Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китара да си взема?


Zero Cool

Recommended Posts

Примерче с китарки :rolleyes:

 

Epiphone 1963 Firebird VII Red Цена - 1498 лв (Вкл. ДДС)

 

infoEkitariSept1.jpg

 

Epiphone Explorer 1958 Korina Reissue Natur Цена - 1274 лв (Вкл. ДДС)

 

infoEkitariSept4.jpg

 

 

CORT X - series Цена - 1316.00

 

502811b.jpg

 

 

CORT Mirage - series Цена - 1196.00

 

502956b.jpg

 

Ibanez RG1570 MRB Цена - 1699 лв (Вкл. ДДС)

 

sefibnz061a.jpg

 

Ibanez RGT42DX BP Цена - 1255 лв (Вкл. ДДС)

 

sefibnz065a.jpg

 

Ibanez RG350EX BK Цена - 899 лв (Вкл. ДДС)

 

sefibnz068a.jpg

 

Като цяло, както казах не с цел да те разубеждавам, китари има много... Идеята е да се хванеш с някой, който ще ти помогне в избора и да обиколите магазините много обстойно. Ти тестваш и той тества и се спирате на модел и марка. Трябва да ти е много удобна китарката, за да дадеш толкова много пари за нея и наистина да си с идеята да й се посветиш, защото това е сериозна инвестиция. Казвам това, защото съм си патил от неудобни китари за моята ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

RHCP (John Frusciante) свири на Фендер Стратокастер (обикновено някое по-евтино моделче от 60-те ;)), Blink 182 (Tom Delonge) също свири на Фендер Стратокастер и то "сигначър" модел (поне докато беше с Blink 182 свиреше на такъв, после получи собствен модел от Gibson). така че според мен си вземи един Фендер Стратокастер (направен в Мексико) и само му смени бридж адаптера с някой humbucker в single-coil формат - ще ти служи вярно дълги години пък и ще ти останат пари за усилвател. отгоре на всичко баща ти няма ти се кара :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен си вземи мексикански фендер стератокастер с 1 двоен и 2 единични адаптера(HSS се води) - струва около 800-900

или скуаиер стратокастер (може и делукс) със същата конфигурация на адаптерите - струва 450-600 някъде и ако се избере добра китара би трябвало да не е по-зле от мексиканския фендер.

 

Има разни добри хибридни (смесени с лампи и транзистори) кубета по 500-600 като Peavey например или пък правени лампови на Балев и разни други майстори за същите пари (ламповите ми се струват по-добра алтернатива на хибридните)

 

офф: тва фиребирд е ебаси смешната китара :rolleyes:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе що момчето да не си вземе натокана китарка:).

 

Значи - просто вземи китарист със себе си.

Иначе наистина яки и скъпи модели в нашите магазини не знам дали продават.

 

Виждал съм фендери в xxxx, но не знам дали не са мексикански.

Иначе и аз ти препоръчвам gibson, но не съм виждал да продават из нашите магазини.

Освен ако имаш познат навън, да си намериш 2-ра ръка яка китарка...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... скромните 1600 кинта ...

 

Пич, да ти имах бюджета за начинащ, когато почвах! Нищо скромно няма в тази сума и познавам китаристи, дето свирят от 10-15 години и са с инструменти и обордуване за има-няма половината на тия пари! Така че си опичай акъла да не ги дадеш за глупости!

 

Иначе (подобно на останалите) моята препоръка е:

- китара тип стратокастер за около 500 лв. плюс един Dimarzio replacement на бридж-адаптера за около 100-1хх лв. (не знам точно колко струват в БГ), т.е. общо за китарата около 650-700 лв.

- 50-100 ватово кубе Marshall на старо за остатъка от парите.

 

При добър късмет трябва да ти останат и за криво-ляво читав процесор от типа на Zoom, Korg или Behringer (на старо около 150-200 лв.).

 

'Баси, да ги имах аз тия пари едно време ...

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Примерче с китарки :)

 

Epiphone 1963 Firebird VII Red Цена - 1498 лв (Вкл. ДДС)

 

infoEkitariSept1.jpg

 

Epiphone Explorer 1958 Korina Reissue Natur Цена - 1274 лв (Вкл. ДДС)

 

infoEkitariSept4.jpg

 

 

CORT X - series Цена - 1316.00

 

502811b.jpg

 

 

CORT Mirage - series Цена - 1196.00

 

502956b.jpg

 

Ibanez RG1570 MRB Цена - 1699 лв (Вкл. ДДС)

 

sefibnz061a.jpg

 

Ibanez RGT42DX BP Цена - 1255 лв (Вкл. ДДС)

 

sefibnz065a.jpg

 

Ibanez RG350EX BK Цена - 899 лв (Вкл. ДДС)

 

sefibnz068a.jpg

 

Като цяло, както казах не с цел да те разубеждавам, китари има много... Идеята е да се хванеш с някой, който ще ти помогне в избора и да обиколите магазините много обстойно. Ти тестваш и той тества и се спирате на модел и марка. Трябва да ти е много удобна китарката, за да дадеш толкова много пари за нея и наистина да си с идеята да й се посветиш, защото това е сериозна инвестиция. Казвам това, защото съм си патил от неудобни китари за моята ръка.

