Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китара да си взема?


Zero Cool

Recommended Posts

Значи от нова година си събрах скромните 1600 кинта и най после навих нашите за ел. китара.

Понеже съм новак, ми трябва хелп. Кажете ква китара да си гепя. В тия кинти треа да вмъкна някакси и усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен отговора на въпроса ти е много прост. Отделяш макс 700 лв. и си вземаш нещо скромно.. било то и китайска китара (в наши дни почти всичко идва от Китай). Щом си новак не ти трябва китара за 1600 лв. Усилвател можеш да си вземеш за 150-500 лв. Зависи от мошността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под новак разбирам нов за ел. китара.

на класическата си дрънкам всеки ден от 2-3 години насам.

и ако моеж кажете марка и модел и магазин от който да си я купя. от София съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да се каже, че сме новаци и за класическа китара :greenball: Ние, защото имам може би с 1-2 години повече стаж :metalist: А относно магазина - надявам се да не прозвучи като реклама, но в музикалния магазин във Велико Търново ми дадоха визитка с името TONY ANDONOV. Не знам дали така се казва магазина или това е просто шефчето, което вероятно ще те обслужи. Както и да е. Телефона е (02) 62 21 50; ДжиЕсЕм 0888 920 674. Има супер китари като за нас (за непрофесионално и вероятно домашно свирене) от 270 до 500 лв. Надявам се да съм помогнал с нещо. Дерзай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, значи клониш към фънк (водя се по Блинк 182, ако не е това името на стила, извинете ме).

Не съм имал интерес към такива групи, но ми е правило впечатление, май точно Блинк 182 бяха

и стържеха на Телекастъри... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са цените на Телекастърите и откъде може да си купя?

Казаха ми също, че Стратокастърите също са добри. Наистина ли е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе добри са, но цените се вдигат значително. Ако прецениш за правилно ме послушай и вземи нещо по-евтино. Все пак парите са твой.. Ти си решаваш :greenball: Обади се на телефона, който ти дадох. Там ще ти обяснят подробно за всяка марка и евентуалната поръчка.

Редактирано от Vic7oR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за сайт с китари 2ра ръка.. Ако го изровя какъв беше ще ти го дам..

Редактирано от Vic7oR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за съвета чсе пак, но незнам кога ще баща ми ще ми даде пак толко кинти, така че задължително ще ги профукам всичките!

Очаквам още предложения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазини много из София... Има темички, които са описващи доста подробно за местонахождението на тези магазини. Относно избора ти лично те съветвам много да се замислиш дали наистина това ще е нещо повече от хоби, защото ако е така, наистина една китарка от по-нисък ценови клас би ти свършила много добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие наистина ще вземете да ме разубедите.

кажете ми марка и модел и горе долу цена.

а както вече казах, баща ми скоро няма да ми даде кинти за друга китара, така че по добре да си взема неква яка сега и да си карам с нея няколко години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.