Jump to content
Българският форум за музиканти

Б-я, страната на вокалните индивидуалисти


Polyphone

Recommended Posts

P.S.вместо да се поддържаме се чудим как да се покажем по-умни.еми не става!

Някак си и върви на тази тема с тематичните отклонения..а и аз малко да допринеса,надявам се за добро.

Исках да те попитам..говориш за "Нас"."Ние вместо да се подържаме ". Пак "Ние" се чудим как да се покажем един пред друг "По" някакви си странни методи в "Нашето/Мое" време.

..за да Не стане както обикновено -един форумен, попфолков дуел -да кажа,че пиша тези редове,Защото ми харесаха думите ти,допадна ми смисъла заложен в звукореда... но и нещо ми куцаше. Питах се ,след като някой пише такива неща..не е ли редно да обясни,да даде пример Първо със Себе си и след това да използва мн.число за да слага и коалира всички под един знаменател.(Не го правиш само ти...повечето писали по темата говорят за Нас..а не за Мен)

И за да остане това писание неутрално към "Нас"..аз реших да кажа за себе си...надявайки се,мислейки, че това ще бъде някакъв микроскопичен подход към нещо наистина невключващо всички нас ..Но написано от мен за мен,че ще бъде нещо като повод(подтик) за размисъл на някои от нас(вероятно или не). А там в размисъла...изборът да бъде личен !

 

Снощи 11.03.05г. бях на среща...същата онази,на която трябваше да се срещнем няколкото души от Форума....хора слушащи и правещи музика..музиката която ни дава капчица свобода,музиката която ни обича дори когато ние не я,музиката която и заради която сме тук и се плюваме къде по свойски ..къде по Европейско интилигентски маниер !!!

 

Аз Обичам музиката,но обичайки музикат се питах...какво е отношението ми към хората с които ме свързва Тя.Това сега ще кажа и ако има кой да каже и за себе си,ако има кой да застане пред себе си и да се запита Аз мога ли Нещо Да ПРОМЕНЯ ...във мен -по отношение на хората до мен..около мен,частицата ще бъде дадена.

 

През годините не веднъж ми се е случвало да кажа нещо на криво по адрес на мои близки хора,в музикално отношение,а и не само. .Говорейки разни неща не ми е ставало по добре,не промених света независимо дали съм бил прав да ги изрека или не.

През годините не веднъж ми се е случвало да казвам хубави думи..от сърце за нещата на които съм се радвал у моите близки познати..музиканти или не,но те сякаш се стопиха в другите ,предходните казани..не за хората а за мен.

Празен останах...а така и тези около мен...(след като на Мен нямам какво да дам..значи и за околните нямам)

Това ,обаче, което Не направих през годините ,е да мълча тогава, когато е трябвало да кажа това, което мисля дори и за близките си,а сега това което мисля и за себе си.

Но кое трябваше да бъде казано и кое премълчано.как може да се определи кое е изцяло добро и кое изцяло лошо..лошото което никой не понася..дори притежаващият лошо..или добре звучащото..но в основата си лицемерно и приспособено поведение или чистото добро(ако изобщо е постижимо)

Питах се къде остана моралното ми желание да изляза и да изкрещя

Аз сгреших

Аз сбърках

Аз Бях

Простете !

или

Бях прав тогава...добре беше че не премълчах,казах и отстоих принципите си..или поне се старах толкова колкото можех ..дадох моя максимум.

Страх ли ме беше..или може би срам ,виновн ли се чувствах или обиден..от гордост ли беше ..и за какво ?

Къде остана хуманното ми несъгласие срещу моята животинска природа..Да аз съм Homo Sapiensa..Но аз съм мислещото животно, Аз съм този- способен да изпитват чувства...този който има най съкровенното Музиката и Любовтта.

Аз съм и този който има Лошотията във всичките и окраски.

Аз съм този който си позволява да направи това или да каже онова...Аз съм този Обаче който Трябва да се Самовъзпре,Осъзнае,Въздържи,Разсъди

по Човешки !

 

Искам да дам на себе си...

от оставащото ми време без да взимам от чуждото

Искам Ти да дадеш на себе си..

