Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със Setup-ването


Recommended Posts

Здравейте на всички.

Вчера направих една добра покупка, но не съм максимално доволен, защото докато записвам вокалите се чува едно пукане... предполагам, че е от липсата на шумоизолация, а може и да е нещо софтуерно, вие как смятате?

 

микрофона ми е AKG C3000B към него взех това и това

 

всичко е свързано правилно, към тая кутия Lexicon Lambada върви и Cubase LE и не знам как става тоя номер, но микрофона вади звук само в Cubase. Като пробвам на COOL EDIT има само flatline... ще ми помогнете ли да оправя всичките тия бози, за да мога да се насладя на покупката си?

 

пп. ако не съм обяснил достатъчно добре, моля питайте...

Редактирано от Papoose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се замислих, почти съм сигурен, че е software проблем. защото се орязаха и някви неща от default setting-ите на саундкартата... Не мога да го обясня на кратко. Но настъпиха промени от типа докато съм на Cubase LE и съм сетнал Дивайса на Lexicon Lambada все едно т'ва нещо игнорира саунд картата ми и не мога да пускам музика през плейъри или филми... някой да е срещал такъв проблем? трябва ли да сложа на ново драйвърите за саундкартата (Creative X-Fi Xtreme Music)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи първото което те съветвам е, изобщо да махнеш старата си саунд карта, защото новата та която си взел очевидно е много по-добра. Следващото нещо, което много важно е най-добре да направиш преинстал на виндовса и да си качиш драйвърита на Lambda-та "на чисто", за да си сигурен, че всичко е наред и няма някакви стари драъвъри, с които новата карта "не се разбира". И последно не забравяй да настроиш картата си за Windows default.

като ги направиш тези неща пиши пак, и ако още има проблем ще помагаме. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз т'ва нещо го мислех за preamper :thumbs_up: сега разбирам за какво се получава така... иначе като експортна в mp3 или wav го няма т'ва пращене... ясно, ама ще гледам да махна всичките драйвъри и ще ги сложа на ново... не ми се преинсталира. Благодаря за съвета.

 

п.п. тогава надявам се, ще мога да си записвам на Cool Edit Pro 2, че на Кюбейс ми е малко терсене и ще ми отнеме време докато я опозная

п.п.2 на този CUBASE LE мога ли да пиша музика (да композирам)?

Редактирано от Papoose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ....

Проблемите може да се от различно естество :thumbs_up:

Просто ще ги изброя а ти мисли ;)

- Захранването на компа да му идва малко, още повече с акг -то ползваш фантомно

- Картата да се намира на едно системно прекъсване с друго устройство, а още по лошо

можи и с няколко

- пуканките могат и да се пораждат също от не добра ел инсталация на зградата в която се намираш

този проблем е много често срещан защото повечето старо строителство, а и не само няма заземяване

и всички смущения се предават по време на запис като вид пуканки

- от намацан луиндоус

- и накрая нещо което не ти го пожелавам да има несъвместимос с дъното, специално на мен

този проблем ми е идвал на главата и е много неприятен

Успех :thumbs_up:

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за конфликта между двете карти ми се струва най-удачно, но проблема ми е, че ако ползвам тази външната, няма как да си включа 5+1 surround system-ата към нея... и направо съм в шах.

Някой ако има предложения да казва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не говора за конфлик само между две звукови карти, конфликт може да има и с

всяко друго устройство, като видео принтер и така на татък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама сигурни ли сте, че тази кутия не е преампер, а саундкарта?

иначе сега някакси с много опити успях да го оправя криво-ляво... ама пак не е оптималното, но к'вото е такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич без да се сърдиш, или нищо не разбираш или се правиш че не разбираш кво си купил,

този лексикон се води аудио интерфейс тоест си има освен аналогови цифрови преубразователи, миди и

микрофонни предусилватели с фантомно захранване за кондензеторни и електретни микрофони :metalist:

или три в едно , включваш микрофона направо в устройството без да даваш пари за пулт, и си готов с

едно домашно студийце това е

 

Успех :cheers2:

 

 

P.S. Не се казва "преампер" а преамп или микрофонен предусилвател :P

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно! не ги разбирам тия неща, а искам да вадя добър звук в нас... това е :metalist:

и в крайна сметка като искам да си слушам на surround system-ата трябва да включвам на Creative X-Fi, като искам да записвам на това нещо... така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbdown:

Така значи, ще се опитам да ти обясня....

Първо поради по горе изброените от мен причини а и можеби не само, картата ти

функционира не както трябва тоес поевяват се разни пуканки по време на запис и слушане ,

преди доста години имах и аз подобен проблем като твоя пробвах тогаващния си интерфей къде ли не

работеше без проблем, включих ли го в моя комп пукаше здраво, а компютърат тогавашния де беше

доста хубав за времето, побърквах се от нерви щото нестига, че дадох свят пари тогава за двуканален интерфейс и нов комп,

ами на много по стари машини вървеше без проблем :metalist:

Един мой познат компютърен специалист, впрочем който и до ден днешен ми прави компютрите, пича е доста известен в Пловдив,

опита какво ли не , то не бяха смяна на дискове, захранвания въртене на слотове икаквото се сетиш и пука та се не трае :cheers2:

Най накрая в отчаен ход пробвахме с активен ЮСБ хъб който продават в всеки компютърен магазин и оооо чудо, картата заработи,

това всичко ти го казвам с цел да не се отчайваш :metalist: пробвай с един активен, не пасивен, а АКТИВЕН юсб хъб и може и да почерпиш,

 

Относно съраунда, съвет от мен когато записваш и слет това слушаш не слуша и обработвай звукът на този твой съраунд, освен ако нямаш

такъв студиен мониторен съраунд пакет който струва565985..... и не знам си колко пари :metalist: сложи си на нивото на ушите две колони

които нямат изразено Лауднес звучене или по просто казано да звучът равно в общи линии и слушай на тях , от там на татък третиране на помещението,

похвати и трикове при звукозапис, обработка и какво ли още не чети Литература, дори в нашият форум е изписано много по тези въпроси

желая ти успех :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

до колкото си спомням днеска оправих пукането... на Cool Edit-a сетнах звука да се възпройзвежда от саундкартата, а през таа кутия да минава само рекординг звука и нямаше проблеми, но дори и преди това след експортването няма пукане.

 

а иначе т'ва за обработката го знам и позлвам слушалки... но правя хипер първични неща.. тук там някой друг ефект и т'ва е :metalist: така че ако може да ме насочиш към таа литература, би било добре (само да не е оная статия където обясняват звука от китарата и на знам си още к'во на к'ви херцове да е) аз имам само таа техника, нямам пултове... така че само дигитална обработка бих правил.

 

БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ!

Редактирано от Papoose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нета е пълно, а и ако ползваш търсачката на форума има изписано много :metalist:

 

P.S Мисля, че из книжарниците за техническа литература имаше една книшка на Адриан Георгиев,

тя точно за основни стъпки в звукозаписа и звукообработването и е точно подходяща за начинаещи,

с една дума е написана много достъпно :cheers2:

 

Недей да отричаш чистотните корекции, правилното им корегиране може да те направи добър в обработката, на звука :P

независимо от стила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.