Jump to content
Българският форум за музиканти

моля за памощ


Recommended Posts

здравейте интересува ме как да свържа лаптоп MSI с ТЕХНИКС КН 3000 ако може да ми обясните подробно и да ме насочите какви програми да използвам за да може клавира да дърпа мидита от лаптопа

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо което ти трябва е една звукова карта с миди входове и изходи

примерно М-Audio, мисля че има и по ефтини но тази марка ще ти свърши работа :rolleyes:

Звуковата ти карта трябва да се свързва с лаптопа ти чрез usb което е по ефтиния вариант, или

чрез фаерлуер, най ефтино и вършешто работа в твоя случай е чрез usb

След като закупиш звуковата карта с така наречен миди кабел свързваш с клавиетурата и свириш :drummer:

Програмите са много за използване и обработване на миди , но първо си свържи клавиетурата и тогава ще ти обясним

необходимият софтуер ;)

Така най лесно можах да ти го обиясня, ако някой съфорумник се сеща нещо да допълва :unsure:

Въсъщност дай някъква информация за лаптопа да видим какви входове има и изходи ;)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мога да предложа нещо друго. ;)

Продават се кабели миди-усб което опростява работата. Дейвствително бая по-скъпи са, но пък опростяват нещата и в дадения случай може би е по-удобно. За инфорамция миди-усб кабел струва около 80-90 лв. Ако си от софия има го в динакорд. НЕ съм сигурен обаче дали ще работи с карта която няма миди или трябва специален софуер. Ще помоля някой по-разбиращ от мен да даде по-точна информация.

Надявам се да съм бил полезен. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този MIDI-USB кабел, както го наричаш е всичко друго, но не и прост кабел :) Има една малка дребна кутийка в него, която преобразува миди сигналите и с помоща на включения към комплекта драйвер позволява на компютъра да приема МИДИ сигнал през ЮСБ порта.

Т.е. това си е чист МИДИ интерфейс с ЮСБ изход (просто физически по-малък), т.е. говориш за същото, за което и f1_sound (демек не предлагаш алтернатива ;) )

 

С разликата, че аз бих заложил на МИДИ интерфейс под формата на по-солидно устройство, за което знам че работи (т.е. с история), което лесно се установява от ревютата в нета, отколкото да експериментирам с нещо толкова капризно като ЮСБ дивайсите.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен!!! ;) Много се извинявам за некомпетентността и това, че се намесих без да знам точно за какво говоря, но всичко бе породено от желанието да помогна. ;)

То се знае, че много по-добрият вариант е с нова усб карта, но изборът зависи и от бюджета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.