Jump to content
Българският форум за музиканти

Пребоядисване на класическа китара.


Recommended Posts

Я кажете нали сте спецове имам тука една класическа китара,ама главата и е одрана по корпуса е паднал лака по ръбовете.Има ли някакъв начин да я вазтановя някакси.И да ви питам едни обикновенни ключета колко пари струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключове на Стагг има за по 5 лв 3-броя на един корпус.10лв за 6 ключа.Монтират се посредством 4 винта.Доколкото знам,не е удачно да се боядисват класически китари,за да не загубят качеството на тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...И аз мисля да си боядисам една китарка...Акустична орфейка. Взел съм за целта автобоя спрей. Подходяща ли е за кухарки (в темата за боядисване на ел. китара са препоръчани такива) и задължително ли е да прецакам звука? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ключове на Стагг има за по 5 лв 3-броя на един корпус.10лв за 6 ключа.Монтират се посредством 4 винта.Доколкото знам,не е удачно да се боядисват класически китари,за да не загубят качеството на тона.

 

Само да кажа че ключовете са таива като но ел. китари а не с двете прадълговати дупки.Те такива ключове ли са?

 

http://sklep.all4m.com/catalog/images/akcesoria.gif

Редактирано от aiako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, онези по 3 в редичка са за класическа акустична китара...Трябват ти ключета за ел. китара. И моята е с такива. В Динакорд и РФ. ми предлагаха разни шокаритетни за по 50, 60, 90 лв... В малкия ЦУМ има комплекти по 30 лв. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тя ще излезне златна ама нищо ,целта оправдава средставата.Нали в малкия на втория етаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боите за акустични китари не са автомобилни бои, хора... Недейте да мажете инструментите така! Спрейовете могат да им бият акустиката и да си имате една много хубаво боядисана купчина дърво... По-добре се посъветвайте с лютиер, поне имаме няколко в този форум, които могат да кажат с чиста съвест как да не съсипете инструмента, който искате да "майсторите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

класическите китари обикновено се лакират с нитроцелулозен лак. продава се във всяка железария

използвай финна шкурка номер 400 за да свалиш стария лак и тогава лакирай. ако си внимателен няма да има проблеми

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на майстор, да не си окалпазиш китарката!!! Принципно може да пребоядисаш, може да я отремонтираш. Но мое лично мнение е, да отидеш при човек, който разбира от тези неща, за да не се наложи, да си я изхвърляш или да даваш още повече парички, за да я оправиш!!!

 

Успех :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми аз бях на един приятил на селото и гледам Я китара.Викам му може ли да я взема и той вика да .А аз аман си нямам от китари така че немам какво да губя,ама нещо много съм се навил и мисля да събирам за ел. и да почна на уроци да хода,ама и до това ще стигна....

Редактирано от aiako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боите за акустични китари не са автомобилни бои, хора... Недейте да мажете инструментите така! Спрейовете могат да им бият акустиката и да си имате една много хубаво боядисана купчина дърво... По-добре се посъветвайте с лютиер, поне имаме няколко в този форум, които могат да кажат с чиста съвест как да не съсипете инструмента, който искате да "майсторите".

Е това е истинският отговор! :thumbs_up: Въпреки, че някои автомобилни боички стават за целта;)

Редактирано от Jorkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи остава надеждата някои лютиер да се изкаже по темата :thumbs_up: :thumbs_up:

или надеждата спреят да не прецака китарката... ;)

 

Ей...Заборавих да кажа, че китарката която искам да боядисам е фабрично (или там както се казва, когато са я направили) без лак..Само грифът е лакиран. Имам две напълно еднакви такива китари и съм виждал и трета и всичките са без какъвто и да било лак по тялото. Та при туй положение няма ли акустиката да се прецака дори и само от лакиране? И ако я лакирам с нитроцелуозен лак, мога ли отгоре да я боядисам? ТОва ще развали ли звука? (indian)

Редактирано от astagator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.