Jump to content
Българският форум за музиканти

Сменяте ли китари по време на свирене на живо ...


sevenstring

Recommended Posts

Ами, ^това е въпросът:offtopic-001:.

 

Конкретно, чудя се дали да си взема някакъв Line Selector или A/B switch за тази цел. Историята е малко "на гол тумбак - чифте пищови":recourse:, ама пък, като си имам 2 китари, що да не се пробвам:recourse:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Т.е., mute-вате и превключвате кабела?

 

В този смисъл предполагам, че считате A/B суич и line selector за излишни. Аз единственото, за което си мисля, че може да са по-полезни в случая, е възможността за предварително настройване на различни нива (и може-би различни чейнове) за двете китари, така че човекът на пулта да не се вижда в чудо:offtopic-001:. Но пък това може да се направи и с различни пачове на процесора ... хмм.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се използват т.н. "silent" конектори(джакове),които контактуват ,когато са включени(вкарани в гнездото),а когато са свободни,са muted.

Напр. - Neutrik NP2C-AU-SILENT 1/4 Inch TS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се използват т.н. "silent" конектори(джакове),които контактуват ,когато са включени(вкарани в гнездото),а когато са свободни,са muted.

Напр. - Neutrik NP2C-AU-SILENT 1/4 Inch TS.

 

 

Това е доста интересно, не знаех за съществуването на тези жакове. А дали има готови кабели с такива жакове и от къде мога да се здубия с такова нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен практически няма смисъл да си сменяш китарата. Нито някой ще усети разликата нито има място къде да я държиш на сцената втората китара :recourse:

Най-много някой да си каже "Глей, тоя има 2 китари и си ги менка". Ама аз за това няма да понеса 2 китари. Веднъж свирих с 2 кубета - и от това няма смисъл Дреме му на фена дали свиря стерео или не. Той така или иначе не може да усети разликата понеже и 5 кубета (китари) да занеса - звука си е еднакъв :thumbup: Ако свириш на голяма сцена с хубав звук и записваш концерта - тогава има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм съгласен с мюзикман.

 

Може 3 парчета да свириш но ако са с различен саунд ???

 

Не ползвам професори и нямам хиляда псевдопача за хиляда различни парчета.

 

Затва за "чисти" парчета страта за "за валяци" хъмбкер дъската.

 

Стенд бай на ампа и сменям кабела .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен практически няма смисъл да си сменяш китарата. Нито някой ще усети разликата нито има място къде да я държиш на сцената втората китара :recourse:

Най-много някой да си каже "Глей, тоя има 2 китари и си ги менка". Ама аз за това няма да понеса 2 китари. Веднъж свирих с 2 кубета - и от това няма смисъл Дреме му на фена дали свиря стерео или не. Той така или иначе не може да усети разликата понеже и 5 кубета (китари) да занеса - звука си е еднакъв :thumbup: Ако свириш на голяма сцена с хубав звук и записваш концерта - тогава има смисъл.

 

Добре де, ами ако ти трябва 6-струнна за някои парчета и 7 струнна за други какво правиш? Освен това, ако никой не обръща внимание с какво кубе свириш, едва ли ще обърне внимание дали сменяш китара или не. Да не говорим, че все пак различните китари звучат по различен начин особено ако свириш с една със singlecoill-и и една с humbucker-и :whistle:

Редактирано от HOSHUNKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musicman, по принцип си донякъде прав за звука, но при мен става дума за евентуална смяна на 7- и 6- струнна по-скоро по технически причини:recourse: (за някои неща седмата струна не ми трябва и само пречи). Не че не съм свикнал да карам всичко с нея, ама, ако сменям, може да си направя някои неща с една идея по-удобни ...

 

Иначе, друго съображение за две китари би могло да бъдат и различните им настройки (дропове на някои песни и т.н.), особено ако едната е с Флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се използват т.н. "silent" конектори(джакове),които контактуват ,когато са включени(вкарани в гнездото),а когато са свободни,са muted.

Напр. - Neutrik NP2C-AU-SILENT 1/4 Inch TS.

 

Баси случая. :recourse: А е толкова близко до ъкъла...

Т'ва дали го има в някой магазин?

 

 

 

И заради строевете си струва да сменяш китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не отричам, че е по-добре да сменяш ако имаш и 5 китари, както и не твърдя, че имат един и същ звук. Твърдя, че като идеш да свириш в клуба ще извадят доста сходен звук, така, че фена дори няма и да забележи каква е разликата. Знам колко е гадно да се пренастройваш за всяка песен но за съжаление май няма друг избор. А да носиш 2 или повече китари на сцена 5 Х 6 при група от 5 човека - сори ама няма място. А и е малко смешно да няма къде да застанеш ама да си сменяш китарите. И все пак това си е мое мнение и никой не ангажирам с него. Пак казвам ,че ако някой ден изляза на по-широка сцена и аз може да се прежаля да домъкна 5 китари и 18 ампа :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.