Jump to content
Българският форум за музиканти

Използването на инструмента...


Surikat

Recommended Posts

Бе, чудно ми е в тоя форум кой колко бързо може да свири (16тини).Аз понеже съм се превърнал в някакъв манияк на тая тема и ми е фикс идея да стана много, ама много много бърз, и най-после да покажа на скапания бръмбър как се лети (дано се размаже в преден джам на съветски автомобил)!Та се упражнявам здраво откакто открих магията на метронома (въпреки, че това нещо изключително много ме дразни и ме обърква на моменти) и с пикинг успявам да стигна 110 на хроматика и 130-140 с много големи мъки на...нещо което не е хроматика.На легато ми е по-лесно и 140 ми идва добре(на по-лесни неща повече), но за сега нагоре немога.....ама някой ден ше види насекомото.....гад мръсна!

А само алтернате пикинг на една струна стигам до 190-200, но това за сега не ми върши работа :offtopic-001: .

Та...ваш ред.

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е кво очакваш сега, половината народ да каже "емии, аз едва успявам на 100" и ти да се зарадваш колко си бърз :recourse: Тука да не сме "Рекордите на Гинес"?

 

Упражнявай се, и ще стане лека полека.

И недей да пренебрегваш изразителността на свирене (фразирането) за сметка на бързината.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая бързина я забрави. Ич не ти трябва. Има си други начини да стигнеш огромни скорости, обаче заедно с тях да се научиш и да свириш, а не само да стържеш без никакъв ритъм. Има и опасност да си повредиш ръцете нещо, като се мъчиш да стигаш големи скорости. Просто си свири, опитвай нови песни, тя бързината ще дойде, ама заедно с нея и нещо с което наистина ще можеш да се похвалиш и да се гордееш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе, чудно ми е в тоя форум кой колко ...

 

Не мисля, че е необходимо да се гони максимална скорост. Според мен съществува една "оптимална" скорост - достатъчно висока и същевременно позволяваща на отделния тон и групи от тонове да запазят своята отчетливост и изразителност. От една страна това е скоростта, която прави изсвиреното най-ефектно за слушане (за симпатизиращите на техничното свирене, разбира се), а същевременно свиренето с такава бързина реално развива техниката, докато стърженето на "макс" я руши. Идеята е да се свири с контрол - ръцете не се схващат или преуморяват и знаеш какво свириш, наясно си с всички допуснати грешки без да прослушваш забавен запис.

Не отдавна слушах споменатия бръмбар в изпълнение на една набедена за шредърка психопатка - Грейт Кат. Беше голяма пародия: перкусиите "дърпат" едно невъзможно темпо, а оная мити кака маже ли маже. Като я забавих направо я съжалих. Затова моят съвет е: свири максимално чисто и с прилична бързина, а не безумно бързо, пък каквото излезе :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта ми не е "да се зарадвам колко съм бърз", понеже по-малко можещите от мен(не че мога кой знае кво, но винаги има някой който може по-малко) не ме топлят, а се амбицирам от по-добрите.И запитването ми беше с информативна цел, както ме интересува и кой си пада по легато, кой не, кой какъв пикинг предпочита и защо и т.н.Сигурно не съм се изразил правилно в началото на темата.Просто ми е интересно.Извинявайте ако има нещо :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един "фен" на метрономните замервания от съседна Гърция:

 

http://store3.data.bg/ivivdim/Music/Alternate_2strings.wmv

 

Мен лично не ме кефи особено, но предполагам ще представлява интерес за теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво толкова не ви харесва тая тема за скоростта?Що реагирате толкова отрицателно?Болно място ли е кво?Нали за това тука е форум - да обсъждаме и обменяме опит и знания....ама ваша си работа де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво толкова не ви харесва тая тема за скоростта?Що реагирате толкова отрицателно?Болно място ли е кво?Нали за това тука е форум - да обсъждаме и обменяме опит и знания....ама ваша си работа де
Тъмната сила бързо ще те изкуши и бързо сила голяма с нея ще получиш ти, млади мой Оби-Уан. Но пътят е друг......стига джедайски изпълнения като на тоя от филмчето
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво толкова не ви харесва тая тема за скоростта?Що реагирате толкова отрицателно?Болно място ли е кво?Нали за това тука е форум - да обсъждаме и обменяме опит и знания....ама ваша си работа де

 

Ами ... хрумва ми едно не особено прилично сравнение:hysterical:, но тая работа с достойнствата на свръхбързото свирене малко ми се струва все все едно да твърдиш, че ако си оправил една мацка 5 пъти за по 2 минути е по добре отколкото един път за 10 минути:thumbs_up:.

 

P.S. Извинявам се на нежния пол за вулгарния изказ!

 

P.P.S. Тоя гръцкият пич май мацка отдавна не е виждал :punk_guitar: .

 

P.P.P.S. Извинявам се и на гръцкия пич:), ама моята представа за удоволствие от музиката е малко по-различна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не ме разбирай погрешно - аз уважавам хората, които могат да свирят толкова технично, но просто мисля, че скоростта не трябва да се превръща в самоцел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм от феновете на хипер-скоростните изпълнения, но все пак погледнах клипчето с гърка...

На първо гледане и на мен ми увисна ченето, но на второ четене започвам да имам много сериозни подозрения, че гърка е по-скоро "експерт" във софтуера за видео обработка, отколкото в китарното свирене.

Не мога да твърдя на 100%, че част от клипчето е ускорен запис изсвирен с по-нормално темпо, но видеотата на 200 и 250 bpm ми изглеждат подозрително еднакви. Абсолютно същата стойка, положение на китарата, камерата... Само това не 250 bpm е леко по-осветено (яркост / контраст). Клатенето на главата колкото и да е минимално изглежда странно за разлика от изпълненията с по-бавно темпо... може и да си внушавам щото ми се иска да не е истина - не знам :unsure: Все пак ако си е играл да ускорява поне да беше заснел две различни бавни клипчета... и тези от вас които мислят да се пробват на 250 бпм първо решете за себе си дали е фалшимент или не за да не се стига до контузии... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.