Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Начи едни добри хора (приятели на fracture) се бяха заели да ми правят MIDI кабел по тази схема:

 

PCmidischeme.GIF

 

(Линк за всеки случай)

 

Всичко е почти готово, само едно липсва - там където пише 4049 трябва да има интеграл 4049 (Ми кво друго? :lol:). Проблемът обаче е, че 4049 има 16 крачка/изводи или както се казват там, а сокетът е предвиден за интеграл с 14 крака!

 

Предложете алтернатива на 4049 с 14 извода. 4149??

 

Не знам какво да правя, а не мога да се свържа с хората, защото са в Сф а им нямам координатите. Help anyone?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш 2 крачета за захранване ;)

сложи и 1 кондензатор от 100нф близо до + и - на чипа

иначе намери си даташиита от гооглетою

 

ПС

до колкото знам този оптрон е малко смотан и не върши добре работа

Ще питам 1 колега, че той прави скоро миди интерфейс и беше пробвал с няколко оптрона, да каже точно кой е добър, че от него зависи максималната честота на предаване на данни..

Ай със здраве. ако има нещо неясно свирквай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм, обясни го малко по-като за идиоти и пиши бавно, че да разбера. :godbless:

 

Хората ми казаха, че всичко му е готово и от мен се очаква само да намеря един 4049 и да го навра където му е мястото. Аз това и очаквах. При това положение трябва ли да го слагам този кондензатор от 100нф и как по-точно? И какво значи "близо до + и -".

 

За ефективност не знам - идеята е да си свържа V-Amp-a на Behringer с компютъра и оттам да му сменям пачовете с приложения софтуер (V-Amp Designer). Предполагам не иска кой знае какъв трансфер тази идиотия. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори нещо аз не те бях разбрал

Ами пробвай с 4069

 

Ама не знам дали ще паснат крачетата на този сокет който са ти измислили

 

Другото е да ти проектират наново платката (което ще отнеме 10 мин) и да ти направят за сокет с 16 извода

 

Ако го направиш с СМД корпус можеш спокойно да го събереш в миди конектора на звуковата карта. макар, че аз и на ДИП корпус съм го събирал 4049 в конектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо неразбрах - за какво му е на вамп-а такъв кабел, той не си ли идва в комплекта - и защо е необходима тази електроника като има най-обикновен кабел (gameport to midi) с такъв си връзвам MIDI киборда - може ли малко пояснение плс. че и мен ме чака това.

 

10x :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо е необходима тази електроника като има най-обикновен кабел (gameport to midi) с такъв си връзвам MIDI киборда

Човека си прави именно такъв кабел - gameport to midi.

 

Аз си купих такъв готов преди доста време и го ползвам както за кийборда, така и за vamp-a, така че не ти трябва друг :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабела е направен, има цокъл за интеграла, но се оказа че цокъла е за интеграл с 14 крачета а пък самият интеграл е с 16 - е те тва е проблема и се замотахме да се чудим дали има интеграл със същата функционалност като на 4049, но да е с 14 крачета, но ще погледнем из интернет за даташиита както спомена Nikifena

 

п.с. Nikifen, нещо щеше да предлагаш по-добър оптрон (то оптрона вече е монтиран и той е на цокъл, така че не би трябвало да има проблем при замяната)

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въобще не се притеснявай, не е спешно

 

гледахме даташиита на 4069, нещо май няма да стане, при 4049 - 5 е входа, а 4 е изхода, при 4069 - 6 е изхода, ако не сме объркали нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пак ще се повторя - ма за чии ви е този интеграл - в моя кабел такова чудо нема просто си е кабел и толкоз 5DIN - 15pin(game) - освен това 1 такъв кабел струва наполовина на иброените елементи да не броим и трудът който се хвърля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оптрона прави галванично разделяне на 2те неща.

така няма Абсолютно никаква опасност да изгори нещо поради някакви отечки по масата или нещо друго.

Всички "истински" миди кабели имат таква схема в себе си

 

 

fracture, добрия оптрон за тази работа е точно този 6n138.

Сори, защото не е помня на изуст схемата и помня, че някои решения бяха с кофти оптрон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пак ще се повторя - ма за чии ви е този интеграл - в моя кабел такова чудо нема просто си е кабел и толкоз 5DIN - 15pin(game) - освен това 1 такъв кабел струва наполовина на иброените елементи да не броим и трудът който се хвърля.

ама на нас ни струва под 30 стотинки, толкова е прословутия интеграл, хората бяха така добри да намерят схема, да направят кабела както трябва да бъде (разбирай с оптично развързване) и не казаха нищо за заплащане

 

 

...

fracture, добрия оптрон за тази работа е точно този 6n138.

Сори, защото не е помня на изуст схемата и помня, че някои решения бяха с кофти оптрон

 

Благодаря Nikifen, всяко мнение е в помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пак ще се повторя - ма за чии ви е този интеграл - в моя кабел такова чудо нема просто си е кабел и толкоз 5DIN - 15pin(game) - освен това 1 такъв кабел струва наполовина на иброените елементи да не броим и трудът който се хвърля.

Без такава електроника са само нормалните MIDI кабели - 5-ца -> -5-ца. За съжаление геймърските карти нямат MIDI порт, за това се правят преобразуватели които да позволят геймърският порт да се ползва за MIDI.

 

Твоят кабел също има такъв преобразувател и вероятно се намира в куплунга за геймпорта, поне моят е така. Схемата е супер елементарна и така като я гледам частите за нея трудно ще надвишат едно - две левчета, като изключим жаковете и буксите - тях не ги знам колко струват в момента.

 

Който иска си прави, който иска си купува :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, ентусиасти ! Понеже и аз самият съм минал през тоя проблем, преди да си закупя истинска саундкарта, искам да ви кажа, че кабела, с който работех дотогава, е направен от 2 петици, 1 куплунг за геймпорта и 2 парчета тънък кабел за колони-2х0,5 квадрата ! Колкото и да не ви се вярва, този кабел работи. Още утре ще постна подробности относно схемата на свързване. Успех на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи, но не прави галванично разделение на 2те устройства. В този случай компа и устройството към което пъхаш миди кабелите.

Това значи, че има опасност нещо да изтряска. Ако нещата са вързани на различни контатки и недай си боже някой от тях да не е замасен, или още по-лошо да е зафазен :metalist:

Така, че 1 истински миди кабел трябва да бъде с оптрон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.