Jump to content
Българският форум за музиканти

Как съхранявате проектите си?


Recommended Posts

Колеги,

 

от известно време PC-то ми се е забозило яко и плаче за преинстал.

 

Проблемът ми е, че имам доста започнати и полуготови проекти и много ще ми неприятно ако ги загубя...щото съм мега добър, та едно нещо 2 пъти еднакво не мога да го изсвиря. :)

 

 

Та реших да ви помоля да споделите опит по тази тема: как съхранявате проектите си, още повече ако решите да смените програмата (DAW).

 

Като отделни аудио и миди файлове ли?

А настройки, пресети, последователност от (аудио) ефекти и настройките им....

 

Пък и всяка програма има собствени разширения (файлови екстеншъни)...

 

 

Ползвам Samplitude v 8...пък там има цели проекти (VIP и BAK), object-и и разни други...пази си ги по разни папки, разни бекъпи....мамата си трака. Май голяма разправия ме чака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз работя със Samplitude от няколко години, и да ти кажа работата си е бая. :)

Еми папките с мидита-та, аудио-то и т.н. на цд-та проектите на цд-та също помниш или си заисваш какви плъгини си имал качени на ком-па... След преинстала гледаш да си наместиш всичко горедолу кадето е било, за да не си играеш на всеки проект да му казваш после каде са му семплите и мидитата. направиш ли всичко това, включително плъгините, програмата сама ще си ги настрои и няма да има нужда от пресети и т.н. :thumbs_up:

 

 

П.С. Иамам и аз един въпрос защо изобщо ще архивираш всичко, хард диска не ти ли е разделен на партишън-и?! :blink:

Ако е така просто формат на С: а другото си ти остава, просто после инсталираш програми, плъгини и ...гас :)

 

Пиши ако има още нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Save complete VIP in ... не ви ли върши работа в Samplitude? Според мен е доста бързичко и ефективно.

 

За VSTi аз практикувам Freeze и Save на аудио файловете. Ако има прекалено много миди (което много много рядко ми се случва) записвам и МИДИ файловете. Пък след т'ва с какъв инструмент става плейването е лесна работа :thumbs_up: Основната ми цел е да архивирам редактиранията, където ги е имало по уейв/миди файловете, след това налаждането на ефекти и VST инструменти е доста бързичко даже и да не разполагам с оригиналните.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в nuendo има една опция

save project to new folder, което означава, че копира копира цялата сесия + всички wav i midi файлове

в нова папка и после тая нова папка я записвам на cd/dvd...

а иначе правим песните само с едни плъгини и няма проблем с преинсталацията им

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.