Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Jmp 1


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

загледах се по Marshall JMP 1 и искам да ви пита дали някой от вас все пак няма някакъв ли4н опит с него.

29547463.JPG

 

лампов преамп който би трябвало за записи да е супер ... поне така пи6ат хората из нета. Нов струва към 1000 евро ама 2ра ръка е към 400. Като взимам 2ра ръка кво трябва да внимавам 4е с лампови усилватели до сега не съм си имал взимане даване - оригинални лампи, 4асове на работа ... кво да питам и кво е важно.

 

Мисля да го ползваме за записи най-ве4е и доброто му е 4е има изход с емулация на кабинет на Marshall.

 

Ло6ото е 4е модела е от средата на 90г. и досега не е пипнат ... ама и това е нормално за Marshall - като направят не6то верно го правят като хората. Та въпроса ми е дали все пак няма не6то което е адекватно на тоя модел ама примерно на друга фирма.

 

Мерси за подкрепата предварително

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти припоръчал, за втора ръка, да си потърсиш ADA MP-1, ADA MP-1 Classic или ADA MP-2.

Това също са лампови преампи с миди-управление, но се намират само втора ръка, защото компанията-производител вече не съществува.

Използвани са били от Нуно Бетънкорт, Кърк Хамет, Пол Гилбърт и мн. други.

Потърси в нета повече инфо и ревюта за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам впечатления главно от този, който в момента правя /с добавки като нойз гейт, дигитален блок с ефекти, ъпдейтване на софтуера и др./ и мога да кажа, че като за хибриден преамп звукът му е интересен - на мен ми върши работа.

Както трябва и да се очаква звукът от симулатора няма нищо общо с онова, което се чува през едно лампово крайно стъпало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADA MP-1, ADA MP-1 Classic или ADA MP-2.

 

мерси за съвета ... ло6ото е 4е тия май много ама много трудно се намират. Има6 ли ли4ни наблудения с подобни предусилватели?

 

Грег, не разбрах какво то4но иска6 да каже6 .. продава6 ли ги тия премапове дето ги прави6 или си прави6 за себе си.

 

6те се радвам на о6те мнения и съвети

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друг интересен преамп е Peavey Rockmaster ... ние свирим метъл - малко тра6 елементи, малко рок малко пънк има ... абе метъл. Преампа не ми трябва за хардрок или блус, търси се як саоунд с 2 думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз нямам опит с друго освен с фендъри 15г 15дсп и 212 нещо си май беше един голям с 2 х 12 говорители.

КАто съм обикалял обаче марки бол - Crate, Randall, Peavey, Marshall, Fender...

Съвета ми е да не се водиш по слепи мнения или чужди предубеждения.

Отиди, пробвай и реши.

 

ПП.: Това сигурно ти е втръснало да го чуваш, но 'се пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сериозни записи не разчитай на preamp out със speaker sim. Най-добрия вариант е истински 4х12 или поне 2х12, а компромисния вариант е изход на преамп + свестен Impulse Response на 4x12 cabinet (или грубо казано, естествена симулация постигната чрез записването на честотите 20хз-22кхз през стъпалото на китарен говорител, кабинет и микрофон.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да не се водиш по слепи мнения или чужди предубеждения.

Отиди, пробвай и реши.

то тва ясно ама като го няма по магазините и ако го намеря 2ра ръка най-вероятно по описание 6те го купя .... кво ми остава освен да питам и да 4ета

 

не разчитай на preamp out със speaker sim.
Тоя на Marshall JMP 1 бил много як. Доста 4етох то4но в тая насока и преди да дам о6те 100 евро за Shure Sm57, някоя и друга стотарка за свестен кабинет и крайно стъпало мисля да пробвам само с предусилвател ... ама ЯК а не някоя кутийка за 100ина евро

 

сега 6те се раз4ета за тия ADA MP-1, ADA MP-1 Classic или ADA MP-2 па да видим кво 6те ми измъдри главата

