Jump to content
Българският форум за музиканти

Wenge?


Recommended Posts

Здравейте!

Аз най-накрая реших да ми направят 4стр. бас.Въпроса за адаптери,електроника,дърво за тяло и гриф ,механика и т.н. съм го решил,но остава въпроса за фингърборда.Предлагат ми да ми сложат Wenge.Някой има ли "наблюдения"за това дърво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wenge е хубав твърд материал. Доволен съм. Използвал съм го за фретборд и магаре на тази китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият ми бас - фретлеса е с венги фингърборд:

снимка

 

Да ти кажа честно много ми харесва звука му!! адски гот!!!

но според мен много влияние оказват и другите неща. Не мога да кажа, че кефа от тона идва само от фингърборда..

 

warwick ползват венги за част от басовете им. Това знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венгето е някакво африканско дърво.

Интересно ми е, как би звучала китара с такъв корпус, като например тази KИТАРА. Цената и излиза около 500 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, тялото ще е от махагон и още два пласта дърво,но за топ още не съм решил.Грифът ще е мейпъл, тру боди,бриджът можете да го погледнете тук-http://www.musicjam.hit.bg/,като моделът е-bb120( BB-120 BRIDGE-TAILPIECE /"RIPPER" STYLE /CHROME

13680 /PITCH 17,5 MM. ),адаптерите са 2 хъмбъкера Алембик+комплект електроника Алембик активейтър.

Ще видим какво ще се получи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло комбинацията е доста близо до Alembic. Ако целта ти е да се доближиш максимално до техния тон използвай абанос за фингърборд. Wenge-то звучи супер, но е малко по-глухо в сравнение с абаноса.

 

Освен това бих те посъветвал да използваш и ТОВА за грифа. Говори с лютиера, който ти прави инструмента (кой е той, впрочем?) и виж какво би те посъветвал, но определено има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.