 

Искам да попитам Ibanez RGT42DX BP и Ibanez RG350EX BK стават ли за свирене в стил Blink 182, Simple Plan и RHCP, щото си мислех , че тези китари за повече за метал? Какви трябва да бъдат адаптерите, двойни или единични?

Редактирано от Zero Cool
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам Ibanez RGT42DX BP и Ibanez RG350EX BK стават ли за свирене в стил Blink 182, Simple Plan и RHCP ...

 

Ами ... да кажем, че да си вземеш RGT42DX BP, за да свириш Blink 182, е горе долу като да стреляш зайци с танкове. Това е китара със специфично окачване на грифа към тялото, която ти позвлоява по-лесен достъп за солиране по виоките прагчета. Ако искаш да се развиеш като китарист в по-технична насока, ще ти свърши страхотна работа, рано или късно.

 

Обаче, ако ще си свириш само пънк и фънк, и особено ако искаш да докараш звук а-ла RHCP, виж предния ми коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ги и мойте 2 с'тинки:

Кинтите наистина не са малко, особено предвид че си начинаещ (доста хора тук са почнали с да кажем 10 пъти по-малка инвестиция или по-зле). Супер че ги имаш - по мое мнение напредъка на много млади и надъхани китаристи се забавя от сдухани инструменти. Обаче наистина те съветвам да не прибързваш, особено ако не ти се отваря често такава възможност. Направи малко проучване на инструментите, кое как звучи и кое мяза най-много на твоята идея за звук. Ако нямаш опит е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да намериш по-опитен човек да ти помогне при избора - иначе можеш да похарчиш доста пари на вятъра.

 

Аз лично сигурно бих предпочел китара за почти всичките пари (вероятно МИА Стратокастер) и кубе с каквото остане. Другите варианти които ми звучат смислено са следните:

- 700 - 1000 за китара и останалите за усилвател. С късмет може да набараш много готина китарка за тея пари. Ако си се насочил към страт - тук някъде са мексиканските стратокастери. Като го събереш с един свестен амп може би това е най-разумния вариант.

- евтина китара + евтин усилвател + останалите кинти ги скатаваш някъде без достъп до тях в близката година - две. Далаверата тук е че можеш да си дадеш добро начало откъм оборудване и да посвириш яко докато разбереш от какво наистина имаш нужда. Като знаеш какво ти трябва е и много сладко да имаш кинти на разположение :jazzband:

 

На старо съшо изпадат нелоши оферти. Само дето опита става още по-необходим за да не те метнат нещо.

 

... ето и малко ориентир от guitargeek за за нещата които си споменал:

- RHCP

- Blink 182

И двамата изглеждат като страт фенове ама май съм ги виждал и с някакви Gibson 335 клонинги.

 

Наздраве и умната!!! Да си купиш яка китара и много да свириш на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Тъй като си начинаещ и нямаш много опит, моят съвет е да си намериш учител, да посвириш малко дори на неговата ел. китара, да видиш дали неговия модел китара ти харесва, да пробваш други различни модели ел. китара и да си прецениш. Така ще изгубиш около месец-два в търсене на подходящата китара, но с бюджета, който си си отделил би било глупаво да си купиш нещо, което след време може да се окаже, че не ти върши работа (като например да свириш пънк на Ибанец с тройното-полуквадратно-мултиекзистенциално-мега-яко заключване). Така че не бързай, огледай се и пробвай различните варианти и си избери. Другото , което е интересно - поне на външен вид нямаш ли предпочитания как да изглежда - форма, цвят и т.н. ?

 

Когато си убеден, че търсиш конкретен вид и/или марка и модел китара - огледай се за нещо на старо. Така ще спестиш парички, а инструмента ще си е хубав (говорим за китара на старо около 1000лв), ще има и за кубе на старо.

 

Успех,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за пънк специално ти върши работа или сратокастер (с единични или най-много 1 двоен) някакъв Ибанез (примерно Декстър Холанд от Офспринг свири с къстъм Ibanez RG-та) а може и Епифон(дъщерната фирма на Гибсън) да си земеш (Били Джо Армстронг от GreenDay последно свири на signature на Gibson със само 1 единичен адаптер).Лошото е ,че скъпи китари освен Фендер Стратокастер-и(магазин Райсинг Форс) и Ибанез-и(център Икономов) в България официално никой не внася.Също така 1600 лева за първа ,че даже и за втора или трета китара по общото ниво са СТРАШНО МНОГО пари.Според мен не е зле да разгледаш и по-нискобюджетните инструменти примерно някоя Ямаха или даже Скуаер (по-висок клас) ще ти вършат перфектна работа за доста време напред.Ако не си перфекционист даже може да не се сетиш за друга китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро си взех един Jackson JS30 в магазина е около 570лв чистак бърсак . Докато го купувах продавача ми предложи и един пакет - китара , усилвателче , кабелаци за около 550лв , китарата беше също Jackson , усилвателчето , по скоро малко кубенце , което ще ти върши работа . Виж нещо ей такова . Мазин "xxxx " намира се на изхода от метрото на спирка Сердика , не откъм ЦУМ , а от другия . ХОди да разгледаш там все нещо ще харесаш има доста богат избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани Jackson няма да му свърши работа. Хората си го казаха STRATOCASTER, има и едни хубави телекастърчета в РФ, но не знам как звучат. Аз ще си купя едно след година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.