Jump to content
Българският форум за музиканти

Даунлоад от чужбина...


Recommended Posts

Те като теглят от тебе не би трябвало да ти зимат пари.

Зимат, зимат :lol: Трафика е сумата от изпратените и получените пакети. А аз за съжаление съм запознат със секирата която ти удрят доставчиците от малките градове за надвишен трафик :killyou:

 

Значи търси се пич/пичка с неограничен достъп до интернет, реално IP и реално желание( :green: ) да си жертва няколко Г-та от твърдодисковото пространство. Предлагаме само слава :lol: :green:

А трябва ли този/тази пич/пичка да се намира в България? И съсщо така трябва ли непременно да е нон-стоп свързан към нета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за предпочитане е да е в бг, понеже по голямата част сме тук и така ще може да се ползва по бързата връзка на бг пиъринга. Или с по прости думи казано - няма смисъл файловете да се пращат до чужбина и после да се теглят пак тук :lol:

Но ако никой от тук не се "жертва"...

 

Пък дали ще е нон стоп онлайн - ами желателно е :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това съм си го мислил. Обаче не всеки е навътре с нещата и на много хора няма да им се занимава да теглят авторските парчета от DC-то. За тях ftp-то ще е най добрия вариант.

Иначе като за обмен на файлове ще е много добре да си имаме и един DC хъб. За него трябва някой с реално IP и нон стоп онлайн. Трафика там не е проблем, понеже връзката е peer-to-peer и всичко което хъб-а прави е да изпраща търсенията на файлове и да прави връзката между потребителите, а същинския трансфер на файла става между двамата потребители без да минава през сървъра. Нищо не пречи и двете да са хост-нати на една машина :headbang: Трябва само доброволец. Аз говорих със Снежанка - тя е съгласна и отговаря на две от условията, но компа й не е онлайн 24/7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Велико Търново не е малък град! :metalist:

Засрами се уа, това е столицата на България :read:

Просто аз съм в гаден (макар и аристократичен :metalist: ) квартал, в който има монопол на един интернет доставчик и той гъзи юзърите и за ъплоуднатите пакети.

Кой си ти от Търново бе? И аз съм от Търново! В кой гаден квартал живееш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мога да ви дам малко местенце при мен! Имам необходимия ресурс сървъра ми е в чужбинско ... ултра бърз е... видим е от цял свят и има 99,99% Уп тайм гаранция, кажете колко хора сте за да знам по колко МБ да ви дам? всеки ще си има собствен фтп юзер и т.н.т при положение че е съгласен с правила за ползване. За повече информация може да прочетете тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мога да ви дам малко местенце при мен! Имам необходимия ресурс сървъра ми е в чужбинско ... ултра бърз е... видим е от цял свят и има 99,99% Уп тайм гаранция, кажете колко хора сте за да знам по колко МБ да ви дам? всеки ще си има собствен фтп юзер и т.н.т при положение че е съгласен с правила за ползване. За повече информация може да прочетете тук.

Eeee човек ти ми изглеждаш едва ли не единствен дето наистина да прави нещо за другите, Евала!

Запознавали сме се лично на една от срещите на форума., наистина евала.

 

Иначе това е супер добра идея и аз бих се възползвал, защото имам цял диск със музика на моята група, която искам да кача някъде и просто няма къде. Казваха ми за soundclick, garageband всички тия сайтове нищо не правят, въобще не мога да се регна.....

 

:D:D:D:D:lol::o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един администратор или форум ... сам по себе си е нищо без потребителите в него....така че всеки един от нас малко или много допринася за развитието на ъндерграунд музикалното къмюнити в България.

 

За сега освен теб друг не е проявил интерес, което малко ме учудва, но ако си съгласен с условията и правилата ... напиши ми имейл (НЕ ПМ!) за да ти върна там необходимото инфо да може да ползваш твоя web space. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези, които имат реално, но динамично IP

http://freedns.afraid.org/

има още няколко безплатни услуги по нет-а от същото естество, но аз ползвам само тази

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пичове и пички,аз съм навит да хостна това нещо-имам реален и постоянен ИП адрес и сам постоянно он-лайн,освен в рядките случай кото изгасне тока или трябва да рибуутна.Но съм в чужбина.Все пак,ако желаете аз съм насреща само накой трябва да ми покаже степ-бай-степ.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Супер :)

 

Тая седмица имам изпити, но другата ще имам време. Ще разуча как стоят нещата и ще се свържа с тебе.

 

А за кое по-точно си съгласен - DC++ hub-a или ftp сървъра? DC-то ще ти харчи само CPU, докато ftp-то ще прави трафик и ще трябва да отделиш място на харда. По принцип не е лошо да ги има и двете де :cheers: Ти си прецени, за кое можеш да отделиш ресурси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Супер :)

 

Тая седмица имам изпити, но другата ще имам време. Ще разуча как стоят нещата и ще се свържа с тебе.

 

А за кое по-точно си съгласен - DC++ hub-a или ftp сървъра? DC-то ще ти харчи само CPU, докато ftp-то ще прави трафик и ще трябва да отделиш място на харда. По принцип не е лошо да ги има и двете де :cheers: Ти си прецени, за кое можеш да отделиш ресурси.

Напиши ми подробности за двете на лично съобщение или и-мейл-а,защото съм абсолютен лаик в тази област :)

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво би станало ако направим един DC++ хъб ? :think:

Нищо ко да стане, ще си се смучем по цял ден един друг :(

Твърдо съм ЗА хъб-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.