Jump to content
Българският форум за музиканти

Пречпорачайте ми


Surikat

Recommended Posts

Докато си джитках из демо табовете на Guitar Pro-to(5) намерих един с няколко джаз лика и много ме накефиха....но са само няколко..И сега си търся джаз табове, само че хич незнам какво да търся и си викам да попитам джаз мените тука ^_^.

Търся джаз сола, ликове,фрази и по възможност енергични.

Айде вие сте :P.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

послушай малко Greg Howe

ама малко, че при по големи дози човек може да се побърка ^_^

 

 

П.С. за върлите джазмени - не казвам, че Грег е точно Джаз, просто мисля че ще му допадне :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Докато си джитках из демо табовете на Guitar Pro-to(5) намерих един с няколко джаз лика и много ме накефиха....но са само няколко..И сега си търся джаз табове, само че хич незнам какво да търся и си викам да попитам джаз мените тука ^_^.

Търся джаз сола, ликове,фрази и по възможност енергични.

Айде вие сте :P.

Благодаря предварително.

 

 

Не знам за табове, но от китаристите си потърси да чуеш Уес Монтгомъри, Чарли Крисчън, Джо Пас и Кени Бърел например. От браса - Чарли Паркър, Джон Колтрейн, Дизи Гилеспи, Лестър Янг, Колман Хоукинс. Може би най-важното за овладяването на стилистиката на дадена музика е слушането на изпълнители, които го правят добре.

 

Успех,

 

Петър

 

П.П. ПРЕПОРЪКА - ПРЕПОРЪЧВАМ - ПРЕПОРЪЧАЙТЕ

 

П.П.П. Джазовата музика, за съжаление, се изучава доста трудно индивидуално и затова моят съвет е, ако искаш да свириш джаз, да си намериш преподавател - може да не е китарист, а да ти помага за самата теория и стилистика.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, наистина ако ти допада нещо свързано с Джаз-а, първата стъпка която трябва да предприемеш е да забравиш за GuitarPro-то и за табулатурите.

Аз препоръчвам Greg Howe на всички, без значение дали ще играят джаз или метъл, но по-конкретно за по-джазарска китара чуй освен препоръчаните от kitaratapesho, Pat Metheny, George Benson, Mike Stern, Frank Gambale.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ангажирам никого с моето мнение но мисля че е добре да работи с джаз стандарти в началото .

Има и едни леко скучни но доста стабилни уроци на Скот Хендерсън . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.