Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем.. Търся място където да си оправя баса..


Frozensoul

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде адрес (в София), където мога да си оправя баса..

Скъсах струна :) и нямам представа как се сменят.. та ако знаете къде могат да ми я сменят кажете.

Трябва да ми сменят и 1 част на баса която се опитах сам да я оправя, но пак прави проблеми (при жака като влиза кабела не го захваща добре и трябва да премятам кабела за да не прави проблеми).

Но стига съм ви занимавал с проблемите ми.. трябва ми само адрес където да занеса баса и да го поправят..

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ако за всяка скъсана струна ходиш да ти я сменят :) научи се да си сменяш струните това е от огромно значение не можеш цял живот да караш с едни струни.Развърташ ключа горе за да осовободи струната въртиш като малоумен докуто не я измъкнеш от дупката и я махаш,след това слагаш новата.Философия голяма,пробвай за да се убедиш че не е нищо особенно!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то ясно, че не е сложно, но така и така трябва да ида да си сменя тая пластинка.. пък и за първи път късам струна..

Направо там та да не се занимавам като луд да връткам :) пък следващия път аз ще си я сложа :) сега искам само адрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да си даваш парите на вятъра, могат да ти послужат за нещо по-полезно! Пробвай сам и ще се справиш, неволята учи :D За жака пробвай да развиеш болчетата с които е хваната пластинката и той ще изкочи, вътре има една метална пластинка която го захваща, наи-вероятно се е деформирала малко и ще може бързо и лесно да си я оправиш!

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай за струните, ще се научиш. Когато аз си слагах за пръв път нова струна, така я завих, че я разтегнах и и разказах играта. За нищо не ставаше после. Та на другия ден пратих баща ми в магазина, от който беше купена. Той тогава имаше много брутален вид, беше с коса на гребен и супер псай брада. Смениха му я без проблем, само Е струната:D Моят съвет е да хванеш някой познат музикант или на твой познат, познат музикант и да ти я смени. За жака, всеки, който се е занимавал малко с прости схемички или е държал поялник, може да ти помогне. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Струната си я смених сам (определено беше твърде лесно :D), но сега имам друг въпрос, има ли смисъл да ги сменям всичките.. тези с китарата ми са stagg и тези които купих също, мисля че няма голяма разлика при звука даже мисля че е еднакъв..

А за тази пластинка аз я оправих първия път, но нали ви казвам че пак прави проблеми. Казаха ми да ходя да ми я сменят.

 

Здравей мога да ти погледна баса .

Живея в борово последната спирка на 204.бл 10 вх Е ет 2 ап 94

Краси . тел 0888759710.

 

Ще те имам в предвит ако пак възникне проблем, мерси!

Редактирано от Frozensoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен е ОК да сменяш целия комплект на известно време. Различните модели струни са с различен звук и това се отразява при свирене осезаемо. Това е моето мнение, другите може да ме зарият с камъни :) :) :D

Що се отнася до прекъсването на входа на буксата ти... Това е проблем, който можеш и сам да разрешиш. Развинти и погледни дали не са клеясали жиците и дали не са откъснати, така че да не правят контакт. Ако е така разпои ги, като си начертаеш правилно преди това как са били запоени и след това ги почисти леко с макетен нож или нещо остро. Ако нямаш колофон няма да се плашункаш, а остави нещата на този етап. След като си почистил жиците и мястото, където ще има спойка, можеш да процедираш със запояването внимателно и без да ги допираш една до друга, за да не се получи фал!

Дано това да е поне малко близо до това, което ти е като разрешение на проблема. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен е ОК да сменяш целия комплект на известно време. Различните модели струни са с различен звук и това се отразява при свирене осезаемо. Това е моето мнение, другите може да ме зарият с камъни :thumbs_up::nono::)

Попринцип и 2та чифта са стагг, само незнам колко са дебели първите ми струни, но като ги сръвнявах бяха еднакви, затова мисля да сменя само скъсаната.

 

Що се отнася до прекъсването на входа на буксата ти... Това е проблем, който можеш и сам да разрешиш. Развинти и погледни дали не са клеясали жиците и дали не са откъснати, така че да не правят контакт. Ако е така разпои ги, като си начертаеш правилно преди това как са били запоени и след това ги почисти леко с макетен нож или нещо остро. Ако нямаш колофон няма да се плашункаш, а остави нещата на този етап. След като си почистил жиците и мястото, където ще има спойка, можеш да процедираш със запояването внимателно и без да ги допираш една до друга, за да не се получи фал!

Дано това да е поне малко близо до това, което ти е като разрешение на проблема. :)

Сигурен съм че е от пластинката, защото като я оправих първия път си работеше перфектно, беше се разширила много и я свих малко, но явно не достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.