Jump to content
Българският форум за музиканти

Б-я, страната на вокалните индивидуалисти


Polyphone

Recommended Posts

От доста време се питам защо у нас няма групи, в които да не пеят само солисти или солисти с бек вокали, а да има многогласна равнопоставеност. Били те дует, трио, квартет и т.н.

:headbang:

 

Какво ни пречи и ние да си има едни ABBA, Eagles, Simon & Garfunkel, Extreme, Manhattan Transfer....???!! ;)

 

Струва ми се, че това се нарича прекален вокален индивидуализъм. Жалко, не че нямаме таланти, напротив.

 

Представяте ли си в една група да свири само един инструмент??? :guitar: Аз не! :godbless:

 

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Трамвай Номер Пет, Орлин Горанов & Кристина Димитрова, Братя Аргирови, Дует Ритон, Лия & Кондьо...

 

 

 

 

 

.........................................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама аз говоря не за стари формации и чалга дуети. Имам предвид съвременни стойностни групи, с изявени вокали. Лично аз не се сещам за такива :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: Слави, президент ша-ла- ла-ла- ла!!!!!!!! :headbang:

 

Е, тогава наистина ще се разкарам от тая държава! :happy:

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма приятелю,щото няма певци.или и да има си мислят за индивидуална кариера,а не за това за което говориш.кофти е но е факт.аз ти казах,че ако това се направи и е качествено (една готина акапела) и се правят идейни,модерни парчета,ще е дюшеш просто,ама......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много жалко, явно това е едно от многото лица на балканския характер.

 

Дори се сещам Топси, че още в стари времена когато се е творила фолклорната и религиозната музика по нашите земи, мелодиите са били едногласни, че дори според църковния канон е била забранена вокалната хармония.

 

Трябвало е да дойде 19в, за да отприщи българските композитори, под влиянието на западните течения, да творят и хармонизират създадените вече монодии. А, каква прелест се е получила....!!! :D

 

А какво би се получило в днешно време ако поне малко ни се промени съзнанието в това отношение! :violin:

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич така е,щото тука всички сме N1 и никой не е втори.А конкретно за вокалистите има измислена една поговорка-"пази боже сляпо да прогледа"

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, Drums_master, но е твърде жалко! Имаме много таланти, но все солисти искат да бъдат. Някой малко повече да е надарен, и хайде хоп - роден е за супер звезда, пък оркестъра да му свири и хора да припяват там. Те си знаят какво... :D

 

Навремето бях направил един вокален квинтет, но всеки, братче, експерт и солист :)

 

А бе, кво да се прави.... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич така е,щото тука всички сме N1 и никой не е втори.

мани ,мани....манията за величие е кофти нещо...докато е така няма да се оравим....знам аз....ама кво като....хитрия човек отступва и се надсмива над простотията на опонента си....а докато виждаш в другия опонент-няма да се оправиш...

 

P.S.все несвързани неща говоря,но който ги разбере.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали го знаете тва за Бог дето създал света и Балк п-ов същински рай, а дявола само като гладна акулка обикалял около него и давал съвети. накрая го питал абе ти на земята рай създаваш, визирайки България, а Господ му отговаря рай ама да видиш какъв народ ще туря.

 

в интерес на истината все още попиваме гадостите на света. нали знаете малките деца как лесно се научават първо да пакостят та дори и ги гледам как псуват яко. скоро се надявам да започнем да попиваме и хубавите, стойностни неща и полека лека да изплуваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали го знаете тва за Бог дето създал света и Балк п-ов същински рай, а дявола само като гладна акулка обикалял около него и давал съвети. накрая го питал абе ти на земята рай създаваш, визирайки България, а Господ му отговаря рай ама да видиш какъв народ ще туря.

Това ми няпомня за един стар амиго(много стар към 80 годишен е), та той е живял предимно в Щатите :godbless: но сега си е В БЪлгария във Варна близо до гарата има едно магазинче за дрехи, точно пред хотел 3-те Делфина, където работех аз навремето все ноштни смяни и много често бяхме компания там.Та той пича все разправяше следното..

Гледай ги Индонезия , тайланд и тнтн едно време нямаха ко да ядат трева вика пасяха,щото няма ко друго даядат.Гей ги ся компютри, небостъргачи незнам си кво незнам си що.Ний Няма да се опрайм никога викаше.Мръсно племе сме ний.

 

..и аз все му се смеех :godbless: И ощше отказвам да повярвам, но просто няма кинти това е всичко.Като се появи един истински пазар за музика в Бг ще имаме даже и групи от по 15 човека и няма да се дърлят всичко ще им е Ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се появи един истински пазар за музика в Бг ще имаме даже и групи от по 15 човека и няма да се дърлят всичко ще им е Ок.

В България не е възможно да има какъвто и да било пазар.

Малки сме.

Дори всеки жител на страната да си купува по един диск на месец и да ходи по на един концерт, пак ще е малък пазарът.

А иначе дори и по някакво чудо да станем 500 милиона, пак всеки ще си дърпа чергата към него и пак ще има: "Кой Аз ли не ставам за солист бе?! Аз ли не мога да пея соло ташак, та съм седнал да им пея във формацийката на тия?! Ай ша ви еба дръндера майни!"

Вика се "синдром на балканското его". По-нелечим е от СПИН-а. :godbless:

А всички тези дуети и групи от близкото минало, дето ги споменах в предишния пост, ги няма точно по тази причина.

Те братя Аргирови, дето са близнаци, се бяха изпокарали, та кво да говорим за другите... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България не е възможно да има какъвто и да било пазар.

Малки сме.

Дори всеки жител на страната да си купува по един диск на месец и да ходи по на един концерт, пак ще е малък пазарът.

А иначе дори и по някакво чудо да станем 500 милиона, пак всеки ще си дърпа чергата към него и пак ще има: "Кой Аз ли не ставам за солист бе?! Аз ли не мога да пея соло ташак, та съм седнал да им пея във формацийката на тия?! Ай ша ви еба дръндера майни!"

Вика се "синдром на балканското его". По-нелечим е от СПИН-а. :cheers:

А всички тези дуети и групи от близкото минало, дето ги споменах в предишния пост, ги няма точно по тази причина.

Те братя Аргирови, дето са близнаци, се бяха изпокарали, та кво да говорим за другите... :cheers:

за пазар че не може е силна приказка:godbless:щото има пазар,а това че можеш да си изтеглиш което парче си пожелаеш от интернет е друг въпрос.ако всеки жител си купува по един диск и ходи на един концерт в месеца ще е супер,щото в момента тва го има,но на определени места в БГ с определена култура.ако някой казва че е много добър солов певец (дори и да е така) ще му е много по-трудно да се сработи да пее във формация...няма кво да го коментирам тва...за балканския синдрам няма също да коментирам...но докато не осъзнаем че сме смешни никога няма да се оправим (това се отнася за всичко,не само за музиката)....

 

P.S.вместо да се поддържаме се чудим как да се покажем по-умни.еми не става!

@the_gorer,надявам се не се сърдиш,че правя коментар на това,което си казал,но просто се кефя,че говорим за едни и същи неща:cheers:казани по друг начин :godbless: наздраве :godbless: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.