от оставащото ти време без да надничаш във моето

и сетне искам да обменим това което Аз и Ти сме дали на себе си

и не искам Никой да ми дава от общото..което не съществува

 

Тогава ,вероятно, ще се получи Jam-a.

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

абе пич,ти да не си в депресия?сега прочетох много внимателно това което си написал.стегни се малко :bravo:

Не бе Пич..не съм в депресия..просто-"..все несвързани неща говоря,но който ги разбере...."-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали сте запознати с периодичните събирания в различни градове на музиканти-непрофесионалисти, поети с китара, самородни таланти - бардфестовете. Преди години е било съвсем различно, сега се появява и по някой смешник (и то голям). Но иначе това са събития (защото ги има честичко), които заслужават вниманието ни.

 

Btw имаме си БГ Simon&Garfunkel - Мария Бъчварова и Маргарита Друмева. Възможност да ги чуете :arrow: на някои от въпросните фестове или ПМ към мен и ви пращам концертни записчета B)

 

Поздрави! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко да се върна към темата... ами в мойта банда сме вокал и вокалистка, напълно равноправни. Е, друг е въпроса, че тя няма особено време (а и желание, май) за репетиции, та не сме избачкали вокали, каквито бихме могли да направим... А като ви се слуша вокална полифония, някой дойде ли на концерта за който писах в темата за самореклама? Вместо да се бяхте заяждали за Бритни Спиърс, да бяхте дошли да чуете изпълнения на 5-6 гласа!

С мои колеги, вокали, сме правили парчета акапелно, даже на бъзик се подмята идеята да се направи нещо сериозно такова... ана засега си остава на бъзик, въпреки че имам огромното желание да участвам...

Иначе съм съгласен за това, че всеки се има за велик и не иска да си дели славата с никой... какво да се прави, БГ е държава, в която всеки иска да е първа цигулка. Абе, живи и здрави, аз съм оптимист, нещата ше се променят! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите при мен са два... и то не малки... първия че в момента съм адски ангажиран с други неща и нямам достатъчно време, а другия, че живея в Самоков, все още, и нямам възможност да пътувам до София повече от веднъж седмично, иначе с удоволствие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори всеки жител на страната да си купува по един диск на месец и да ходи по на един концерт, пак ще е малък пазарът.

аааааа как бе пич?

(1 000 000 х 15 за диск ) + ( 1 000 000 х 5 за концерт) ) = издръжката на много музиканти.И в същото време насърчаване което ще доведе до истинската конкуренция.

не е нужно много за да разкриеш скобите ;0) Слагам милион като средно и това всеки месец.Колкото и малко да ти се струва е сериозно местене ан пари и ако е всеки месец е повече от добре дошло.

ако ти печелиш по 7 лева от продаден диск и продадеш аре да са 10 000 копия са 70 000 лева брато.Веднага ще почнеш д мислиш за втори.А концертите...

ташака е че всикото това го няма и вместо да се дели баницата на няколко всеки гледа сам да спечели своята че да намаже нещо това е проблема може би.

Бг-я може да произведе 500 000 000 000 пиратски диска годишно , но само 20 000 човека да си купят оригинален... тоа е.Това си е моето мнение де :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по основната тема - за равностойните вокали; еех, кога беше тва? :cheers:

 

Не е лесна работа партньорството за хора без истинско самочувствие, каквито сме повечето в България. За да има качествен дует, трябват личности. До това опира. Тъкмо тръгнат нещата и "партнерът" ти или почва да се сдухва (защото се вижда като номер 2), или го хваща манията за величие (защото е номер 1). Ти какво правиш при това положение? Като уважаващ себе си балкански субект, плюеш на всичко и продължаваш сам. Или скъсваш с музиката.

 

Второто не ме кефи "въобще", както е казал поетът.

Редактирано от qbodp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, приятели, горе-долу е ясна картината, имаме предположения за причината, остава да се замислим дали има изход от тази ситуация и какъв е той.

 

Аз лично не виждам, поне в близко бъдеще промяна в съзнанието на българина. Става дума за промяна на мисленето, на манталитета, което според мен с едно поколение няма да мине... :P

 

Но, да сме все пак оптимисти! :no:

 

:blink:

 

пп за Мандалей

 

Следващият път като имате подобно мероприятие в Славянска беседа със сигурност ще дойда да ви слушам! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.