Jump to content
Българският форум за музиканти

евтини микрофони


vhcs

Recommended Posts

А как става така 4е има евтини микрофони. Ми вси4ки изветни марки си правят миктофоните в Китай от много години насам. Китайците не са глупави и през вси4ките тия години са се нау4или как да правят микрофони. Нау4или са се как да отбягват патенти в ЕС и в USA и тези микрофони най-вероятно са произведени на линия на която успоредно се произвежва я Shure, AKG или не6то подобно. Преправят малко схемите да не ги съдят за плагядство (над 30% трябва да са разликите) като в пове4ето слу4ай сменят минимални не6та ....

 

Е сега вече ми стана ясно .... 30% значи...Като съм недоучил, кой ми е крив...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега вече ми стана ясно .... 30% значи...Като съм недоучил, кой ми е крив...

 

то4но така е положението - нямат R&D Department, нямат огромна администрация, нямат мрежа от дистибутори, нямат маркетинг и реклама. Ей това батка дори по дебелите книги го смятат към 80% от разходите по едно производството. Ти кво си мисли6 4е само 4арковете струват пари ...

 

Аз ве4е се извиних и това е посленият ми пост по темата - няма смисъл просто да си 4е6ем клавиатурите и да си губим взаимно временто

 

Поздрави и със здраве

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз искрено съжалявам,ако с въпросите си съм засегнал нечие 'Символ Верую',или съм застанал "напряко" на определена житейска философия!

... Нека всеки си гони задачите,или "си губи времето" според разбиранията си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значе ако имате време и/или нисък бюджет си заслужава да се проворите из нета - има страшно много информация за тия микрофони и техните модели. Има и записи за директно сравнение в судио и в домашни услови на различни видове кондензаторни микрофони в това число и Neumann TL 103, Neumann U87, RODE NT 1000 и тн ... посто можете да чуете дали биха ви свършили работа или не. Препоръчвам дори на професионалисти да инвестират някой и друг час ровене и слушане - може пък да спестят някой лев.

Аз лично поръчах няколко които тествах вчера и днес, един ще задържа а другите ще ги върна утре защото ми трябва 1.

 

аре със здраве

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да споделиш с нас резултатите от тестовете :punk_guitar:

 

Аз малко късно прочетох темата и се включвам със закъснение, но...един приятел си е купил такъв микрофон...китайски с лампа ецц 83 ( 12 ах) в него и с отделно захранване съответно ..на вид е убиец - с ластичният държач със всичките му там екстри...взех го за 3 -4 дена да го пробвам, но нъц....да ви кажа не бях много очарован от звука...свучи среднисто и не става за запис на китарни боксове защото е много чувствителен откъм ниво...но определено си става за запис на вокали и акустични китари...стига обаче да не не се прекалява с очакванията според мен за кой знае какъв звук...направи ми впечатление, че ако трябва да го сравня с подобен кондензаторен модел - примерно Studio Project C2 от подобен ценови клас по ми харесва ST. Projecta тъй като работя с такъв и по ми харесва като регистър....специално за дикторски глас не бих избрал китайският защото ми липсва подходящ тембър откъм ниските...това е лично мнение. Като цяло става микрофона и си заслужава парите, но недейте да прекалявате с очакванията и изискванията. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

THE T.BONE SCT700 и на мен не ми хареса, не е ло6 ама 4овек не трябва да о4аква 4удеса от него. От ламповите оба4е SCT800 наистина е добър и си заслужава, но на мене ми бе6е скъп. Другите които тествах бяха SC1100 и SC450. И двата са добри и като изработка и като саунд. Ли4но се спрях на SC1100 за6тото пове4е ми допадна и е все пак малко по-добър от SC450.

Който търси лампов нискобуджетен микрофон - SCТ800 и нагоре, а който търски нормален от SC450 нагоре да гледа ...

 

По принцип тези микрофони са за запис на вокали/глас, акусти4ни китари но не и за ел. китари или озву4аване на кубета/кабинети. Ли4но препоръ4вам SC1100 - добра изработка, доро ка4ество на звук и супер цена. С един лампов преамп би трябвало да заспи, ама това все о6те не съм го тествал

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че съм голям разбирач на микрофони, но от личен опит мога да кажа, че всичко евтино в крайна сметка излиза скъпо!!! А за тази марка микрофони, абсолютно нищо не съм чувал!!! Така, че ако случайно си решил да си купуваш евтин микрофон, или каквото и да е друго нещо, не рискувай!!! Е мойе да изкараш и късмет де!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.