Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарно кубе


PupleHaze

Recommended Posts

какъв шпертплат бе, колега

имал съм афинити, и един булет съм разглобявал - къде го видя тое шпертплат не мие ясно :metalist:

виж, евтините джаксъни да.....

ама скуаера е от истинско дърво

ще ме извиниш за невежеството колега, нямах предвид шперплат в буквалния смисъл. :drummer: но където официалния сайт пише че китарата е от "laminated hardwood", там аз не очаквам нищо повече от няколко (доста) парчета (понякога дори и разлино) дърво залепени заедно. това не е критика, ами даже е съвсем нормално според мен - след като цялата китара струва по-малко отколкото един действително добър корпус от alder... това също така е причина за факта, че всеки Скуайер е различен - ако има човек късмет може да случи на действително добър екземпляр.

 

а Jackson сигурно знаеш е дъщерна фирма на Fender в момента, така че предполагам най-ниските Jackson и Squier ги правят в една и съща фабрика в индонезия или китай.

а, то че са направени от боклуци или отпадъци е друга рабта :thumbs_up: всичките в един гараж ги правят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш ламбено ти препоръчвам да си вземеш нещо на Владо Балев (VMB). Аз имам VMB Tube Classic 18 с 12" Celestion, чисто звучи супер, с дисторшъни и овърдрайви отпреде кърти. Излиза под 500 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязал съм ,че мненията за усилвателите на г-н Балев са 2 вида - мнения на фенове, или мнмения на хора, които не мога да ги траят.

 

Аз съм чувал досега 2 усилвателя от него. На чисто страшно ми харесват как звучат, но с дисторшън ме дразнят. Поне тези които пробвах, имаха много високи честоти в звука си, и си бяха така, колкото и да намаляваш високите.

 

Разбира се, всичко е до вкус. Цената е доста добре - може да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малко офф: най-напилените Скуайъри едно време бяха за по 700лв., не за 400. Малайзийски ако е, значи си говорим за същото нещо, ама си ударил тънканата. :greenangel:

 

едит: ProTone се казва въпросната серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разкарай процесора като за начало

и си вземи един свестен амп

някое пийви или кетнер

 

 

А ти сигурно си имал 10 такива процесора и са ти пределно ясни? Или може би говориш наизуст?

 

Истината е че това е един от читавите процесори, дори драйва му е биващ. С тоя ефект дори и изпърдяния драйв на фендер може да се коригира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... "чистичко" без драйв канали и али бали ...

 

За али-балите съм съгласен, ама не пропускай шанса да си намериш кубе с драйв канал, който можеш да използваш! За МЕ-50 в комбинация с усилвател съм чел почти само хубави неща (за сметка на това, че хич не ставал за директно свързване), ама друго си е един по-натурален драйв да вкараш вместо процеосрния ... самият аз много съм се наточил за кубе точно по тази причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ахам... Ок :thumbs_up: Щото аз не сум много наясно още с тея неща по принцип свиря от малко по-малко от 2 години някъде на класическа китара и от скоро съм с електричка. Смисъл - вярвах че драйвчетата на ефекта ще ми свършат добра работа и не си мислех ,че кубето може да има по-готин драйв. Някой ще ме светне ли още малко как стоят нещата...

Редактирано от PupleHaze
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-общо казано всичко зависи от парите. Ако купиш комбо за 200 лева не можеш да очакваш нито читав спийкър, нито читав драйв. Те обикновено са със сносен чист канал и трагичен драйв такъв, който е сложен, за да пише на етикета 2 канала. Добавянето на ефекти (педали или процесор) е със съмнителен изход, но според зависи...

 

Ако си купиш маркова кадърна изцяло лампова глава и спийкър кабинет 4х12" Селешчън...тогаз ще разцепва системата, ако ще само китара - АМР да свириш. Нооо...цената, май френд, ще бъде с още някоя нула отзад... :rolleyes:

 

Разбира се вариантите са много и според зависи от личните предпочитания, но да не изпадаме в излишни спорове и полемики. Само ще кажа, че НИКОЙ не е уцелил "вярната" според неговия вкус ситема (АМР/ефекти/китара) от първия или втория път. Иска си практис, трупане на опит и така.

 

П.П. Нарочно ли си сбъркал ника си, друже, или просто за да ни дразниш феновете тука... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Нарочно ли си сбъркал ника си, друже, или просто за да ни дразниш феновете тука... :)

 

:rolleyes: Станало е случайно...Така е като бързаш.Аз съм голям фен.Джими най-големия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.