Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой в България изработва по поръчка Les Paul


Recommended Posts

:huh:Знаели някой Кой в България изработва по поръчка Les Paul? хиляди благодарности за отзовалите се! ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се обърнах преди време към Диката с подобен въпрос. Човекът е от свестните и най-ясно ми обясни , че такъв филм в България още няма. Бюджетния вариант може би е едно Епи, със сменени Стандарт 57' и Стандарт 57 +хъмс....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тyк, от форума, г-н Давидов - smartpeter.

Беше ми изпратил снимка и данни на изработен от него Лес Пол.

А и от хора, които са го пробвали/чували все хубави думи имаше.

 

Това тук е извадка от едно ЛС, отговор на въпроса ми каква е цената на Страт, но е съдържателно и за ЛП.

Цените варират в зависимост от дървесината, хардуера и електрониката, но общо взето едкн Страт е около 1200-1400 лв. а ЛП - доста по трудоемък за изработване- около 1800 лв. Като се има предвид, че изработката отнема около 3 месеца и се извади цената на магериалите сумата която получава един лютиер съвсем не е голяма! ЛП на снимките е 1600 лв. защото е ползван малко но е почти като нов! Сравняван е с личния ЛП на Цветан Недялков от Ку-Ку Бенд и по нищо не му отстъпва, налротив има малко по силен звук и повече брилянтни честоти в тсна си!

Надявам се г-н Давидов да няма нищо против, че постнах ЛС-то.

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе има леко недоразумение.не 4е не се прави,напротив и аз сьм правил.пламен м не ме е разбрал добре.но хавата е ,4е сумата става голяма.преди време правих копие на една такава лесполска метла и не се хващам за малка сума.а за гореспоменатите цени 6те си намеря оригинален,не 4е са много добри.знам 4е в софия е друг стандарт ама за копие такива манги-аиде де! за изработки да не говорим-доста от оригиналните лесполи са много зле направени.не е трудно да се направи по добьр.хавата е манията-да го има6 оригинален,а не копие на сь6тата цена.може би затова сьм обьркал пламен м.sorry.само топа за копието струва около 200 лв като материал(flame maple).не говорим за заместители и други такива.става много скьпо копие......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се продаваше една,ако не се лъжа от Монтана за 1500лв.

Най се втрещих преди 4-5 год.,когато в студио една група от Кресна записваше метъл и китариста беше с ЛП от 70-те,който купил от местен кръчмар за 400лв. :punk_guitar:

Питайте Цвъри какви китари за какви пари се намират из България.

 

BTW,защо модереторите ми трият постове насочени срещу Явна Реклама във форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rockon: Така де в общи линии ми се изяснява положението около поръчковата китара,Нещата са отишли доста напред предимно в цената на такива инструменти. Изглежда са намалели поръчките на такива а хората които ги изработват вероятно са си прави.Харесва ми поръчковата китара, защото ще ти направят грифа по твое желание, и например не толкова тежка като оригиналния Les Paul.Благодаря за мненията, ше търся някой Епифон или нещо подобно'Успех на всички :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.