Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти


Mr_Reaper

Recommended Posts

Не знам дали няма вече такава тема, обаче ме интересува мнението на дългогодишните музиканти и така да се каже специалисти за ефектите и по скоро камиончетата. Тази тема е всеки да поства марките и моделите на най-подходящите за даден стил музика.

Пример: За Хеви Метъл са....

Ще дам някои пробни стилове а вие добавяйте. Който има мнение за даден стил, да го изразява свободно.

 

Джаз, Алтърнатив, Хардрок, Хеви Метъл, Прогресив Метъл, Пънк, Метълкор, Дет Метъл, Блек Метъл, Нео Метъл и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):P

Подходящи камиончета няма.

Има камиончета (булдозери :P), чийто звук ти харесва, и които като навържеш в някаква комбинация (т.нар. чейн) получаваш търсения от теб звук.

Да не говорим, че звука зависи още и от куп други неща - ампове, кабели, китари, бла бла.

Ако свириш лек рок(примерно), ползваш метълзона(примерно) и звука ти харесва, какво значение има тогава с какво свириш ? :)

 

Виж, ако въпроса ти е "Кои са най-често използваните стомпбокс ефекти от професионални китаристи в дадените стилове : --изброяваш стилове-- ?", тогава биха могли да се изброят някакви...

 

Стига размишления..

:P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дека го фънка ве човек......?

Тоя стил има толкова финни китари че трябва много да внимаваш какви ефекти слагаш......

И най -вече метълзона нема работа там.... :) ....

Да не говорим за разните му разновидности на фънка....... :) ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава тема кой какви ефекти ползва затворих преди няколко дни. Ползвай търсачката. Другото, което ти предлагам е да пуснеш тема с конкретен въпрос какви ефекти са подходящи за ... въпреки, че общо взето не знам дали има някой ефект, който да не може да се ползва във всички стилове. Въпрос на вкус и въпрос на избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.