 

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

speaker sim-а много се съмнявам да е нещо велико, по-скоро звучи като тези семпли :

http://www.musiciansfriend.com/product/Mar...eamp?sku=180410

 

На мен лично повече ми харесва звука, който току що изкарах от китарата си включена през DI в компютъра :slap: ето:

http://cmusicforum.com/sw/426346-02.mp3

 

 

Не казвам че преампа е кофти като звук, напротив ще звучи супер през стъпало и кабинет или с импулси :slap: Просто казвам да не се водиш по това какъв спийкър сим има преампа защото и най-добрите звучат в повечето случаи по-зле от един добър impulse response. По-добре ги избирай по това колко добър е самия преамп, а не спийкър сима му. (не че този е лош, даже е класика :metalist: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама и това със семплите из нета съ6то е стра6но субективно - нито зане6 кой свири, нито на кво .. с 2 думи някой си прави бленда както го кефи и треска ама в пове4ето слу4ай това не е блендата която ти търси6. Според мене тия бледни са само с гейна на мар6ала ... няма дистер4е да омаже пейзажа като хората.

 

Искам да е лампово за6тото дори и на тия семпли дето си пуснал се усе6та ламповия звук ...

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADA MP-1, ADA MP-1 Classic или ADA MP-2.

 

мерси за съвета ... ло6ото е 4е тия май много ама много трудно се намират. Има6 ли ли4ни наблудения с подобни предусилватели?

 

Грег, не разбрах какво то4но иска6 да каже6 .. продава6 ли ги тия премапове дето ги прави6 или си прави6 за себе си.

 

6те се радвам на о6те мнения и съвети

 

Поздрави

Алекс

 

Най-много инфо за ADA има на www.adadepot.com

За продажба често се появяват в ebay или в сайтовете за продажба на секънд-хенд музикално оборудване, като ценине варират според състоянието им или от това дали са модифицирани.

Аз отскоро се сдобих с ADA MP-1 Classic и съм много доволен. Има спийкър-симулация, аналогов стерео-хорус и нойз-гейг.

Можеш да прочетеш и доста ревюта в harmony-central.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и мерси за отговора ... до сега 4етох за АДА и на сайта им има много яки семпли. Ло6ото е 4е то4но класик модела и на мен ми харе най-много но него пък съвсем късмет трябва да има6 та го намери6.

 

... и 4есно казано стра6но съм раздвоен Marshall vs. ADA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама и това със семплите из нета съ6то е стра6но субективно - нито зане6 кой свири, нито на кво .. с 2 думи някой си прави бленда както го кефи и треска ама в пове4ето слу4ай това не е блендата която ти търси6. Според мене тия бледни са само с гейна на мар6ала ... няма дистер4е да омаже пейзажа като хората.

 

Искам да е лампово за6тото дори и на тия семпли дето си пуснал се усе6та ламповия звук ...

 

Поздрави

Алекс

Дистър пред преампа наистина само ще омаже пейзажа, но в лошия смисъл. Тъпо е, според мен, да имаш здрав лампов преамп а дисторжъна да идват от някое "камионче". А що се отнася до ламповия звук изобщо не го оспорвам, просто казах че вместо speaker симулация е по-добре да се ползват impulse responses, които по функцията си са точно speaker sim-ове, но много по-прецизни.

 

Или нагледно такава е веригата:

Китара -> вход на преамп | изход на преамп (без симулация) -> саунд карта -> програма която действа с IR-та -> добър impulse response -> heavy metal :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или нагледно такава е веригата:

Китара -> вход на преамп | изход на преамп (без симулация) -> саунд карта -> програма която действа с IR-та -> добър impulse response -> heavy metal :)

е сега ве4е разбрах кво има6 предвид ... тия термини на английски все о6те ми зву4ат все едно китайски ... хехех

 

Мерси пак за инфото !!!

 

cheers

Alex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.