Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да си направя басче


Recommended Posts

Здрасти, народе,

Идеята ми е следната...след много обикаляне по магазини и интернет страници накрая реших, че проблема си може да реша като питам дали във БГ има човек, който може да ми направи бас по начин по който на мен ми харесва.Ако има такъв моля дайте ми някакви кординати.От мен искам да се искат само парите.Искам да е нещо наистина готино от рода на 5 струнен J-P EMG (Bartolini или SEYMOUR DUNCAN) pickups и активна електроника или поне за сега това ми е в главата.Интересува ме горе долу цена и срок за изработката му (това разбира се от хора от форума който са склонни да предложат услугите си).Преди това имах 2 Yamaha RBX-ки ама мисля че отдавна надрастнах тоя период.В момента имам ръчно правен fretless с 2 х basslines pickups,който е с отбелязани позиции на прагчетата, но си е fretless.

Мерси!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук от форума можеш да се обърнеш към г-н Петър Давидов (smartpeter), с който само съм си разменял ЛС, но

съфорумци са предоволни от услугите му и качеството му на работа.

Също някъде се натъкнах и на съфорумци, много доволни от работата на pacman (за който само съм чувал и нямам удоволствието да познавам).

Нека господата се изкажат по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай и Nikifena за детайли, и двата му баса са поръчково правени, а този вторият, fretless-ът е и с активна електроника и цепи мощно мрака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавим Диката (мисля че има регистрация във форума, ако не го намериш пиши лс и ще ти дам телефон) и Aureliano.

Работата на Диката е на много добро ниво, освен това е много коректен що се отнася до всякакви уговорки - срокове и пр.

Също така мога да препоръчам и Aureliano и Пакмен.

Формулировката "по начин, който на мен да ми харесва" е прекалено обща, ако искаш дай някакви конкретни изисквания и ще се опитам да помогна със съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой съвет е да си намериш хардуера който искаш да слагаш на баса.

Ключове, струнник, адаптери.

 

Иначе от съфорумниците съм доволен от pacman - Панко - живее в София, Dikata не ми е правил бас но това което съм хващал негово е наистина на ниво!

 

Иначе потърси в форума стари теми има бая изписано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,хора

мерси много за ентусиазма да ми помогнете.Идеята с "по начин по който на мен ми харесва" идва от там, че по-голямата час от фабричните бас китари не са ми удобни като гриф и тяло на китарата (не че не се свиква с тия неща,но...).Та така...дайте ми савет за готини адаптори с активна ел. (мисля си за EMG) и хардуеър (понятие си нямам кое е добро).Така че ако имате предложения и опит () в което съм сигурен.Моля помогнете :cheers2:

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаптери - EMG

 

bartolini, mec, :singer:

 

Villex,Bass Line,Bill Lawrence и прочие,и прочие... :singer:

 

Колкото хора - толкова и мнения. :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали liquid_death ви благодари ама аз ОПРЕДЕЛЕНО имам за какво да благодаря.Сега и ако ми кажете готина електроника аз си мисля за EMG адаптори и елетроника ама...вие какво мислите.Имайте в предвид, че тоя бас трябва да свири всичко ама по принцип съм любител на по-плътния звук.

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаптери - EMG

 

bartolini, mec, :surprise:

 

Villex,Bass Line,Bill Lawrence и прочие,и прочие... :greenangel:

 

Колкото хора - толкова и мнения. :surprise:

:thumbs_up:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.