Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Набавих си Native Instruments Guitar Rig 2, но звука насича много сериозно, въпреки всичко което опитах. Човърках из настройките, сетвах процеса на high priority, изключих всякакви приложения, които може да смучат много ресурси, но продължава да се държи сякаш съм със стария си процесор.

Елката ми е Sempron 1,8 GHz, 512 MB RAM и достатъчно голям хард. Ако някой се е сблъсквал с този проблем или се досеща каква е причината да се държи така, нека махне с ръка. Тенкс ин адванс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич от звуковата ти карта е...100%..ако не ти сече, ще ти забавя.

Или ти трябва нова звукова карта или си сложи най-новите драивери за нея...

Ако продължаваш да имаш проблеми ще поразровя повечко за едни драйвери с които би трябвало да тръгне или поне с минимално забавяне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, предполагам че звуковата карта е проблема, с най-пресни драйвери е, но е смешна - Realtek AC97, т.е. на дъното боклука. И не използвам ASIO, дори не знам какво е.

Намерих временно решение в лицето на 'FX Box'. Просто тъй като ампа ми е в репетиционната, издирвах някакъв софтуерен ефект.

Благодаря за вниманието :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ей тук едно видео от мен - както се вижда шумът от GuitarRig е еднакво силен със сигнала (ако не и по-силен).

И товаа е при включен на входа само един кабел!

Когато включа и китарата, става хептен свинщина, защото малко или много и тя вкарва шум.

Звуковата карта е Audigy.

 

ВИДЕО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя само на Налбантов как има нервите да се разправя с трашери които се оплакват от шум. Ми то тяхната "музика" като цяло е един голям ШУМ.

Остави лапетата да плуват по течението. Не можеш да убедиш неверника само с думи - бой трябва

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да започна с въпроса си искам да поздравя

всички с предстоящия концерт на МЕИДЪН и Българиа !!!!!! :D:):P:D

 

значи от доста време правя опити за съжаление неуспешни да използвам едновременно Гират риг едновременно с Гитар про или дори УинАмп-а но когато пусна гитар риг съответната програма загубва ума и дума. Доста се ровичках ама все на камак удрям . Не знам дали е от саундкартата която не потдържа 2 "неща" наведнъж защото е обикновенна. Не знам . Ако някой има идея нека ми пише !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, ползваш ASIO4ALL в GuitarRig? Този драйвер позволява само една програма да работи с аудио картата в даден момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам азио и бича гуитар риг-а с гуитар про и с медиа плеър и с уинамп и с други такива програми без проблем...

проблем имам ако се опитам да включа гуитар риг с фл студио,аудишън или кубейс-ама това е напълно разбираемо за вграденото ми аудио...на мен не ми пречи това.

та малко по темата - да не ти е слаб компа,какъв е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ползваш АСИО, но предполагам ползваш драйвера, който е за твоята аудиокарта. Ако ползваш ASIO4ALL и при теб няма да върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.