Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за определен брой пари от София


Janick_Gers

Recommended Posts

Здравейте! Искам да си купя нова китара, тъй като ми доскуча с този Скуайър. Ако може да ме посъветвате каква китара да си купя до 600 лв, максимум 700 от София. Не съм от столицата, но често имам път до там. Обаче не съм гледал за китари поради ограниченото време. Та се нуждая от вашия съвет. Ако това ще помогне, мога да допълня, че съм фен на звученето на Kamelot, Children Of Bodom, Iron Maiden, Queensryche. Едва ли за тези пари ще мога да догоня звука на тези банди, но все пак като ориентировка в типа звучене. Процесор имам Зоом 606, но скоро и него ще сменя за нещо до 300 максимум 350.

Благодаря предварително и жица да има :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари можеш да си вземеш джаксън или йамаха от магазина или нещо досто добро на старо. Трябва да пробваш и което ти допадне зимаш. Уошбърн и Винтидж също заслужават внимание. Не се залъгвай по стагове, скуайъри, фактор, аполо и т.н. Ибанез също може да се земе за тия парички, ама в софия незнам да се продават.

 

Аре успех и кат земеш да се пофалиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, за около 700 има(ше) много зарибяващи ямахи в магазина на 5-те кюшета.

Иззобщо има много магазини и китари.

Какъв звук търсиш, щом ти е писнало от скуаера, значи не търсиш ала-страт тон, а по-тежко звучене....

С тремоло ли, без тремоло..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да с тремоло..... по-плътен звук.... защото общо взето Скуайъра вадеше много остър звук, вярно че беше със сменени адаптери и електроника, ама си остава Скуайър. Ами Ямаха много не ми се ще. Да кажем нещо от рода Ибанец, Джаксън, Исп..... дали има шанс да се намери? Не говоря специално за тежка музика, а по-качествен звук като цяло. А аз с магазините в София не съм много запознат. Ходил съм само в Малък цум и то доста отдавна. От форума знам и за някакъв xxxx, Технополис и др. Та ако продължите със съветите и предложенията си ако може дайте и координати на магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За магазините има цяла тема - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=75

 

ESP май никой не внася в БГ, Ibanez предимно при Икономов в Благоевград, Jackson се внасят от xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямаха мисля че е най-добрия избор, ако имат някаф модел с флойд за тия пари де

пробвал съм 2-3 ямахи, 420S май беше модела и бях много впечатлен, грифа е супер, адаптерите също, флойд-а е точен, а бе китарата е на 6. Ибанец също са готини ама трябва да си направиш една разходка до Благоевград

С Джаксъните работата е май въпрос на късмет...

най-добре като идваш в София отиди до 5те кюшета пробвай някоя друга ямаха, после отскочи до Райзинг-а и пробвай някой джаксън и ще си прецениш кое ще ти пасне повече :metalist:

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се кефиш основно на Мейдън, както ми се струва, по-скоро си купи някакъв читав стратокастър (не най-ниския клас squire естествено) и ъпгрейдвай със Seymour Duncan адаптери.

btw, ако имаш подходяща апаратура и малко въображение, със стратокастър с high output адаптери можеш да докараш бая готин метълски звук и за доста по-твърди неща.

иначе, Jackson за мен определено е по-добрият вариант от Yamaha по не по две причини: 1. това си е китара за метъл, за разлика от Yamaha; 2. цените са поне с една-две идеи по-достъпни и са с доста скромна надценка като за българския пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, някак си и аз се ориентирам към Джаксън. Казаха ми че имало някакъв Джаксън стрела в Райзингфорса за около 650 лева, който бил доста добър. Но все пак не съм ходил там. Най-скоро път към София имам априлската ваканция(демек от първи до десети април), и тогава ще потърся по сериозно какво ми допада. А що се отнася до стелите, не съм претенциозен относно формата, но този модел определено ми допада. Та конкретно с такава форма дали бих могъл да намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Jackson стрелите са два вида - Randy Rhoads i King V, на първия двата рога не са симетрични, долният е по-къс. Но и двата не са удобни за свирене в седнало положение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ако в седнало положение коляното ти е между двата рога, тогава даже е доста удобно според мен. а м/у другото такава позиция даже е по-сходна с позицията при класическа китара (имхо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.