Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за съвет


Vic7oR

Recommended Posts

Здравейте! Прегладах темите за проблем като моя. Имаше нещо подобно, но мисля че нещата са различни. Значи работата е там, че съм "напреднал" китарист и свиря трудни парчета без проблем, но рядко използвам кутрето. Ако някой може да ми даде някакви упражнения или просто съвет, ще съм безкрайно благодарен. Марси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Petrucci - Rock Discipline

Michael Angelo - Speed Kills

намери си тези два видео урока, първия най-вече. В тях ще намериш отговор на въпросите си.

също можеш да си разцъкваш ладовете без да използваш показалеца си, само с другите три пръста, това ще ти помогне да си раздвижиш лявата ръка и да отделиш кутрето от безименния :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз немога да разбера как напреднал китарист пък да не използва кутрето. не се заяждам само ми е интересно дали още такива случаи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз немога да разбера как напреднал китарист пък да не използва кутрето. не се заяждам само ми е интересно дали още такива случаи

 

Ами много просто.. Щи дам за пример блусарите.. солата се свирят много рядко с кутре.. и аз не се заяждам :)

 

Alexi_Laiho мерси много батка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как напреднал китарист пък да не използва кутрето

Reb Beach :)

А по темата, хващаш уроците на Джон Петручи и Пол Джилберт и няма начин да не развиеш малкия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много просто.. Щи дам за пример блусарите.. солата се свирят много рядко с кутре.. и аз не се заяждам ;)

 

Alexi_Laiho мерси много батка..

 

Прав си!!!Така е при блусарите е така, но повече никога не е излишно!!!

Да изкл. Факта че ставаш мн. по гъвкав!

Така че поздравления за интереса и желанието!!!

 

За упражнение пробвай:

1) Безименен пръст на 5-то 1-ва струна,"hammer on" с кутре на 6-то прагче и обратно "pull off" на 5-то!След това премести същата пръстовка, но от 6-то и 7-мо на 1-ва струна. след това минаваш на 2-ра струна от 6-то прагче и накрая връщаш на 5-то прагче 2-ра струна!

(Също така кръстосвай ги:1-ва стр. 5-то,2-ра стр 6-то, 2-ра стр. 5-то и 1-ва стр. 6 прагче.Но това като отделно упражнение!)

От всякъде позиция повтаряш легатото по 2 пъти.

И след това поятаряш пак от 1-рва струна!

И така докато постигнеш оптомално темпо!!!

2) (То е подобно)Среден пръст на 5-то,1-ва, кутре на 7- прагче (hammer on,pull off)!След това от 6 прагче същата прастовка,после горе 6-то на 2-ра и накрая от 5-то на 2-ра!(Пак на същия принцип с легатото и същите повторения!И с кръстосването пак!)

Може да правиш упражненията и на по-дебели струни.

Мн. помага!Но и изморява пръстите, така че почивай си докато се упражняваш!

 

Greats!!!

Bye!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо блусарите свирят само с 3 пръста?

Ами повечето от тях (Далеч съм от мисълта, че са всички) не са хич "технични китаристи". При тях е повече на усет за музиката.

Редактирано от bbking
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност неизползването на този пръст не е чак толкова фатално според мен. Просто на някои така им е по-удобно. Разбира се, че по-правилната техника,а и по-ефективната е да се използва и този пръст, ама па я вижте Дейв Мъри от Айрън Мейдън. На пича му викат Дейв трите пръста, па е перфектен китарист. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички, който отделиха време да помогнат. Вече седмица се занимавам ежедневно с John Petrucci - Rock Discipline и смея да твърдя, че има ефект. Мерси още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.