Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Frontman 15 R


spotlight_kid

Recommended Posts

Аве мисля да си взема такова кубеце..ефтинко/....и въпроса ми е Заслужава ли си някой ако има такова да даде мнение :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пич, аз нямам ама съм свирил доста на едно такова. заслужава си парите!!!!! добри са! малки са но не са безобидни! и доста по-добри от берингър. аз имам големия брат на фронтман - Fender FM65 R и мога да ти кажа че това нещо кърти плочки.

 

http://4040.hit.bg/sobieski.mp3

 

това днес го записах с кубето озвучено с микрофонче от слушалки. доколкото знам и ти ползваш такова :dance: и без никаква обработка.

иначе малките 15 ватови не отстъпват по звук братле!!! ако ти харесва го вземи! определено няма да съжаляваш за инвестицията!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, аз нямам ама съм свирил доста на едно такова. заслужава си парите!!!!! добри са! малки са но не са безобидни! и доста по-добри от берингър. аз имам големия брат на фронтман - Fender FM65 R и мога да ти кажа че това нещо кърти плочки.

 

http://4040.hit.bg/sobieski.mp3

 

това днес го записах с кубето озвучено с микрофонче от слушалки. доколкото знам и ти ползваш такова :ph34r: и без никаква обработка.

иначе малките 15 ватови не отстъпват по звук братле!!! ако ти харесва го вземи! определено няма да съжаляваш за инвестицията!!!!!!!!!

Звука е хубав..определено чист...ако хакна една калинка ще е прекрасно просто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: какво е това калинка :bravo::blink:

аз ако го озвуча с един shure sm 57 ще стане много по-добре. ама и така става :>

калинка=камионче.....хехе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви парици е това чудо дето смяташ да си го зимаш :rolleyes:

Ами 210 лева струва ето от тук мисля да го взема:

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=158204

има модел който е без реверб и е с окло 30-ина лева по ефтин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам такова, но е много малко.... не съм го пробвал за лайв свирене, но имам чувството, че няма да издържи, дори и да го озвуча с хубав микрофон... май ще стане кривоч... все пак това е практис амп, тоест за вкъщи да си бацаш... има ли някой впечатления в тази насока ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е 100% практиз амп усилвател за вкъщи

според мен и за репетиционна не става

просто няма как да надсвири барабаните

ако беше 15 вата лампов - да - става

ламповата и транзисторната мощност са различни акустично - и то в голяма степен

но за вкъщи е идеален

особенно ако не трябва да вдигаш много шум

варианта с микрофон отпред е само приемлив

но няма как усилвател с 8 инчов да изкара звука на 12 инчов говорител- прост факт от практиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малки са но не са безобидни! и доста по-добри от берингър.

Аа без такива :lol::P . Шъ си имаме уважението ама GM110 е правен почти 1 към 1 с комбо на Tech 21 и ми струваше 10 лева повече от този Фендър. Не е голяма философия да кажем, че Tech 21 >>>> Fender. По-добри са от Берингер само като изработка и надеждност. Берингерите не позволяват много модификации, но като звукови качества имат сериозни попадения. Мен лично доста ме изнервя традиционализма и консерватизма на марки като Marshall и Fender. Между другото Frontman-а наистина е готино малко комбо, но би трябвало да струва по-малко според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, кво толкова сте им набрали на Behringer?

 

Знам, че темата е за Fender Frontman 15R и това наистина е едно много добро решение за вкъщи. Когато си купувах усилвател се двоумях дали да не си взема точно този модел. Но все пак голяма част от парите при закупуването на марков усилвател отиват за имиджа на самата марка.

 

Който не е пробвал GM 110 може да е заблуден от другите им продукти, но...

 

Ето какво казват 75 човека от целия свят за GM 110 на Behringer:

http://www.harmony-central.com/Guitar/Data...0_Combo-01.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Берингер засипаха пазара с доста боклуци!!!не само кубета, а и пустове,колони!Това са ниски и евтини серии апаратури,които лесно подлъгват стиснатия собственик на заведение да си ги закупи!И кубетата са доста зле!на парво слушане може да стават,но в общия саунд нещата звучат доста различно :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене 25watt овия вариант изглежда по добре.Имам 2 въпроса ако може някои да помогне.

1.Те са стари модели.Има ли разлика от по-новите модели(серия 2);

2.На страницата на технополис пише

TAX FREE – възстановяване на ДДС за чужди граждани

 

Това значи че аз като чужденец ще имам 20% отстъпка;Ако това е вярно в Петък се събираме и отиваме до Младост за нови усилватели :happy:

(330-20%=265) :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(...)Това са ниски и евтини серии апаратури,които лесно подлъгват стиснатия собственик на заведение да си ги закупи!(...)

Начи искам да отбележа, че говорим за practice combo за вкъщи. :lol:

 

С 15 ватово кубе никой не е тръгнал да прави репетиции с група или да свири в клуб, освен може би дъртите блусари за пиано + китара - тогава може. Че Behringer произвеждат ниски серии апаратура и че продуктите им са евтини няма спор, ама мислите ли, че Fender Frontman 15R е върха на сладоледа? Това е entry level practice combo за вкъщи и не може да се сравнява по никой начин с високите класове усилватели на Fender - приликата е само в надутата цена. :lol:

 

При това положение при всички случаи предпочитам Behringer, кой каквото ще да си говори. Евтиният Behringer звучи по-добре от евтините entry-level комбота на по-известните фирми, ако ще да са Marshall или Fender. Лошото на Берингъра не е в звука, а че 1 на всеки 5 усилвателя е дефектен. Но за тази работа има гаранция, а аз на моето му скъсвам задника от 8 месеца вкъщи и не се е оплакало. :lol:

 

Това значи че аз като чужденец ще имам 20% отстъпка;

 

Абе не е точно така - отстъпка ще имаш ако в рамките на 3 месеца възнамеряваш да изнесеш кубето от страната и местоживеенето ти е страна, с която България няма споразумения в данъчното облагане.

 

Освен това отстъпката не се прави в магазина. При покупката се заплаща цялата сума с ДДС, а изнасянето на стоката от страната се удостоверява на границата на излизане от България. След това се предполага, че добрите чичковци на митницата в другата държава, в която го внасяш ще ти го обмитят с 3% в-у стойността без ДДС, а има случаи, в които може да ти искат и ДДС в размера, приет в дадената държава (18-20%). Т.е. това чудо е за избягване на двойното данъчно облагане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.