Jump to content
Българският форум за музиканти

Usb Китари? Компросмис или супер решени?


Morphine

Recommended Posts

но за мен хубавия саунд е ,за да се свири с него на живо,когато дойде до записването му си има професионалисти ,които го правят качествено и им се плаща за това,аз гледам да не се бъркам,защото си знам ,че не ме бива

 

:thumbs_up::recourse::)

 

Най после ви го казаха!

От моите уста намаше как да има тежест но надявам се kolio_k е достатъчно доказал се !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ама мисля, че се пада малко крайно това твърдене че еди кое си е "по-добре" от друго. Въпрос на разбиране- аз се кефя на разни омазани ефекти, с които китарата звучи почти като синтезатор, така, че в една евентуална реализация на някоя моя идея, изобщо не би си личало дали свиря на лампи, на транзистори, или на комп. Все едно да се твърди, че електрическата китара е по-добра от класическата. А като цяло не може изобщо да се твърди, че някой софтуерен симулатор изобщо се доближава до държанието на лампичките- китарата реагира по съвсееем различен начин- звука е различен, динамиката е различна, фийдбек- всичко...

 

Инак, един хубав лаптоп, с хубав интерфейс, с който да можеш да свириш НАДЕЖДНО лайв с някакъв софтуер(особено пък ако си купиш guitar rig-a с контролера), излиза колкото един хубав лампов преамп, тъй, че не съм съгласен с "икономическите плюсове" на компютърната музика- сложи 1500 кинта компютъра, 500 кинта интерфейса, още 500 за разни контролери и екстрички и далеч не излиза евтино ;) Все пак не вярвам някой да би се навил да държи щайга с монитор на сцената и да сменя пресети с клавиатурата.

 

В твоя случай,ако наистина си падаш по бленди с много мъгла(ниска или липсваща динамика,дилеи и ривърби и тн.)вероятно си прав.Точно за това в по горния си пост бях написал,че явно имам много различни виждания за това какво е хубав саунд с много колеги.Но света за това е хубав защото е пъстър,всеки си има собствено виждане.

 

Иначе предвиждането ти за цена за свирене с компътър на живо е сериозно занижена,ако трябва да се постигнат някакви по надеждни резултати.Лаптоп от посочения прайс рейндж не е нищо повече от канцеларски(имам такъв Дуокор на 1,88мгх ) и от собствен опит мога да споделя,че ако се напъне само мъничко над минималното издъхва като куче.Преди свирих с един пианист,който използваше лаптоп на живо(Мак разбира се и поне двойно по скъп),след като заби два пъти на сцената,пича премина десктоп(пак мак).

 

А ,и да не забравяме че ще е нужно пак да има някаква персонална мониторинг система,различна от слушалки и достатъчно мощна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, съвсем не съм наясно с българските цени, може би затова- моя е 2.2 кор 2 дуо с 2 гиги рам и т.н. и е 1200 щатски пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специано ТАЗИ китара е пълен боклук. Ако ние,уважаеми съфорумци, се чудим над тези неща, то крю-тата на ESP,Jakcson,Ibanez и т.н. са ги мислили,та мислили тия работи :metalist:

Има и самонастройващи се китари, има и китари със светещи прагчета,т.нар. "Light Fret" и т.н. ,много неща има. За мен USB китара е по-скоро за привличане на вниманието към марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината,аз също не съм запознат с цените на лаптопи в БГ,а и моя вече е доста възрастен според компютърните стандарти(около година),так че цената със сигурност му е паднала много,но това няма особенно значение.Факта е че цената на лаптоп+приличен интерфейс+хардуерен контролер(който се купува като част от легалния Гитарриг например)+някаква система за мониторинг,ще надвиши значително цената на добър лампов усилвател+няколко кутийки като дилей,хорус итн.,ще е значително по несигурна и бавна и капризна за работа, ще вади значително по лош саунд,най малко що се отнася до чисти китари и крънчове.По тези причини всички все още свирят лайв с нормални лампови усилватели или евентуално транзисторни по финансови или вкусови предпочитания,а за любителите на по електронизирания саунд си има чудесни мулти ефекти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям този тип изделия, тъй катоедин Guitar Rig, било то 1 има неща, които за да се материализират трябва банка да се обере за нашите стандарти. Освен това така дори и начинаещият може да звучи като примерно AC/DC или Purple, а и може да се записва. И това за някакви си 300 лв близо, доколкото разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, май към 600-700$ струва рига с контролера :greenangel: Не е евтинко. Не знам обаче дали в контролера има и аудио интерфейс, или и там трябва да снесеш още няколко стотака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vernon Reid & Doug Wimbish от Ливинг Калър - са музикантите гостували в България, които съм видял да

ползват лаптопи на концертите си.

Но те са само една малка част от цялостната картина, грубо оборудването на всеки от тях е над 15 000

долара.

За съжаление "негърският" метъл (смесица от метъл-фънк,джаз и карибски музики) не е популярен достатъчно по света,

а у нас посещението на концерта им бе катастрофално ниско.

http://www.myspace.com/livingcolourmusic

 

 

 

колкото до китара с ЮСБ - например на берингер бих пробвал, просто колкото да видя какво е това чудо, рано или късно такива китари ще се предлагат масово и от утвърдени производители.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.