Jump to content
Българският форум за музиканти

Strat Vs Strat


Recommended Posts

Здравейте!

 

Понеже и аз имам Squier Strat. by Fender искам да попитам дали някой има някакво инфо, за това къде мога евентуално да проверя малко повече за китарата ми, или въпросния модел по сериен номер...

 

Попринцип тялото е от Елша, а фингърборда мисля е от Клен, но не съм твърде сигурен за това...

А за Адаптерите не знам нищо...

 

Другото което искам да попитам по-запознатите тук е: Дали си заслужява да подменя адаптерите си с такива, от някой по-стар Fender, например 2-ра ръка... И като цяло дали ще си заслужява, и дали ще има по-рязка промяна в звученето?

 

ПС: Потърсих из Google, заедно и сайта на Squier, но нищо не излезе...

Или може би просто е направена в някой гараж в Китай и просто са му лепнали лепенка "Squier"... :virtuoz:

Редактирано от Morphine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За адаптерите - със сигурност смяната да адаптерите ще промени звука в положителна посока, но едва ли китарата ше зазвучи като скъпа такава. Разбира се, всяко правило си има изключения, но в случая изключенията са наисина малко:D. Разликата в звука обикновено се чува дори при изключена китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Скуайър Стратокастер и съм супер доволен от грифа и, колкото и странно да звучи - от адаптерите.

 

Според производителите Скуайър, тялото би трябвало да е елша, но това тежи като умрял циганин, така че явно е нещо друго, което на пазара се обявява за елша.

Китарата има невероятен състейн като за bolt on конструкция - просто страшен. Преполагам, че това в заради плътното и тежко дърво, което е ползвано за тяло.

 

Звукъ е 100% Малмстийнски,Фендерски, Стратокастерси.

Доста е рязък и хапещ, но в същото време има и доста дълбоки баси, а на нек адаптер бълбука като котле с боб.

Много съм доволен от звука на тази китара и ме кефи много повече от някои други далеч по-скъпи дъски, които ми минаха през ръцете.

 

Има няколко недостатъка - прагчетата на Скуайъра са медиум, демек плитки са и биха били идеални за акустична китара с найлонови струни, но аз цял живот свиря с брутални супер джъмбота и тия са ми твърде плитки.

Освен това, прагчетата не са набити добре, не са изравнени и грифа има много голям neck relief (извит е като лък напред с около 2 - 2,5 милиметра).

 

На този Скуайър жлебовете на горното магаре (nut), в които лягат струните са издълбани твърде плитко и струните стоят адски високо и далеч от грифа дори в ниските позиции.

 

Въпреки високия екшън, има много бъждене по прагчетата заради кривия гриф и заради зле нивелираните прагове.

Като цяло не може да се иска кой знае какво от такава китара, така че съм доволен.

 

Предстои да предприема някои мои интервенции по фингърборда и прагчетата и ще стане Убиец.

Ще започна с изправяне на грифа и изравняване на праговете, а може да помислим и за цялостното им сменяне със Супер Джъмбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твоята сигурно е от стандарт серията - тялото не е елша а "agathis" каквото и да е тва, аз имам същата и е доста тежка, а звука със алнико адаптери и малко тунинг е напълно сравним с звука на фендер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Агатис е вид бор (a.k.a. чам).

Ако тялото на моя Страт беше от агатис, би трябвало да е още по-леко дори от елшата, а не да е много по-тежко.

Тази дъска, която имам сигурно е с тяло от шперплат или от някакви гадни сглобки едно към готере.

 

Скуайър са скапани китари, но след поредица от интервенции спокойно може да се свири на тях.

В момента на моя не може да се свири от 9 прагче нагоре - пълна трагедия е, но аз съм тъп и упорит и ще го настроя докато засвири като китара.

Скуайър ми напомня много на Кремона - купиш ли го, тепърва почват главоболията и ходенето по лютиери (или домашнит еподобрения).

 

Иначе звукът наистина е Фендерски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.