириш, запишеш и смесиш барабани в домашни условия е малко, как да кажа - шумно!

А да записваш с ел. барабани или в студио - скъпо.

И в крайна сметка, за какво? За един бийт?!

 

Ако някой от самите барабанисти/перкусионисти прояви желание - да, защо не! Ще направим "акцент - пауза - акцент - акцент"! :)

И едва ли ще се включи повече от 1 човек (максимум), като гледам колко басисти и клавиристи и духачи се включват в джемовете като цяло.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.