Jump to content
Българският форум за музиканти

Ел. китарка до 100-100 и нещо ;)


don_kosme

Recommended Posts

Пичове нов съм. Ще ме извините за въпроса ,защото знам че на "старите пушки" ви е писнало от такива въпроси ама какво да се прави ... всеки се учи :drummer: Та свиря на китара до сега акустична за да посвикна малко. И възнамерявам да си купя вече ел.китара да вкарам малко повече жица. Та искам да ви питам за 100-100 и малко лева мога ли да си взема нова китара ? И да препоръчате какъв модел. И другия вариант е 2-ра ръка за тия пари какво мога да намеря ? Значи парите още ги нямам ама предполагам че до 1 месец ще успея да ги събера.

 

Другия въпрос ,който имам е -като си купя тая китара тъй като в началото няма да имам средства за кубе, мога ли да я свържа към компютърни колони или да я пусна през усилвател ? Как точно ще стане и какъв кабел трябва да купя ?

 

Мерси предварително на отговорилите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята препоръка е , ако ще ти е първата ел.китара в живота и възнамеряваш все пак да свириш на нея по -продължителен период от време да си вземеш хубава китара . Така ще си спестиш ходенето по мъките в последстве , а пък и звука ще си е звук .

Понеже преди месец имах същия въпрос във фурума и доста хора се отзоваха с коментари накрая стигнах до извода , че е по добре да се инвестира . Така и така си решил да дадеш около 100 - 100 и нещо , по -добре дай 300 и забрави за проблема.

Аз направих следното : xxxx , Джет Кредит , китара по избор , 0лв първоначална вноска и лизинг за една година . Отиди в xxxx , там има поне 100 китари , харесай някоя , кредитче и толкоз. Ако китарата не е много скъпа няма да усетиш как в свирене ще мине годината и ще си я изплатил , а след това китарата ще ти служи вярно доста години напред . Има хубави промоции- китарка с кубе .

Китара за 100лв трудно ще намериш която да е читава . Най-много някоя Кремона . Не че са лоши , аз имам и Кремона.

Ще намалиш бирите от 15 на ден на 5 и така ще се избива лизинга :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на варианта кредит - забрави за JetCredit(лихвите им са безобразни,иамт всякакви тъпотии от сорта на "5лв/ден наказателна такса за всеки просрочен ден след падежа" и прочие),тези са абсолютни кожодери,по-добре си изтегли кредит от банка и си пазарувай нещо.За 300-350лв има всякакви китари на Washburn,Yamaha,Squier,които са повече от подходящи за начинаещ и както каза dedomito - забравяш за известно време напред да я сменяш.Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм взел две неща с Джет - синтезатор и китара , просрочвал съм вноски с два дни , нито са звъняли нито са ми слагали лихви . Вярно е че се оскъпява стоката, но и с кредит от банката е същата работа само дето тям ще трябва да мъкнеш 15 документа . При Джет ти трябва само лична карта . Оскъпяване - синтезатор 320лв - 370, китара 590лв-720лв за една година . Ако китарката ти се върти коло 300 лв лихвата за една година ще е около 45лв , което не е чак толкова много .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да изпадам в излишни спорове,всеки си преценява сам за себе си. :)

 

Просто ЛИЧНО за мен условията на гореспоменатата "кредитна институция" са неприемливи,единственото,което може да им се брои като плюс е бързото отпускане на кредита,само че после ти излиза през носа.В последните няколко години ми се наложи да се запозная по няколко причини(работа,образование,лични) с кредитите като цяло в България и мисля,че знам какво говоря,наистина.Съвсем "случайно" на сайта на JetCredit никъде няма да намерите конкретните кредитни условия - средната им годишна лихва при платена определена първоначална вноска е 20%,а без такава - 22%,което е МНОГО.При повечето банки въпросната лихва - 12-15%,дори и по-малко.За маломерни кредити до 2000лв от ОББ например, единственото,освен лична карта,което се изисква,е документ за доход - не се изискват и поръчители. Въпросните 5/лв на ден също не съм си ги измислил - би трябвало да го пише в договора ти. Както и да е... Предполагам,че don_kosme може сам да си прецени възможностите,а ако не е достигнал до необходимата възраст - и родителите му.

 

Без лоши чувства,

Антонио. ;)

 

П.П. Цялата тирада е доста офтопик,но може да е в полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сьм с JetCredit Plus

плюс - дават го за ден и искат само лична карта

(няма да ходиш по приятели , да чакаш 10 - 15 дни да ти го разрешат)

минус - 20 % лихва

на 500 лв - врьщаш 600.

и не трябва да просрочваш плащанията на вноските щото почва да боли глава от лихви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да излезем от кредитната сфера ще се опитам и аз да помогна с каквото мога-ако ще си взимаш скъпа китара задължително трябва да имаш някой разбирач при теб като я купуваш. ако дадеш 100 лева за боклук все пак ще можеш да го ползваш известно време, докато не започнеш сам да усещаш кусурите му. обаче ако дадеш 300-400 лева няма гаранция, че след 2 години няма да си търсиш китара пак. общо взето поуката е винаги да си с някой, който знае за кво става въпрос(ама наистина да знае-не да свири от половин година)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси за отговорите ;) .Занчи наисти това са скъпата китара си е оферта ама още съм ученик и нямам доходи затова нямам откъде да взема а мразя да крънкам наще за пари. Иначе почна ли с нещо по-евтино по-нататък ще си взема и по-добро но ще е поне след 1-2 години.(като влезнат инвестиции) . Сега един френд ще си купува нова китара. Той има Jackson взе го преди година и полувина за 190 кинта нов и сега ще ми го продаде за 100 защото ще си взима нещо доста добро. Но иначе въпроса за сега е уреден. :) Хубовато като го взимам от мой човек е че знам че бачка безпогрешно и не е мн стара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - дебни за китарки на старо из форума. За около 150-160 ще изпадне все нещо не чак толкова лошо, като squier, appolo, stagg, или нещо такова...

 

Ако нямаш паро, побачкай малко някъде, и си изкарай - не е чак толкова трудно, особено като нямаш други разходи.

 

И обърни внимание малко на правописа :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси за отговорите :) .Занчи наисти това са скъпата китара си е оферта ама още съм ученик и нямам доходи затова нямам откъде да взема а мразя да крънкам наще за пари. Иначе почна ли с нещо по-евтино по-нататък ще си взема и по-добро но ще е поне след 1-2 години.(като влезнат инвестиции) . Сега един френд ще си купува нова китара. Той има Jackson взе го преди година и полувина за 190 кинта нов и сега ще ми го продаде за 100 защото ще си взима нещо доста добро. Но иначе въпроса за сега е уреден. :metalist: Хубовато като го взимам от мой човек е че знам че бачка безпогрешно и не е мн стара

Мерси за съвета. Правописа е така ,защото праскам мн бързо постовете и тук-таме обърквам клавишите а не проверявам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, айде де, нали затова има "Preview Post".

Да запазим (по възможност) чистия език и (задължително) добрия тон.

Без лоши чувства,

Успех в намирането на инструмент. :metalist:

 

Поздрави,

Илиян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.