Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

ако вокала е записан с мляскане то по добре да се презапише без такова воъбще не искам заради едно мляскане да урезвам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласи се обаче че с кондензаторен микрофон с голяма диафрагма какъвто и да вокала вс се чува отварянето на устата ако щеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чува се. И се чува и акустиката на хола също така. Но животът е низ от компромиси.

:blink: да де именно лоша работа как се справяте с тия компромиси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя метод в последно време е :

рязване за профилактика на най-ниските честоти (под 20хз и частично леко над).

След това вече според звученето ... каквото ми се струва че липсва от него слагам. Или пък като искам да докарам по-специфичен звук .... абстрахирам се от типичното за инструмента и гоня това което ми е в главата :blink:

едновременно е много лесно когато знаеш какво искаш и понякога доста трудно да го направиш без странични последствия :)

проби проби проби ... тва е ... а за компромиса ... еми .. налага се тук-там.Няма пълна хубост т'ва е :D.

използвам параграфичен еквилайзер ... демек смесен :D откакто се докоснах до waves Q друг не съм барвал .... МНОГО удобен ! хем графично имаш всичко (за по-нагледно) хем отдолу си имаш параметърчета и финна настройка :D

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък ми харесва да се чува отварянето на устата особедно при бавни парчета, стои по естествено и близо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.