Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене над 12-та позиция


Glacierise

Recommended Posts

Glacierise по-добре си намери от някаде speed kills на Michael Angelo, той тия тактики дет те интерисуват ги обяснява и показва много добре, докато лаихо просто си свири

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да бе, маа му стара, от уроците на Laiho, аз имам Passage "To the Reaper (Young Guitar)" и там момчето просто си сфири некфи скалички и нито за пикинга казва нещо, нито за постановки... Той всъщност от време на време казва по нещо на хората, които са в студиото, може би нещо от рода на "Как е, добре ли стана?" ама нищо не се чува, щото няма микрофон :headbang:

И никой от операторите на видеото нехае да му даде близък план на ръцете, та човек да може да разбере поне нещичко от цялата хава...

В момента смъквам "Reap 'n' Roll Licks". Дано и то да не е ташак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прегледах части от недосмъкнатия файл - то горе-долу същата работа. А накрая на видеото даже дават кадри от улиците на некъф град - има-няма към 10 минутки разходки по магазините или нещо от сорта... Ама като съм се захванал да го смъквам, ще го смъкна.

Това Speed Kills на Майкъл Анджело го намерих, ама не е видео, а некъф зип. Пише "Guitar Book" - сигурно са някакви таблатурки.

Че го видим кво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм тва сигурно ще е същото но направено на книга :D аз имам видеото и какво да ти кажа това е най-доброто видео с уроци което някога съм гледал, пропоръчвам ти го много ще му се зарадваш :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Gorer - Ами Reap 'n Roll е тва, за което ти разправях :rolleyes: Нема да ти го качвам, щом си го имаш :-(

 

А за скоростта - ами Angelo и в Speed Kills, и в Speed Lives показва упражнения. Обаче номера е, че нe казват KAK точно да се правят.

 

За да станеш наистина бърз, триаа да постигнеш перфектна лекота - тоест никакви излишни напрежения. Което се прави в The Principles Of Correct Practice For Guitar на Jamey Andreas и в Speed Mechanics на Troy Stetina. От тях триаа да се почне, преди да се захващаш с Angelo, според мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Gorer - Ами Reap 'n Roll е тва, за което ти разправях :godbless: Нема да ти го качвам, щом си го имаш :godbless:

 

А за скоростта - ами Angelo и в Speed Kills, и в Speed Lives показва упражнения. Обаче номера е, че нe казват KAK точно да се правят.

 

За да станеш наистина бърз, триаа да постигнеш перфектна лекота - тоест никакви излишни напрежения. Което се прави в The Principles Of Correct Practice For Guitar на Jamey Andreas и в Speed Mechanics на Troy Stetina. От тях триаа да се почне, преди да се захващаш с Angelo, според мен :rolleyes:

Аве требва да свириш. Е това е истината....

Школи, моли.... Треа си да свириш по МНООООГООООГОООООГОООО. И ще станеш като Анжело. Треа да свирш секви неща. В смисъл от всички упражнения - онези дето звучат ужасно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Абе ако си свириш механично и без разбиране къде са ти грешките и как да ги поправиш, трудно ше напреднеш много, колкото и да свириш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix, просто като си свириш със сигурност ще напреднеш много, но в абсолютно грешна посока. Демек, ще назаднеш.

После пак ще ти се наложи да ползваш школи, за да си оправиш техниката.

А поправянето на техника отнема повече време и труд от самото и заучаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix, просто като си свириш със сигурност ще напреднеш много, но в абсолютно грешна посока. Демек, ще назаднеш.

После пак ще ти се наложи да ползваш школи, за да си оправиш техниката.

А поправянето на техника отнема повече време и труд от самото и заучаване.

Абсолютно съгласен съм!!!! Тъй вярно!

Аз съм пример за това..... за съжаление имам огромни проблеми с правилната пръстовка..... хубавото е че го осъзнавам ... а и всичко полезно с пръстите съм го научил от уроците по класическа китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за скоростта - ами Angelo и в Speed Kills, и в Speed Lives показва упражнения. Обаче номера е, че нe казват KAK точно да се правят.

 

nапротив в ДВД-то дето е кам 700мб много хубаво си обяснява Анджело до сега друг китарист да обяснява толкова добре не съм видял, ти сигурно си гледал тези кратките само с ентри песента.....

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък бича на баса и след 12-то. с малко пръстче. силно ми е. и басовете са ми силни. и аз съм силен. почти 70 кила съм. и съм готин. и баса ми е готин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък бича на баса и след 12-то. с малко пръстче. силно ми е. и басовете са ми силни. и аз съм силен. почти 70 кила съм. и съм готин. и баса ми е готин.

ХАхххааахахаха да бе и аз така си мислех за себе си........... :headbang: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.