Jump to content
Българският форум за музиканти

Тестове на микрофонни предусилватели (с различни оп.усилватели, трафове), микрофони и източници


synchu

Recommended Posts

Мисля, че заглавието казва всичко. Следва линка:

 

http://www.thelisteningsessions.com/sessions.htm

 

Тестовете са на микрофонни предусилватели с различни микрофони и източници (глас, бас, барабани и китари - акустични и електрически).

Има и тестове на вариации на самите микрофонни предусилватели с промени с различни операционни усилватели и трансформатори.

 

В звукозаписният бизнес, ако мога така да се изразя, основна част от веригата (според мен, а и не само) са микрофоните и микрофонните предусилватели (най-малкото първата част от веригата;) Разбира се източника, а и човека, опериращ върху инструмента не е маловажен. Също така и известно количество талант също не е излишен :D ).

Правилният подбор на микрофони и предусилватели позволява да се предаде естествения звук на инструмента и да се постигне определено въздействие, според конкретните търсения и цел на изпълнителя, продуцента, микс инженера и т.н.

При правилен подбор на микрофоните и предусилвателите обработката в самия микс, в последствие за конкретния инструмент е минимална.

 

Надявам се да са ви от полза, въпреки, че цените на голяма част от устройствата са все още доста високи за БГ потребителите. Но в крайна сметка винаги трябва да има цели за бъдещо развитие.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

набързо само ще кажа, че според мен макито звучи доста посно спрямо другите :thumbdown:

А API в комбинация със студио проджект В3 :recourse::recourse: поне на мен ми звучи доста красиво и детайлно,

но като цяло от към шум всички, или поне повечето които чух са на горе долу едно ниво :whistle:

/говоря за глас/

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.