Jump to content
Българският форум за музиканти

Изисква ли се някъде музикалното висше


Recommended Posts

Ами да - то и ББ Кинг е некъф негър, дето е научил пентатониката и не е и чувал за Консервата пък я виж как си свири. Какво като не знае абсолютно нищо друго освен блус? За кво му е да учи хармония на висше ниво? Празна работа - пет акорда в песен стигат и си в играта.

Няма да ставаме всестранно развити личности я? За кво ми е да уча Моцарт след като си свиркам солото на Sanitarium и съм печен.

Тая Консерва сигурно комунистите са я измислили, за да ебат без пари.

 

Познавам не един и двама професионални музиканти с консерватория - не съм чул някой да се е оплакал от образованието си. Навремето помня и разни хора как се тръшкаха и търкаляха само и само да влязат. Очевидно има някаква файда от нея, ама каква ли е... eusa_think.gif

 

Ъхъ. Оня, дето е проектирал онова грозното нещо пред НДК, оня ужасния паметник, сигурно е имал 3-4 висши... но това не прави това творение по-малко грозно. Един музикант без въображение и 15 пъти да е завършил консерваторията пак ще си остане бездарен до последната кост.

 

Пък и както се казва- "експертът във всичко не е експерт по нищо".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Више музикално образование се изисква само ако изкаш да преподаваш в консерваторията във всички останали случаи е приимущество но нее задължително.

По принцип вишето е от значение основно при класическите музиканти ако свириш в оркестър или преподаваш в музикално училище ще имаш някоя и друга стотинка отгоре на заплатата.

 

Например ако неси в конкурентна среда тоест никои освен тебе не кандидатства за съответното място или никои от останалите кандидати не е с више тогава може да те назначат да бачкаш и в оркестъра и в училището само със средно. :)

 

В миналото даже в оперите е имало певци които са самоуки никога не са учили музика /така наречените самодеици/.

 

Но ако не си класически музикант никои няма да ти изисква нито средно нито више образование ,ще те гледат само какво можеш да изсвириш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<офф>

Човека, проектирал ОНОВА НЕЩО пред НДК е професор Старчев и когато аз кандидатствах във ВИАС (УАСГ), той преподаваше там и водеше кандидатстудентските курсове.

</офф>

 

 

Абсолютно съм съгласен с мнението на A-L-A-D-I-N

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Консерва сигурно комунистите са я измислили, за да ебат без пари.

 

имайте поне малко уважение към хората които се трудят да следват и преподават в консерваторията. По същата логика за кво ние художествената академия като тия дето си могат да рисуват си го могат, както и за кво ни е факлутет по архитектура като от нашите архитекти само простоии могат да се видят.

 

я се стегнете малко и имайте уважение към труда на другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Консерва сигурно комунистите са я измислили, за да ебат без пари.

 

имайте поне малко уважение към хората които се трудят да следват и преподават в консерваторията. По същата логика за кво ние художествената академия като тия дето си могат да рисуват си го могат, както и за кво ни е факлутет по архитектура като от нашите архитекти само простоии могат да се видят.

 

я се стегнете малко и имайте уважение към труда на другите.

 

Браво vhcs! Макар да не питая особено голямо възхищение към работата на колегите във НМА и да се радвам, че имах възможност да уча на друго място, такова отношение не трябва да бъде толерирано на този форум :greenangel: Вулгаризмите нямат място тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Дето има един лаф - Ноевият ковчег е бил построен от аматьори, а Титаник - от професионалисти :greenball:

напълно си прав !!!

пожелавам ти някой ден ако ти се наложи операция аматьор да те реже ... и най-добре от близкия месарски, нали и те по цял ден месо кълцат, разликата е минимална.

... или ако ти се наложи да летиш тоя в пилотската кабина да е някой който има 100-200 часа полети зад гърба си ама на Microsoft Flight Simulator.

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Консерва сигурно комунистите са я измислили, за да ебат без пари.

 

имайте поне малко уважение към хората които се трудят да следват и преподават в консерваторията. По същата логика за кво ние художествената академия като тия дето си могат да рисуват си го могат, както и за кво ни е факлутет по архитектура като от нашите архитекти само простоии могат да се видят.

 

я се стегнете малко и имайте уважение към труда на другите.

 

 

vhcs никои не омаловажава средното или више муз.образование както и приимуществата и ползата от него ,темата е каде се изисква више музикално с погорния си пост изках да покажа 4е по4ти никои не изисква задължително да имаш више така 4е спокоино може да свириш и работиш това което обичаш навсякаде кадето поизкаш.

 

Вишето образование е преимущество а не пречка, в работата на музиканта. :rockband:

 

 

 

 

p.p консерваторията нее дело на комунизма,и съществува от доста преди комунистите да доидат на власт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ vhcs, мерси за пожеланията, ако слушането на музика беше като да ми правят операция, определено бих търси професионалисти от консерваторията, ама понеже предпочитам музика, която по-скоро наподобява кълцане на месо, и добър месар би ми свършил работа. :yes:

 

Наиситина не съм против образованието, напротив, колкото повече, толкова по-добре, но има някои области, в които висшето образование е по-скоро препоръчително, отколкото задължително.

 

Колега пита млад хирург след първата му операция:

- Е, колега, как мина първата ти операция?

- Операция ли? Аз през цялото време си мислех, че е аутопсия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Има логика.

Но почти същото може да се каже с думите: ако не си завършил консерватория, кой ще те вземе във филхармонията или в оркестъра на БНР.

Принципно е така - ако искаш да работиш на тези места (особено държавните) се изисква висше образование.

Но ако свириш в клуб това отпада. Ако си тонрежисьор на Д2 примерно - озвучаваш ги навсякъде и имаш договор - предполагам, че няма да си по-беден от колегите в БНР. Да не говорим за случая, в който работиш за Митко Пайнера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че добре де ако си тонрежисиор и нямаш висше кой ща земе на работа в телевизия или радио (исключвам варианта ако имаш познати там)

А тон режисьора музикант ли е?-сега за ТВ незнам ама за радиото може ,пример много от водещите в националното радио нямат више журналиситичско образование

сега се сещам за този водещия на "нощен хоризонт" Георги Любенов тои не е журналист и си бачка там ,има и други ама не им помна имената.

 

Така че всичко е относително може да си тон режисьор с више може и без.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Моето мнение е, че ако имаш талант и си добър музикант, то си добър музикант!!! Да ако завършиш консерваторията мисля, че на никой няма да навреди!!! Даже би била доста от полза. Но пък ако си калпав музикант, ако ще каквато ще консерватоирия (то няма да те приемат де) завърши, ще си си си калпав музикант!!! А това на колегат с Моцарт, нека да не реагира така грубо. Прав сте колега, но има и друг момент, то Моцарт, Шопен, ... , може да ги научи човек и без да учи в консерваторията!!! Но аз все пак си оставам привърженик на завършването на висше музикално образувание, ако човек иска да се занимава професионално с музика!!! Но не е задължително!!!

 

УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.