Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам Въпрос


hatebreeder

Recommended Posts

искам да питам дали е задалжително да имам дистер или Overdrive(или някъв др ефект) за да искарвам жици с ел китара(сори за тъпия въпрос ама са ми казвали че може пак на мен не ми се вярва мн мн)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Distortion само по себе си значи изкривяване на звука.

И той както повечето ефекти,

се постига най-често с ефектпедал (StompBox) или ЕфектПроцесор като звука минава през джаджата.

 

Китара > ефект > усилвател

 

Също компромисен (и не толкова) вариант е да използваш и Drive канала на усилвателя (глава, комбо) стига да ти харесва и да ти е удобен.

Метода е следния - отиваш в магазина, пробваш и каквото ти хареса взимаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нелоша жица можеш си изкараш и само от китарката-без никакъв ефект. колкото повече усилиш звука, толкоз повече ше прилича на дистер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може само с драйва на китарния ти усилвател, но това зависи от модела и от това какво разбираш под "жица".

Чък Шулдинър свири с един хъмбъкер на китарата и един Marshall.

 

Моят първи дисторшън беше от уокмен-менте (International).

Играх си веднъж и реших да видя кво ще стане, ако включа ел китарата към жиците за главата на уокмена. Получи се кривоч, а аз веднага станах метъл. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха - това е било наистина забавно:).

 

Значи - за ламповия усилвател - наистина ако го усилиш много, звука се изкривява(ако няма вграден в усилвателя драйв), но трябва да свириш МНОГО силно, за да се появи кривоч - това е много непрактично в домашни условия.

 

Транзисторния усилвател също изкривява - но свириш - няма кривоч, усилваш - няма кривоч, усилваш още - няма кривоч, усилваш - и изведнъж се появява много гаден кривоч(все едно усилваш евтино касетофонче докрай). Това е вредно и за самия усилвател. Но говоря за транзисторен Хай-фи усилвател.

 

Иначе транзисторните усилватели за китара, които имат вграден драйв канал, си звучат благо, и са пригодени за китара(колко благо зависи от цената на усилвателя, и от вкуса ти).

 

АКо включваш китарата в усилвател, който няма драйв канал в него, трябва да включиш между него и китарата ефект - дисторшън/овердрайв, който да изкривява сигнала.

 

А без дисторшън ще ти е трудничко да изкараш жица:).

 

Но имай предвид, че най-добрия звук за жица, който слушаш по записите, много често е записван със скъпи лампови и транзисторни усилватели, а не с евтини педалчета и усилвателчета:).

 

Успех в намирането на подходящ звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.