Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на гайда


Recommended Posts

Качествен кондензаторен микрофон и качествен микрофонен предусилвател.

 

Няма да ти пиша какво обикновено се използва за цигулки и брас секции при про- (ех как не я обичам тази дума и този тип сравнения), защото цифрите са умопомрачителни.

 

Но AKG 414, AT4040 би трябвало да свършат работа. Видях наскоро в купувам-продавам, че някой продаваше RFT/Geffel микрофони - те също са подходящи за целта (голямата глава), макар че са с малко по-изразени високи :virtuoz:

 

Кажи все пак с какъв бюджет разполагаш, ако искаш да си купуваш нов микрофон :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси за отговора,

 

значи мислех да пробвам всички микрофони които имаме докате намеря кой ще свъши най-добре рабора. Наскоро купих един кондензаторен с голяма мембрана и мислех него да пробвам последн ама ще почна с него щом такъв би трябвало да е микрофона. Ей това е микрофона и добе се държи

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc1100_...ranmikrofon.htm

 

За микрофонен предусилвател ползвам този дето ми е на саоунд картата - http://www.tascam.com/Products/fw1804.html или тия от пулта Behringer Xenix серия (точно тях много често не ги ползвам щото не са нещо главозамайващо)

 

Мислиш ли че ми трябва и друг микрофонен предусилвател? От доста време си мисля че един лампов преамп за микрофон няма да е грешен ход ... ама до сега нещо все не ми е оставало време да се разровя да прочета кво има на пазара. Ей на тоя съм метнал око http://www.thomann.de/gb/studio_projects_vtb1.htm и до там.

 

Поздрави

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ние го дискутирахме този микрофон, мисля, и аз си оставам скептичен относно качествата му, докато не съм го чул :virtuoz: Но щом ти върши работа е ок значи :wub:

VTB няма смисъл в сравнение с FW1804.

 

Ламповия мик преамп не е панацея бтв и не е с универсално приложение. Добър транзисторен в някои случаи е за предпочитане даже. Всичко е въпрос на приложение. T.e. дали конкретния микрофон и преамп просто звучат добре на запис.

 

А дали мисля - да, мисля че би могъл да използваш и по-добър мик и по-добър преамп, а дали ти трябва е отделен въпрос, ако си доволен от това което се получава с техниката, с която разполагаш в момента. Нямам проблем вкл. и с половината мнения, които биха могли и вярвам ще се изпишат, че допреди не знам си колко си години някой си бил бачкал с Криейтив Лайв и с не знам си к'ви техники от по 50кинта на бит пазара. Той може да е бачкал въпроса е, че резултата е на нивото на техниката, с която е бачкал.

 

За добър мик преамп бих ти препоръчал да се обърнеш към Nikifena :) Качествено устройство ще ти излезе доста по-евтино (не за сметка на материалите), защото предусилвателите, които бих ти препоръчал ще са от над 400$ на канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Сънчо е абсолютно прав, за всичко, дори в голяма степен според мен един качествен

микрофонен предуселвател може да конпенсира не до там качествен микрофон,

Относно предусилвателите на таскама 1804 си вършат работа но не са точно това което е нужно

за голямо качество и това го твърдя като човек който буквално до преди месец използва същият таскам ,

иначе конвертирането което прави си е супер :metalist:

но на фона на това което ползвам от скоро амповете на таскама звучът много посничко защото имам база за сравнение и то прясна :cheers2:

Лично аз съм записвал народен състав с 6 бр. RFT говоря точно за Ансамбъл Тракия, амповете бяха на пулта на музикалната академия в Пловдив

едно цифрово Soundcraft-че :metalist: и нещата си звучаха :P

но всичко е много относително ....помещение, кабели, задкомпютърно устройство и т.н.т.

с повече умения се компенсират доста недостатъци на техниката :metalist:

Но това с което разполагаш в лицето на Таскама говоря, щото нито микрофона го знам как работи, нито берингер са ми

любима марка :thumbdown: Но мисля че ще се справиш с малко проби :cheers2:

Успех :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговора фсаунд !!! ... викаш ша са оправя, ама най-важното е задкомпютърното устройство ... хехехе.

 

дайте моля и идеи как бих могъл да я запиша гайдата така че наистина да звучи интересно, готино и тн.

 

Ето мои малко идеи:

- няколко записа на гайдата от различно разстояние и евентуално с различни микрофони или поне с различни настройки

- отделните писти после ще ги смесвам различно в панорамите за да се получи по плътен и стерео звук

 

кажете малко трикове и вие ... аз съм новобранец (като дори пише и в профила ми). кое може да се ползва, кое би било излишно и тн.

 

Мерси за идеите предварително

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.