Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Скуайър Стратокастър


Recommended Posts

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За да разстройва минимално-

Струните да са намотани около ключовете с малко намотки-за дебелите 2-3 стигат.

Не е зле леглата на мостчето на грифа,откъдето минават струните да се "смажат",примерно с графитен прах.

Магарето трябва да е добре настроено-повдигнато от тялото на около 3 мм,като външните 2 винтчета с които се захваща за корпуса се затягат половин оборот повече от останалите-идеята е струнника да не опира в главите на другите 4 винта. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе,побвай така-не че съвсем няма да разстройва,но помага.

Според мен няма смисъл да дупчиш китарката,пък и не е с флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ абсолютно! също така подкрепям идеята за графитения прах.

пък и не ми е много ясно къде искаш да го монтираш локинг нът-а, там е малко тясно ако грифа не е предвиден за това. има и това решения, но не си заслужава главоболието според мен. ако искаш дайвбомби да правиш си вземи китара с флойд. vintage tremolo-то не е мислено за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не разтройва ти трябва заключване , а щом има заключване пък ти трябват финни настройки на тремолото за да донастройваш след заключване.

та директен отговор на въпроса ти - ДА!

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе да по принцип на Скуайър супер много се разстройват струните с тремолото. Аз също имам такъв, ама много ограничавам позлването на ръчката. А честно да ви кажа(незнам дали просто на такава бройка съм случил) и само като си свиря бързо се разстройват струните :surprise: иначе китарата вади як звук и е добра, нямам други проблеми с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да вметна тука как се преправят обикновени ключоев за да станат заключващи: http://guitar.ru/articles/making_guitar/strat_lock/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз само не мога да разбера като си сложа истинско фендерско тремоло на скуаера защо пак ще ми разтройва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е от толкова от качеството на тремолото, колкото от същността му!НЯМА ЗАКЛЮЧВАНИЯ!

Човече разгледай теми за функциите на тремолата :icon_shithappens:

 

fluti: супер полезна информация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, без заключване не може да не разтройва..... т.е. може...като не се използва.........

То като пише фендер не значи че е пипнато от дръжката на господ!

Извинявам се за изразите, но бях провокиран, моля те прочети, отиди при приятели музиканти, пипни, виж....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.