Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене над 12-та позиция


Glacierise

Recommended Posts

Разликата между МакАлин и Металика е като между НАСА и НСИ демек само дето започва със съшата буква. А колкото до солото на Мастър оф пъпетс познвам поне 3-ма човека които дори не биха се затруднили да изсвирят което и да е соло на Хетфиилд или Кърк Хамет. Аз не съм се хващал с група "Математика" щото не представлява интерес за свирене. (поне на мойта възраст вече )

 

 

Всъщност сега като се замисля, щото аз мисля много рядко(сигурно ми личи) и аз познавам няколко човека който не биха се затруднили с МИталика.

 

Просто ги давах за пример де, не знам защо, обаче са ми една от любимите групи, колкото и простички неща да свирят......но, за съжаление, някои 'китаристи' сме прекалено далеко във почти всякакво отношение за да правим опити да свирим партиите на Андре Олбрих(Blind Guardian) и затова се опитваме да се задоволим с Металика :green:

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе има една хава на Джейми Андреас. Той казва, че триаа да си 'застъпваш' върховете на пръстите:

 

Глей тука

Абе то ясно, че няма общи правила за свирене над 12 позиция, ама поне да попитам:

Тоя от снимката как свири с тия нерязани от лани нокти бе??!!! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има една хава на Джейми Андреас. Той казва, че триаа да си 'застъпваш' върховете на пръстите:

 

Глей тука

Абе то ясно, че няма общи правила за свирене над 12 позиция, ама поне да попитам:

Тоя от снимката как свири с тия нерязани от лани нокти бе??!!! :lol:

:D:lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между МакАлин и Металика е като между НАСА и НСИ демек само дето започва със съшата буква. А колкото до солото на Мастър оф пъпетс познвам поне 3-ма човека които дори не биха се затруднили да изсвирят което и да е соло на Хетфиилд или Кърк Хамет. Аз не съм се хващал с група "Математика" щото не представлява интерес за свирене. (поне на мойта възраст вече )

 

 

Всъщност сега като се замисля, щото аз мисля много рядко(сигурно ми личи) и аз познавам няколко човека който не биха се затруднили с МИталика.

 

Просто ги давах за пример де, не знам защо, обаче са ми една от любимите групи, колкото и простички неща да свирят......но, за съжаление, някои 'китаристи' сме прекалено далеко във почти всякакво отношение за да правим опити да свирим партиите на Андре Олбрих(Blind Guardian) и затова се опитваме да се задоволим с Металика :green:

:violin: :guitar: Peace Brother! ;);) :guitar: :violin: :guitar:

Важното е да се свири ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има една хава на Джейми Андреас. Той казва, че триаа да си 'застъпваш' върховете на пръстите:

 

Глей тука

Абе то ясно, че няма общи правила за свирене над 12 позиция, ама поне да попитам:

Тоя от снимката как свири с тия нерязани от лани нокти бе??!!! ;)

Бе тва да не ти е форум за маникюристи ;)

 

А иначе - не ми обяснявайте колко са били прости на Металика нещата. Композиционно са страшно издокарани.

 

Иначе за свирене с кутрето - не съм свирил класика, ама не мога да си представим да свирим без него. Твърде много го ползвам ;)

 

А вчера открих, че постепенно и проблемите със свиренето над 12то изчезват. Просто малко променям наклона на китката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Glacierise, теб какво точно те мъчи над 12-то, дя?

Разбрах, че нещо пръстовката, ма кво точно?

Ако имаш дебели кебапчета като моите и наклона в китката няма да те спаси.

В ткъв случай требе платична хирургия :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми дебели пръстите. Като триаа да хвана пръстовка с разтегнат 1ви (тоест, голяма терца от 1ви до 4ти), не достигам добре с 4ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е долу-горе същото като историята с трети пръст и кутрето - тересене е да си раздалечаваш пръстите през позиции.

Според мен ще бъде много трудно да свикнем да прескачаме големи интервали през прагчетата. Те и малките са си проблем, ма за да свикнеш с големите и да ти вървят по вода, требе много, ама много :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Па мен ме мързи да глеам... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не променям ако се наложи да ходим чак до там. Ма не ходя често щот съм си метъл и не обичам сола. Както казва jFog.  :guitar:

Kва е връзката между необичането на сола ( свиренето след 12-та позиция ) и метъла? Че нещо не мога да зацепя.

Попринцип няма как да обичаш сола без да можеш да ги изсвириш :D:D

ама това е др. тема ахахахх

Няма ли да ти се струва някак си странно да свириш солата 0-12, а ритъма от 12-24 прагче :blink:

 

Това иам в предвид. Не ме кефи да свиря сола и не съм се и трудил много след 12 прагче. Навремето си взех 1 школа за соло китара. Вярно някак всички неща почнах по бързо да ги свира ама ми се загуби ентусиазма в тая насока. Дано да съм бил ясен. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не променям ако се наложи да ходим чак до там. Ма не ходя често щот съм си метъл и не обичам сола. Както казва jFog.  :guitar:

Kва е връзката между необичането на сола ( свиренето след 12-та позиция ) и метъла? Че нещо не мога да зацепя.

Попринцип няма как да обичаш сола без да можеш да ги изсвириш ;);)

ама това е др. тема ахахахх

Няма ли да ти се струва някак си странно да свириш солата 0-12, а ритъма от 12-24 прагче ;)

 

Това иам в предвид. Не ме кефи да свиря сола и не съм се и трудил много след 12 прагче. Навремето си взех 1 школа за соло китара. Вярно някак всички неща почнах по бързо да ги свира ама ми се загуби ентусиазма в тая насока. Дано да съм бил ясен. :guitar:

кое му е странното

свириш ритъм 0-12 а сола 0-22 ..... тва е.

Никви ограничения просто прехвърляш на висока октава то е същото само дето звучи по високо. тоест дали ше изсвириш хормонията ниски тонове - соло високи е въпрос на избор. Хармонията е абсолютно същата стига да си запознат с хармониите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое му е странното

свириш ритъм 0-12 а сола 0-22 ..... тва е.

Никви ограничения просто прехвърляш на висока октава то е същото само дето звучи по високо. тоест дали ше изсвириш хормонията ниски тонове - соло високи е въпрос на избор. Хармонията е абсолютно същата стига да си запознат с хармониите.

Не запознат щот' от скоро съм фанал китарата. Учим се. ;)

 

Който ме е разбрал разбрал. Другото на PM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

По въпроса за ползването на безименния вместо кутрето и прескачането на позиции: гледах едни уроци на Alexi Laiho - много добър инструменталист, няма нужда да го представям. Та момчето си свири с класическа постановка - китарата му не е твърде ниско, китката на лявата ръка е в доста добре изразена дъга и най-важното - гадът свири с кутрето дори по високите позиции. Когато има свирене но раздалечени позиции, пак ползва кутрето. :headbang:

Междудругото от тези уроци само това можах да "науча", защото те се изразяваха в свирене от страна на Laiho и никакви обяснения и разяснения. Да не говорим, че го дават в отдалечен ракурс и трябва да се кьориш, за да видиш какво става по грифа. :)

Някой знае ли дали има некви други уроци на същия китарист, ама да може да се научи нещо от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси човече!

Само имай предвид, че нямам достъп до повечето български фрий сървъри. Ако е на някой чуждестранен, ще съм супер благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.