Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене над 12-та позиция


Glacierise

Recommended Posts

А за скоростта - ами Angelo и в Speed Kills, и в Speed Lives показва упражнения. Обаче номера е, че нe казват KAK точно да се правят.

 

nапротив в ДВД-то дето е кам 700мб много хубаво си обяснява Анджело до сега друг китарист да обяснява толкова добре не съм видял, ти сигурно си гледал тези кратките само с ентри песента.....

Относно кой показва по-добре - Джейми Андреас :P Ше видиш, като дойдат DVDтата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е да, не съм фен на голословието :)

 

 

А за свиренето над 12та- проблема ми е бил, че понеже много свиря под 12та, не съм свикнал да си свитам разстоянието между пръстите. Почти го оправих, де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, кажете откъде да намерим "Speed Lives" на Майкъл Анджело - в Мулето най-големият видеофайл е от 50 мегабайта. Смъкнах го, но той е само зарибявка. Все пак, от него разбрах, че същинските уроци са нещо много добро - дават му едновременно и фингъринга и пикинга бавно и отблизо.

Освен това през цялото време на екрана вървят таблатури на това, което се свири и бат' Анджело дава акъли. Абе, изглежда ми да е отличен видео туториал.

Ако някой го намери, да се обади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Speed Kills" го смъкнах преди два-три дена, но "Speed Lives" изглежда по-добро, заради таблатурите и близките планове на пикинга. То ще дойде по-доброто от двета, но го няма никъде, майка му мечка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми може наистина да е по-добро, ама относно таблатурите - в спиид килс са просто излишни. Анджело показва толкова бавно и ясно, че всеки ламер може да го извади :P:(:(

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, все още не съм разгледал "Speed Kills" в подробности, така че, може и да си прав и наистина да е лесно да се свалят нещата без таблатури.

Проблемът е, че някои от показаните ликове мога да ги свиря или с кутрето или с безименния (което всъщност е и един от главните офтопици в тази тема), а доколкото успях да видя, в "Speed Kills" не се разбира добре с кой точно пръст ги свири Майкъл, понеже на съседните струни ги сменя и не ми е много близък плана за цайсатите очи :(

Особено на онези pull-off-hammer-on арпежи нещо не можах да вдяна на коя струна с кой пръст удря момчето.

А, да не забравяме за пикинга - то ясно, че като каже примерно "alternate" и си жули само в него до края на упражнението, но пак остават някои мътни и недоизяснени моменти (поне за мен)

Ако имаш "Sped Lives" (видеото с таблатурите), можеш да го пратиш насам, пък нека да съм леймър :(

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нямам го сори и аз бих му се зарадвал много ако го намеря :D ми в тва обясняма точно че трябва да се свири с четирите пръста и показва някое друго упражнениице да си поразвиеш кутрето, мн готино :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами определено всеки да си свири както му е одобно! Гери мур (не че съм му голям фен :D ) почти не използва кутрето, а отвреме на време доста ръси! А пук най извратения в тва отношение е Пат Матини!!! :D Оня свири предимно с кутре!!! А иначе много ми хареса примера с Алан Хоудсуърт!!! :violin: ;):headbang::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами определено всеки да си свири както му е одобно! Гери мур (не че съм му голям фен :headbang: ) почти не използва кутрето, а отвреме на време доста ръси!

А мислите ли, че ако си развиете техниката за свирене с безименен и успявате без проблем да стигате до позициите, на които по принцип се свири с кутре, ще можете да стигате до още-по-далечни позиции със самото кутре?

Демек, дали не е по-добрият вариант да свикваме да си разчекваме пръстите повечко, та да хващаме по-големи интервали? :think: :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами определено всеки да си свири както му е одобно! Гери мур (не че съм му голям фен :blink:  ) почти не използва кутрето, а отвреме на време доста ръси!

А мислите ли, че ако си развиете техниката за свирене с безименен и успявате без проблем да стигате до позициите, на които по принцип се свири с кутре, ще можете да стигате до още-по-далечни позиции със самото кутре?

Демек, дали не е по-добрият вариант да свикваме да си разчекваме пръстите повечко, та да хващаме по-големи интервали? :think: :think: :think:

Не. Не се говори за разтягане, а за сила.

 

Аз не знам дали горе съм писал, но лично аз си хващам няква моя си логика кога с какво да свиря и в зависимост от цялата постановка на рифовете и дори песента понякога ползвам безименният за интервали от 3-4 прагчета примерно, а понякога кутрето за 2. Разбира се говоря за бас :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.