Jump to content
Българският форум за музиканти

бучене в адаптери


Guest kura

Recommended Posts

привет,имам ''mayson''по модел на ''ibanez'',проблема е че веднаж я изпуснах и падна много лошо,за щастие нищо и нямаше,но по касно разбрах че 2 от адаптерите и брамчат много силно и се чудя дали немогат да се поправят...мерси предварително :) от kura.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mоже да е нещо в самата електроника вътре - някоя разпоена жица. Не е задължително да са адаптерите. А ако са - зимай нови. Тва не ти е 'пренавивам елетромотори на прахосмукачки' :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 съвет от мен

разтопи парафин от свещи на парна баня на котлона и топни целия адаптер

дръж го за жицата само

остави го така 2 мин. примерно да се загрее, и парафина да се впие добре в намотките му.

после го извади и го почисти от тва дет е останало отгоре и си готов. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са си сингъл коил няма начин да не бръмчат. както каза колегата - около 50 херца. ако си с хъмбекърчета обаче и ако си сигурен че шума се появи след инцидента - може да я отвориш. виж дали не е се е разпоило нещо. има еидн кондензатор - може да е спекъл. иначе няма какво да им стане на адапторите при изпускане на китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един даскал по китара, който си сглобяваше негови китари от абсолютен скрап. Вземаше възможно най-евтините части и после ги екранираше с ламаринки от капачка за компотен буркан.

Аз му дадох акъл да не се занимава с ламаринки, защото е голяма играчка, а просто да увуива частите в станиол от цигарена кутия и да го връзва към масата (пичове, това е златно - работи и за екраниране на дистери, камиончета и прочее) и трябва да ви кажа, че онези самоделни китари нямаха абсолютно никакъв "хъм".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преди си нямал шума в китарата, провери за слаба връзка някъде по електрониката. Може след удара да се е откачил някой кабел. На мен ми се е случвало с моя JEM 7VWh. Беше се откачил един кабел в електрониката там, не си спомням кой точно беше. Тона се развали, но не беше фрапиращо различно. Провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет,имам ''mayson''по модел на ''ibanez'',проблема е че веднаж я изпуснах и падна много лошо,за щастие нищо и нямаше,но по касно разбрах че 2 от адаптерите и брамчат много силно и се чудя дали немогат да се поправят...мерси предварително :headbang: от kura.

Имаш ли нещо против да си смениш ника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак заповядай :headbang:

Аве виждам че триеш наред

какво ти казах !? Нещо против субекта Налбантов ли имаш!?

Аз няммам нищо против теб...

Не те познавам.... живееееш си някъде ...

Ако те дразнат усмивки трябва да започнеш нощна смяна да поизчистиш форума

 

И пак не се засягай нито те знам кой нито нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, трия. Ако те интересува защо, прочети това. Нямам нищо против който и да е субект, просто се опитвам да огранича до минимум броя на безсмислените постинги. Ако имаш някакви коментари по отношение на настоящото ми мнение, направи ги в лична бележка, ако обичаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет,имам ''mayson''по модел на ''ibanez'',проблема е че веднаж я изпуснах и падна много лошо,за щастие нищо и нямаше,но по касно разбрах че 2 от адаптерите и брамчат много силно и се чудя дали немогат да се поправят...мерси предварително :) от kura.

куре, човек кажи какви са адапторите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.