Jump to content
Българският форум за музиканти

Ето какво си купих


visocki

Recommended Posts

Днес си всех за 30 лева една китара сменям и струните и ключовете и е ок ,Обаче незнам дали е българска Кремона ?Помеогнето не пище нищо.А и нормално ли е долу мостчето да е така криво" Смятам че си заслужава и грифа не е крив.

 

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233900

 

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233904

 

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233902

 

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233919

 

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233903

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се притеснявай за долното мостче, нормално е да е така. Това е необходимо, понеже струните са с различна дебелина и следователно е необходима различна дължина за достигане на определената нота...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това е китара за найлонови струни.

Недей да и слагаш метални.

 

Ако има проблеми с височината на струните, или пък фалшивее след като и сложиш всичко - пиши ми, ще я пооправим(ако нямаш някой друг под ръка). Тази китара е направена от хубави материали, и има немалък шанс да зазвучи добре.

 

Иначе китарата е българска.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да разбера марката ?

Попринцип аз си имам друга нова китара тая си я взех просто ей тъй :wacko:

С найлонови струние :Л:wacko: А под Високи струни имах предвит че към 10 прагче като хващам акордите струните са по "Нависоко ит грифа от другата ми китара и ми е малко по трудно :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам практически същата и е "Пълдин". Сега не съм 100% сигурен, но като е голедах е същата като моята и мога да ти кажа, че е доста добра за парите. Лично моята беше "пипната" и става за метални струни :metalist:, но твоята си е за найлонови, както се спомена вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с високите струми може да се реши сравнително лесно.

Предполагам, че с покачване нагоре по грифа, китарата вдига и тона новече от необходимото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това си е българска кремона, като мисля не е за подценяване. За струните: ако ще слагаш метални си сложи метални ключове /20лв са сносни/. Ако сложиш пластмасови ще изпращят за 0 бройки ако използваш настройки над Ми :metalist:

Та китарката си е класик та с найлонови струни ще звучи по-добре. Успех :)

Редактирано от FireFlash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Китарата със сигурност е " ПЪЛДИН"! И не е за метални струни, но ако много държиш на такива избери си по-тънки. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че металните струни, опъват около 2 пъти повече от найлоновите, така че с металните струни - на твоя отговорност:metalist:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз малко оф да напиша- Абе човека въобще не ви е питал тая китара за кви струни е, а вие почвате няква смешна дискусия тука...то стана битер от говорилнята. Аман вече всеки да бъде разбирач и да се натиска там дето не му е работа или поне не му искат мнението, хубаво, струните са важно нещо, радвам се че знаете за кви струни е китарата (то е близко до ума) ама човека въобще не ви пита това...

Май никой не чете първото мнение и не изчита предишните мнения ами всеки пише ей така да се намира на работа. СПирам че става вече говорилнята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, тия неща трябва да се кажат. Все пак явно човека не е навътре в китарите и си пита въпросите. Все пак е грехота, да не го предупредя, че може да съсипе китарата с метални струни(особено дебели).

 

А на останалите въпроси му бе отговорено, даже му предложих услугите си в случай, че има нередности с фалпивеене/височина на струните(често срешани проблеми при българските китари).

 

Мисля, че последното мнение беше малко неуместно.

Нищо лично, но не мисля, че дискусията е безполезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Найлонови стуни на Д;адаро .От черните.

Също така на Стаг си взех ключове макар че и от двете страни 3тото болче не пасва.Но ще го оправя някак си :)

Аз си имам друга китарка тая ми е втората просто живея на две места и на двете да си имам по една :) Смятам че си заслужава.Легна ми със струните и клщчовете 60 лева :)

Редактирано от visocki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами братле сурер за 60 кинта е прлична цена дано да си я до оправиш и да си я позлваш със здраве. може д пуснеш мякой семпъл да я чуем как звучи :).

Пък относно постовете на другите хора Евтим винаги е прав.

 

Tannen питах наскоро един лютиер, който ми е комшия и струните имат голямо значение...

Щото е много различна силата на натоварване на грифа спрямо тялото /кг/ в зависимост от струните. Незнам колко е прав пича ама ми обяснява, че на струни боорнз 0.10 се пада по 80кг средно на струна. За найлонките каза че е на половина. Правете си изводите сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.