Jump to content
Българският форум за музиканти

Аудио касетни декове и други техники,части за тях


Recommended Posts

Здравейте ,

не съм музикант но много обичам музика ,

предимно обичам да слушам на грамофон и касети , но както знаем това е доста стара технология

и често ремъците правят проблем при касетните истории , на скоро си купих 2 касетни дека ,и уж модерни хубави марки поне единият е техникс

но почна да влачи заради ремък, същото и на касетофоните ми имам 3 касетофона.

 

с налични ремъци от други по стари касетофони след измерване на дължината им успях да ги сменя сам на 2 касетофона и единия ми дек

който е някакъв немски Pro.2 CD-B30 , свири нормално дека и касетофоните , но моля да ми препоръчате

от някъде където мога да купя нови ремъци и да не са много скъпи .

и да питам колко време ако купя нови ремъци но не ги сменя стоят в пликче или в кутия ще се запазят

за да имам след време други за смяна ?

 

много се извинявам ако темата не е за тук , но тъй като сте хора занимаващи се с музика няма начин и касети да не ползвате та за това

 

благодаря

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Миналата година и на мен ми се наложи да сменям ремъци на доста декове (със сигурност бяха над 20), така че от личен опит мога да ти препоръчам - вместо да обикаляш магазините и да питаш за подходящата дължина ремък за всеки дек, по-добре си вземи всички дължини в комплект от Ибей или Алиекспрес. Да, ще ти останат доста, които няма да ползваш, но цената им в комплект е нищожна, а и ще си спестиш обиколките из магазините. Само имай предвид, че някои декове са с плоски ремъци, други с квадратни, така че си разгледай твоите какви са. Всъщност бих ти препоръчал направо да си вземеш едно пакетче плоски и едно квадратни (най-честно ги продават по 50 или повече бройки в комбинирани размери от 40 до към 140мм), понеже във всеки дек имаш минимум 2 ремъка (плей и превъртане), но може да имаш и брояч с ремък, а ако някой от дековете е двукасетъчен или пък с повече мотори, тогава нараства и бройката ремъци - не е задължително, но е силно вероятно.

А що се отнася до съхранението на всякаква гума - плътно в найлоново пликче или даже в няколко едно в друго, или пък в кутийка, която не пропуска въздух и е добре преди това да ги понамажеш с талк ; така може да изкарат години, но не виждам много смисъл предвид, че 50 ремъка ще ти излезнат по-малко от 5 лева....всъщност след 1 юли малко повече, по причина новата данъчна политика на митниците и таксата на пощите, за която споделих в другата тема. ;)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.