Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам един проблем


thw

Recommended Posts

значи имам squier и на 4 и 5 струна имам проблем - звукът е един и същ когато натисна 2-ро прагче и 3-то прагче :punk_guitar:

явно нещо магарето ми не е добре настроено - според мен височината на струните не е каквато трябва да е, щом се получава това нещо.

Много ви моля да ми обясните как да си настроя магаренцето или как да оправя този проблем ако той не е в магарето

мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж на колко разстояние са струните над 12-то прагче от дървото. Ако са на прилично високо (3+мм), значи проблема най-вероятно е, че или едното прагче е много изпилено от свирене, или по принцип прагчетата не са сложени добре, или грифа се е извил назад леко, и има нужда от регулиране.

 

Иначе от бриджа струната се вдига от двете мънички шестограмни винтчета, които ги има на всяко от шестте седла.

От горното магаре в общи линии не е желателно да вдигаш струните, освен, ако не звънят при свободна струна в първото прагче, а явно не е такъв случая.

 

Най-добре я занеси на лютиер.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи измерих разстоянието - 2,3 мм най-много, със сигурност не са 3++ мм :punk_guitar:, дори най-първата струна е на по ниско от горните - на 2 мм някъде

Извиняваи за тъпия въпрос, но с какво да ги разавия тия винтчета ? По въпроса за прагчетата - истрити са леко, но не чак толкова за да правят този проблем според мен а и не съм ги бурал откакто съм купил китарата. За грифа с просто око немога да кажа дали е добре, но доколкото преценявам е нормвален.

И можеш ли да ми дадеш информация на каква височина трябва да са струните ?

... оф много ме боли, че китарата ми не е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винтчетата се барат с малко шестограмче, което трябжа да си купиш, ако нямаш с китарата.

Грифа можеш да го погледнеш по ръба, трябва да има МНОГО ЛЕКА извивка напред, но не и назад.

Струните трябва да са на 2.5-3.5мм (въпрос на предпочитания) от 12-то прагче(от грифа, не от самото прагче).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Мерси много за отговора :)

Ами да ви попитам адаптерите на какво разстояние трябва да са от струните ?

По твоя преценка - колкото са по-близо, толкова по-"горещи" са (т.е. имат по-висок output).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като прекалиш почва да маже яко и да криви като за световно. Моята китара като я взех не знам кой мозък я беше сетъп-вал, но струните опираха в бридж адаптера чак!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи имам squier и на 4 и 5 струна имам проблем - звукът е един и същ когато натисна 2-ро прагче и 3-то прагче :ph34r:

 

Squier :) - you get what you pay for!

 

Както и да е.... Според скромните ми познания, проблемът няма директно об6то с магарето. Всичко опира до не добре сложени 2-ро и 3-то прагчета, което трудно може6 да хване6 с измерване на разстояния на 12-то прагче.

 

Лиутиер или човек с повечко опит при китарите 6те ти свър6и работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оправихпроблема със струните.

При мен пък те бяха много ниско сложени - кажи речи 2 мм най - много :)

И затова се получаваше този звук, ама си истеглих от нет-а вчера 2 много полезни dvd-ta:

Guitar tech - Maintenence for electric guitars and basses - vol. 1 и vol. 2

Много са полезни, прегледах ги. Един специалист обяснява много добре как да си настроиш кажи речи всяко винтче от китарата :lol:

Има какво да се научи вярвайте ми. След като ги прегледах приложих триковете и настройките който той показваше и вярвайте ми немога да си позная китарата. Като нова е (поне така мисля, защото като я взех не беше нова)

Намерете си ги и си ги истеглете има полза според мен;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми това са основни неща, които всеки китарист трябва да знае! това, че някои не си отварят очите и не мислят с мозъцте си, а трябва някой да им покаже за да схванат си е техен проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е да ама всеки се учи докато е жив. Няма човек който да се е родил научен.

Този от който си купих китарата със сигурност неразбира нищо, щом я е оставил в това състояние в което я взех... Пълна скръб беше, ама аз нали съм начинаещ само като чух overdrive-a през кубето и веднага я взех. Е принципно и няма нищо на китарката, ама беше напълно разстроена и сега след като следвах съветите на тоя пичага китарата стана номер 1. :)

 

Сигурно има и доста хора тук, които като мене сами се обучават да свирят и за тях споменавам тези dvd-та. Лесно се откриват...

Редактирано от thw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.